Mitä pitäisi tehdä Kuhmon vetonaulalle, kun ikivanha Kalevala ei kiinnosta ketään?
Kalevala - ei vois vähempää kiinnostaa?
15
619
Vastaukset
- Anonyymi
Keksiä jokin uusi teema,ketä nyt helvetin vanha satupohja enää kiinnostaa,eikä ole tainnut koskaan oikein ryysistä sen pohjalta olla !
- Anonyymi
Kalevalan nimissä järjestää kesäisin swingers risteilyjä. Lähtö vaikka tönölästä, siitä sitte lentualle mennä putputella pitkin tyyntä lammasjärveä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kalevalan nimissä järjestää kesäisin swingers risteilyjä. Lähtö vaikka tönölästä, siitä sitte lentualle mennä putputella pitkin tyyntä lammasjärveä.
Hankala mennä sinne lentualle vesiteitä pitkin koska koski osuudet välissä.
- Anonyymi
KALAVALE
- Anonyymi
Kalevala on perimätietoihin perustuva myytti, joiden henkilöt on tarua. Aikalais tuote joka hiipuu, samoin joulupukki ja pakkasukko. J K Rowling olisi aikanaan ollut kiinnostunut luomaa taru sormusten herrasta kaltaisen version Kalevalasta mutta jostain syystä idea kuivui kasaan.
- Anonyymi
Koraanin ja Talmudin tyypit on myytti.
- Anonyymi
Koko homma vitsi. Jotkut elää silläkin vaikka tuloja ei juuri ole.
- Anonyymi
Kajaanin kentälle lentäviä ulkomaalaisia pitäisi tuoda katsomaan Kalevalaa. Sieniuutteita ym tarjoilua ja shamanismiä.
- Anonyymi
Kalevalakylän hallituksen miehiä ainakin kiinnostaa ilimanen viina. Niin on kosteita kokoukset ja toimiston kaapit kalliilla pulloilla varustettu mistä käyvä vaikka huikat ottaa.
- Anonyymi
No nyt alakoi kiinnostammaan !
- Anonyymi
Tulevaisuus ei ole kiinnostunut lahoneesta lautarakennelmasta
- Anonyymi
Tämä älykkö pariskunta on keksinyt itselleen tyhjän hömpästä avustuksilla kerjäämällä jatkuvan tulolähteen ja elannon itselleen.
- Anonyymi
koko kalevala on tyhjää hömppää ja sen varassa oleville pintaliitoa
- Anonyymi
Junnu Vainion laulun sanoin :" köyhän ainut huvitus on vilkas mielikuvitus."
- Anonyymi
KALAVALE
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kylläpä on nautinnollista taas tämä palstan vassari valitus!
Lähes jokainen avaus on vassareiden kitinää ja valitusta. Eikö se tarkoitakin, että silloin asiat menee maassamme parem943166HS: persujen v. 2015 turvapaikanhakijoista alle puolet töissä
Aikuisina Suomeen tulleista ja myönteisen päätöksen saaneista vain 42 prosenttia oli vuonna 2023 töissä, vaikka he ovat732435Persut muuten hyväksyvät 2 + 8 mrd. euron maatalous- ja yritystuet
Vaikka molemmat tukimuodot tiedetään haitallisiksi, koska ovat käytännössä pelkkää säilyttävää tukea, eivätkä kannusta k611435Mikä kaivatussasi herätti mielenkiintosi
Kun tapasitte ensi kerran? Ulkonäössä? Luonteessa tai olemuksessa? Kuinka nopeasti mielenkiinto muuttui ihastukseksi?901402Valkoinen Golf
Kukahan on tämä ukko, joka työkseen kyylää pienen ässän asiakkaita viikon jokaisena päivänä.12890Martina Aitolehti podcastissa: Ero
Martina Aitolehti podcastissa: Ero Martina Aitolehti kertoi BFF-podcastin https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/696184885Kaikki ovat syntisiä!!!
Näin täällä koko ajan vakuutellaan uskovaisten toimesta. Myös Päivi Räsänen on toistanut tätä samaa matraa jatkuvasti. N311872Moottorisahalla kauppaan
Missäs päin kaupunkia tämä yöllä moottorisahalla kauppaan yrittänyt asiakas askaroi? https://poliisi.fi/-/mies-yritti-s10807- 49785
Rillimiljonäärin eroriidassa suuri käänne.
Vaimo haluaa kokonaan yksinhuoltajuuden ja pitää entisen elintasonsa.142758