Jos Kremlistä tulee käsky niin loppuu varaosien saaminen?
F-35 virhe?
16
404
Vastaukset
- Anonyymi
koko f 35 oli vitsi alusta lähtien. ne on savikiekkoja joita pudotellaan huvikseen itä suomesta. ihan taulapää upseereita suomessa. kaikille fudua ja Trump/Putin kaverit tilalle. Noin helppoa se selviytyminen on...
- Anonyymi
Siitä koneestahan huuteli hihhulina eräs Natopalstalla riehuva tyyppi, että se on saatava. Varoitin, että ei kannata, mutta muotia on haukkua kaikki vastustajat venakoiksi. Ehkä minä todella olenkin sellainen! Ei äidinäidin suku muuten olisi Karjalankannaksella asunut.
- Anonyymi
Eihän se ryssän pomo päätä taistelukoneen varaosista kun kyseessä amerikkalainen kone? Se että USA ja venäjä on väleissä ollut kuukauden, tuskinpa on enää kesäkuussa? Kyllä republikaanit kertoo Donaldille mikä roisto venäjä on, kun näyttää että ei ole trump tutustunut historiaan? Toki teille ryssän trolleille tilanne näyttää hyvältä mutta tuskin kauan?
- Anonyymi
Ranskis olisi ollut eurooppalaisin valinta. Mutta hinta/laatusuhde ei tainnut olla kuitenkaan ihan kohdallaan. Nyt jälkikäteen katsoen se olisi kuitenkin ollut järkevin valinta.
- Anonyymi
Ranskalaisista tulee mieleen eräs ydinvoimala ja sitten ranskalaiset autot. Laatu ei ole ihan kohdallaan.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ranskalaisista tulee mieleen eräs ydinvoimala ja sitten ranskalaiset autot. Laatu ei ole ihan kohdallaan.
Ydinvoimalasta on vaikea sanoa. Jotenkin ei yllättävää, että osittain yli 10 vuotta vanhat osat "uudessa" ydinvoimalssa pettivät heti alkumetreillä. Ei ranskalaisesta autostakin saattaisi jakohihna katketa liikkeellelähdössä, jos se on asennettu 10 vuotta sitten koneeseen.
Ranskalaisten autojen laadusta on vaikea sanoa, vaikka sellaisella olenkin viimeiset viisi vuotta ajanut. Vähän kolisee nyt koiranluut, mutta korealaisessa ne alkoivat kolista jo vuoden ikäisenä, tosin nyt ei hävittäjäkisassa ollutkaan korealainen KAI KF-21. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ydinvoimalasta on vaikea sanoa. Jotenkin ei yllättävää, että osittain yli 10 vuotta vanhat osat "uudessa" ydinvoimalssa pettivät heti alkumetreillä. Ei ranskalaisesta autostakin saattaisi jakohihna katketa liikkeellelähdössä, jos se on asennettu 10 vuotta sitten koneeseen.
Ranskalaisten autojen laadusta on vaikea sanoa, vaikka sellaisella olenkin viimeiset viisi vuotta ajanut. Vähän kolisee nyt koiranluut, mutta korealaisessa ne alkoivat kolista jo vuoden ikäisenä, tosin nyt ei hävittäjäkisassa ollutkaan korealainen KAI KF-21.Rafale on osoittautunut erittäin luotettavaksi siellä missä se on käytössä.
Rafalen tutka- ja elektroninen suojalaitteisto (SPECTRA fully internal electronic warfare system) on maailman huippua. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ranskalaisista tulee mieleen eräs ydinvoimala ja sitten ranskalaiset autot. Laatu ei ole ihan kohdallaan.
Joo Peugeot ja Renault on kyllä hyviä, mutta ainostaan pippurimyllyinä?
- Anonyymi
Varaosat on käänteis-insinöörattava eli oma tuotantolinja kaikille varaosille, ehkä Ruotsiin tai Ranskaan. Sen valmistelu ei loukkaa patenttioikeuksia.
- Anonyymi
En usko, että saamme edes koneita Suomeen asti. Trump tekee mitä Putin sanoo.
Venäjä myy meille varmaankin käytettyjä mig-21 varaston perältä.- Anonyymi
Ainahan me voidaan tilata muualta. Ei ainoat tavarantoimittajat ole Yhdysvallat ja Venäjä.
- Anonyymi
Nykytiedolla Gripen olisi ollut parempi valinta, halpa ja suorituskykyinen.
- Anonyymi
Yhdysvaltalainen moottori ja turka.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Yhdysvaltalainen moottori ja turka.
Tutka siis.
- Anonyymi
Saksan parlamentissä on meneillään debatti jossa pohditaan että voiko jenkit laittaa F-35:sen kyykkyyn. Suomessa ei ole ilmeisesti mitään keskustelua käyty asiasta?
- Anonyymi
Ovat rähmällään USAn suuntaan. Sama porukka naureskelee YYA ajoille vaikka mikään ei ole muuttunut.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,1055731Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa
(Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys652572Nainen aion pilata elämäsi täysin, opetus sulle, että pelasit väärän ihmisen sydämellä.
Empatiani sua kohtaan katosi siinä kohtaan, kun teit tietoisen valinnan leikkiä mun sydämellä. Luulet olevas joku älykäs2411585- 941380
- 1241097
6 vkoa kulunut ilman sua
…ihme että olen vielä hengissä. 😔 Kyynelillä pessyt lattioita. Rakastan ja odotan sua ikuisesti❤️Projekti jäi kesken jo8901- 65882
- 66857
- 75798
Salailu jatkuu, poliisi tutkii
Nykyään Pienimäki toimii Ylitornion kaupunginjohtajana. HS tavoitti hänet puhelimitse. Pienimäki korosti, ettei ole enää17741