Voisiko joku kertoa mistä johtuu, että nenä alkaa vuotaa, tai sitten se menee kokonaan tukkoon hieronnan aikana? Hierojat, kertokaa! Oma hierojani ei osannut minulle vastata.
nenä alkaa vuotaa
6
6325
Vastaukset
- yx Hieroja
...reaktio. Ollaanhan siinä hierontapöydällä aika kauan pää hieman alaspäin, jos ollaan päinmakuulla. Ja hieronnan aikana lähtee ihmisessä nesteet liikkeelle. Aika looginen juttu. Tukkosuus helpottaa yleensä aika pian kun on noussut ylös.
- yx Hieroja
Tarkoitin siis NORMAALI reaktio. :-)
- yks hieroja
Kyse lienee verenpaineen muutoksista - oletko mittauttanut?
- se johtuu
Ihan vaan siitä, että ollaan pää alaspäin. EI siis mitään vakavaa.
- vastauksista
Mulla menee nenä tukkoon jo 5-10 minuutin päästä, vaikka olisin selälläni hierontapöydällä. Joskus joku hieroja arveli sen johtuvan jostain sisäelimen huonosta toimivuudesta, mut ei tiennyt että mistä. Verenpaine mulla on ok, mut hemoglobiini on aina ollut tosi alhainen, 110-120. Kiitokset vastauksistanne!
- Anonyymi
vastauksista kirjoitti:
Mulla menee nenä tukkoon jo 5-10 minuutin päästä, vaikka olisin selälläni hierontapöydällä. Joskus joku hieroja arveli sen johtuvan jostain sisäelimen huonosta toimivuudesta, mut ei tiennyt että mistä. Verenpaine mulla on ok, mut hemoglobiini on aina ollut tosi alhainen, 110-120. Kiitokset vastauksistanne!
Mitää 😂.hieronnan seurauksena kehon aineenvaihdunta kiihtyy ja kuona aineet lähtee liikkeelle. Nenä menee tukkoon . välillä kovastikin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kiky-maksuista valehtelu persujen törkein vaalipetos
Perusduunarina koen pahimmaksi persujen vaalipetokseksi "työmies" Putkosen lupaaman työntekijöiltä perittävien kiky-maks73801Persuja tuntuu kiinnostavan vain muiden rahat
En muista kenenkään muun olleen huolissaan yhtä paljon muiden rahoista kuin persujen. Mistähän se kertoo?872746Järkevä ehdotus: reilun 8 miljardin euron veronkorotukset
Nykyinen hallitus on päästänyt valtion tulopuolen rappeutumaan, vaikka varallisuutta on Suomessa enemmän kuin koskaan. U1072571Miksei asevelvollisuuden kuluja lasketa Nato-menoihin?
Koskela (vas) kysyy aiheellisesti, että kun kerran palkka-armejaan perustuvat maat laskevat kysesestä toiminnasta aiheut242245- 562056
Antti Lindtman heikko johtaja - ei valtiomiesainesta lainkaan
kyllä se eilen taas nähtiin. Ei pystynyt Antti vastaamaan edes toimittajan yhteen yksinkertaiseen kysymykseen - juu tai1071956Miksi vasemmisto ei vastusta ulkomaisen halpatyövoiman maahantuontia
joka heikentää suomalaisten duunarien työmarkkina-asemaa ja rasittaa Suomen julkista taloutta? Vasemmistolla ideologin1251809Haluat nainen torjua minut
Yhä uudelleen ja uudelleen. Huomaan sen. Ymmärrän miksi, mutta silti se sattuu. Eihän minulla ole muuta kuin haaveet si141757Mitä koululla tapahtui?
Onks kellää mitää vinkkilöit miks helikopteria tarvittii vuoksenniskan koulul https://www.is.fi/kotimaa/art-200001193287341214Persuilla kannatusromahdus - enää 13,5%.
Ylen tuorein puolueiden kannatusmittaus kertoo, että persujen kannatus on enää 13,5 prosenttiyksikköä. Kepu on mennyt he3461129