Huonosti kohtelit toista?
Kadutko koskaan miten
Anonyymi-ap
46857
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 46
Vanhimmat
Sitä tikulla joka menneitä.
Taidat siis olla kohdellut todella väärin jotakuta kun tollain suhtaudut.
Ei varmaan menneitä ole jos asia on parhaillaan kesken.
Minusta tässä on kyseessä joku lentäviä onttoja lauseita viljelevä joka yrittää kokea vaikutuksensa suuremmaksi mitä on
Ja tällä tarkoitan nääs nimenomaan jotain parjauskampanjaa tai targetoimista, ei mitään sen..henkilökohtaisempaa
No totta ihmeessä gubbe
Olisin voinu olla paremmin läsnä ja ymmärtää enemmän hänen ominaispiirteitä. Kun kaksi täysin eri planeetalta olevaa ihmistä rakastuu intohimo ei riitä pitämään suhdetta kasassa mitään kymmentä vuotta. Haasteet on liian isoja.
Vastakohdat vetää toisiaann puoleensa ja se voi toimia ihan yhtä hyvin. Ihmiset jotka taas liian samanlaisia tympiintyvät. Kaikkein tärkeintä on puolisoiden kemia ja ihmissuhde taidot....💓
Kohtelen edelleenkin, m
Tuu kohtelemaan mua huonosti. sivusta
Joo
Miten niin?
En oo noin tehnyt eli en kadu.
En miks pitäis? Ny nukun
En kadu koska en voinut asioille mitään vaikka pitkään yritin. Yksin ei pysty koska toinenkin on jutussa mukana omilla tavoillaan ja omalla tyylillään.
Tai siis en mielestäni kohdellut huonosti vaan yritin liikaakin jotain mitä se oli sitä en tiedä. Mutta toki hermot meni jossain vaiheessa aina useinkin kun toinen sikaili oikein urakalla.
Lupaan olls valehtelematta suhdekuviossa
sitä kadun. Muttein muita juttuja joille
En oo voinu yhtään mitään.
Ja jos palaisin taas alkuun tilanteessa kieltäytyisin heti. Enkä lähtisi kaikkiin niihin juttuihin mitä
Tein kun viimeisintä kaivattuani intohimon sokoisemana tavoittelin.
Olen jatkossa toisenlainen, etsin toisenlaista seuraa,
Tai sit vaan yksin.
Ajon oppia siitä mitä tein ja jätin tekemättä.
Naiselta sivusta
Joo
Pistää miettimään jos huonosti sanoin on maksun aika.
Pistää miettimään kovin noi sanat.
Jos vaikka olisit eräs jostain kauempaa,
joka tietää että joku toinen jossain toisaalla
olisi onnellinen jos hänelle sanoisit jotain
niin maksuksi voisit vaikka ajatella niitä sanoja,
joita on odotettu jossain vaikka kuinka kauan jo.
Ja haleja.
Kummatkaan ei olleet parhaimmillaan. En silloin pystynyt enempään, tunsin oloni niin loukatuksi. Jälkeen päin on tullut mieleen, ettei hän ehkä tarkoittanutkaan ajaa pois. Silloin en osannut ajatella muuten.
Häikäisit hänet kauneudellasi siellä pimeydessä, ettei se raukka röllipeikko edes tiennyt mitä tapahtui.
Totta on. Nyt on täysin uusi vaihe menossa ...
Hän ei kadu. Haluaa vain satuttaa.
Ei kaikki kadu. Mulle sanoi eräs, että ei hän kadu mitään elämässään, ei se kannata kun ei niille asioille voi mitään. Ymmärrän tuon sikäli, kun tosiaan virheistäänhän voi joskus oppia. Mutta jos on ollut systemaattisesti mlkku jollekin eikä tunne mitään pistosta, niin voivoi.
Juuri tuo viimeinen lause kertoo todella paljon ihmisen luonteesta, että mulkkuhan sellainen ihminen on ja jotain muutakin!
En ikinä unohda kuinka törkeesti A nainen kohteli aikoinaan
Oho, sori jos olin mä. A
Toivottavasti maksasi pettää.
Aika raikas keskustelu sinulla ollut trollimiehen kanssa yöllä. Jaksamisia tmv
Lopeta toi mustamaalaus. Olet valehtelija. Jätä mut rauhaan.
Ei se petä mut silmät pettää kyllä.
Paha saa palkansa musta tulee sokee.
A-nainen
Se trollimies on sun mielikuvitusta.
Et hyvöksy sitä että palstalla köy paljon
Eri ihmisiä keskustelemassa satunnasesti.
Joista yksikäön ei osu luomiisi hahmoihin
Joita ehdottelet jokaselle käyttöön.
Toi ei ollu sulle vaan mulle.
Terveisin se toinen A nainen.
Meidät sekoitetaan anteeksi siitä.
Niinhän sinä itse haluat asian nähdä, trollimies
Tietenkin kadun.
On se vaikeaa, jos ei tahallisesti ole loukannut sitä, josta tykkää. Koko ajatus ihan älytön, että tietoisesti olisi kohdellut huonosti rakkauden kohdetta.
En kadu, koska en tiennyt pahoittaneeni mielensä mutta jos näin on käynyt pyydän anteeksi.
Mielensä pahoittaja
Kun minusta näyttää, että sinä voit näistä aloituksista pahoin. Miksi on näin- onko ajanviettotavoissasi tai vastaavassa jotain pielessä? Sivusta
Kadun että annoin ihastukseni kohdella minua huonosti. Paranemisprosessori vie vuosia.
Kadun. Olin todella törkeä ja silti hän jaksoi ja yritti ymmärtää. ❤️
Niin. Mutta mitä väliä enää, koska ette palaa yhteen. Muhit vaan katumuksessa loppuelämäsi.
Palataan me, näin se menee ❤️
Mielestäni en ole kohdellut ketään sen huonommin kuin mitä he ovat kohdelleet minua joten vastauksena kysymykseesi en
Ehkä vähän, on huono omatunto epärehellisyyden takia.
Kyllä mua on kohdeltu huonosti näin se on menen uutta polkua