Sontiaisten armeija

Anonyymi-ap

Sontaseppoja ja pitkäaikaistyöttömiä ja ulosotossa olevia henkilöitä aletaan kuskaamaan Ukrainan etulinjaan onnibusseilla 5.3.2025. Määrä on noin 300 000 henkilöä. Aseet jaetaan Ukrainan puolella, omat vaatteet mukaan ja henkilöllisyystodistus jotta voimme ilmoittaa Kelaan ja te toimistoon että nämä ihmiset taistelivat urhoollisesti mutta menehtyivät ja tukien maksamista ei tarvitse jatkaa. Teille annetaan matkan aikana yksi mehu sekä ruisleipä. Hakkaa päälle pohjanpoika!

T: Puolustusvoimat & ulko/sisäministeriö.

5

197

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Saako päivärahaa 9 euroa/ päivälle?

      • Anonyymi

        Saa mutta vasta 90 päivän karenssin jälkeen, jos palaa hengissä takaisin Suomeen kun vihollinen on nujerrettu ja sota voitettu.


    • Anonyymi

      Mitä jos on kaikkea noita kolmea? Saanko 9 euroa per päivä kolminkertaisesti?

      - tv. Ulosotossa oleva pitkäaikaistyötön sontaseppo

      • Anonyymi

        Saat velkasi anteeksi ja pääset rakentamaan Ukrainaa uuteen kukoistukseen 9€/päivä.


    • Anonyymi

      Hallitus ei suostu lähettämään sontaseppoja Ukrainaan, koska sai paremman tarjouksen Venäjän kirurgian laitoksen kokeellisen kirurgian pilot-hankkeesta (”orgaaniset puolijohteet: Kirroosimaksasta kvanttitietokoneeksi”)sekä näennäishoidon osastolta , jossa testataan plasebojen vaikutusta kirurgisten operaatioiden puudutusaineena.
      Maksuna koehenkilöistä Venäjä tuo maahan metanolia, jota käytetään tutkimushankkeessa
      opaskoirien hyöty vastasokeutuneille lisäksi kerätään tietoa Kelalle ja sosiaali-ja terveysministeriölle metanolin käytön käytön riskirajoista ja vaikutuksesta tulonsiirtoihin. Lisäksi työvoimaviranomaisten muuntokoulutus” sontaseposta energiapajuksi ”
      jatkuu ennallaan katkaisuhoitoasemien jälkisijoituspaikkana.
      Sontasepot kerätään hyötykäyttöön Kelan ja terveystietojen perusteella poliisin ja varusmiesten avustuksella.
      Ns. Kehittyvissä lähiöissä on alkamassa Metanolin ilmaisjakelu Alkoissa ja hyvin varustetuissa elintarvikeliikkeissä. Eutanasian vapauduttua on häkäpönttöbussien linjoja lisätty Oulun, Turun,Itä-Helsingin ja Vantaan alueella. Siirto Ukrainaan kariutui erimielisyyteen vaippahousuista osana univormua.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      105
      2663
    2. Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin

      Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww
      Maailman menoa
      107
      1890
    3. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      69
      1566
    4. EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!

      Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje
      Maailman menoa
      24
      1276
    5. Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä

      Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi
      Kuhmo
      24
      1108
    6. Miehet trikoissaan

      On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe
      Suomussalmi
      53
      1022
    7. Miks me oikein

      Rakastuttiin vaikka kaikki on mahdotonta?
      Ikävä
      81
      993
    8. Kultasi eka kirjain? Kuka haluaa

      A haluaa J
      Ikävä
      95
      988
    9. Ratikka Turkuun

      Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta
      Turku
      126
      977
    10. Koko kansan kaste Punaisen meren ylityksen aikana

      Koko Israelin 2,5 milj.kansa sai kasteen ja Pyhän Hengen lahjan ylittäessän Punaisen meren. 1.Kor.10 1 Sillä minä en ta
      Kaste
      343
      853
    Aihe