Minä söin siellä big mac aterian plussana, joka sisältää ison colan 0.7 litraa?, kerroshampurilainen, isot ranut ja sen lisäksi otin majoneesi dipin, sitten minä tilasin vielä noiden lisäksi 9kpl nugetteja, oma dippi niille ja jälkiruuaksi pirtelö!!
Minä söin nuo kaikki, olen tottunut liialliseen ahmimiseen!!
Minä menin sen jälkeen kaverille kylään, mutta en vienyt hänelle mitään, koska minulla ei ole paljoa rahaa! Minulla on rahaa enää jäljellä 20€ kunnes ensikuun eläke tulee ensi viikolla!!
Lievästi kehitysvammainen nainen kävi tänään mäkkärissä!!
Anonyymi-ap
3
201
Vastaukset
- Anonyymi
Ei, kun siis eilen!!
Ap - Anonyymi
Älä osta enää amerikkalaisesta mäkkäristä purilaisia ja kokakolaa. Boikotoi sitä ja jos tahdot purilaista, niin osta torimyyntikioskilta aito vety ja kotimaista limsaa...
- Anonyymi
Suomen armeijan soltuille ei pidä ostaa mäkkärin burgereita ja amerikkalaisia juomia sekä mausteita, vaan pitää herkut korvata vedyillä ja atomeilla sekä alkoholittomalla kotikaljalla. Kotiliedessä on mukava artikkeli, miten ne valmistetaan: https://kotiliesi.fi/ruoka/vety-ja-atomi-lappeenrannan-kuuluisat-lihapiirakat/
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja15820131Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant438400Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va546127SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1765752Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot284785Onko rajojen kiinnipitäminen ihmisoikeuksien vastaista?
Maahanmuutosta puhutaan usein niin kuin kyse olisi vain numeroista ja rajoista. Kyse on kumminkin ihmisistä, jotka halua3124467HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.754383Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm764171"Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana
Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste1153740Huomenta naiselle
Toivottavasti tiedät, etten ole koskaan tuntenut ketään kohtaan näin voimakkaasti. Olen tietenkin meistä epävarma silti.1071603