Nyt on markkinat. Sipoon keikari huutaa kuntia yhteen. Kiuruvedellä kuntavero 9,50 prosenttia ja ei kyllä ole laskemaan päin, niin pitääkö yhdistää Sipooseen tai Vantaa-Helsinkiin? Puolueen ykkösteema on saada kunnat vähenemään ja kyllä on kylmää kyytiä kaikille Savon kunnille ajatus 7 prosentin kuntaverosta. Yhteen vaan ja pakkoliitoksia.
Mistä näitä etelän herrojen saasteita tänne Kiuruvedellekin lentää. On kyllä todella maaseutukuntien tappo-meininkiä. Ja käskyt käy sieltä etelän toimistolta paikallisille kun, niin tyhmä pitää olla, jos tällaista puoltaa ja äänestää.
Maaseudun totaalitappaja-puolue. Ilmankos on kuolemassa olevan puolueen on jättänyt jo muissa kunnissa kaikki. Täällä vaan vielä pesii pieni tappokoneiston porukka.
Itsenäinen kunta
Anonyymi-ap
1
160
Vastaukset
- Anonyymi
Ota tuostakin selvä!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 953313
- 883063
Tykkään susta
Elämäni loppuun asti. Olet niin suuresti siihen vaikuttanut. Tykkäsit tai et siitä201883- 681882
- 321809
- 211721
- 241687
Pettymys! Tähdet, tähdet -kisassa tämä erikoisjakso pois - Pistänyt artistit todella lujille!
Tähdet, tähdet -kisa on edennyt genrestä toiseen. Mutta erästä monen toivomaa erikoisjaksoa ei tällä kaudella nähdä. Voi341409Onko meillä
Molemmilla nyt hyvät fiilikset😢ei ainakaan mulla mutta eteenpäin on mentävä😏ikävä on, kait se helpottaa ajan myötä. Ko91329- 481327