Iivon sairasloma

Tekee hyvää Suomen urheilulle.

Näemme oikeasti, miten surkeassa jamassa kestävyyslajit Suomessa ovat.
13279
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Hakola saattaa hyvänä päivänä yltää kymppisakkiin tai Ahosen Ville yllättää. Myös Pertun poissaolo tuntuu, etenkin viestissä.

Äänestä

Kertun pitopohjat pääsee taas töihin. Niillä on otettu Karlssonilta päänahat jo aiemminkin. Vain Jouhaki jää ongelmaksi. Therese rakastaa työmiestä.

Äänestä
  • Kertulla onkin näytönpaikka. Keskittyy vain yhdelle matkalle yhdellä tyylillä, näinköhän osallistuu ees naisten viestiin. Vähän toi laskuvoittonen osuus jännittää et kerkeekö nousussa kirimään mistä laskuosuudella jää huonon alamäkihiihdon takia. Naisten pitkämatkakin voi olla ettei enää huvita

    Äänestä

  • Anonyymi00003 kirjoitti:

    Kertulla onkin näytönpaikka. Keskittyy vain yhdelle matkalle yhdellä tyylillä, näinköhän osallistuu ees naisten viestiin. Vähän toi laskuvoittonen osuus jännittää et kerkeekö nousussa kirimään mistä laskuosuudella jää huonon alamäkihiihdon takia. Naisten pitkämatkakin voi olla ettei enää huvita

    Trondissa ei tulla mäestä mutkaan.

    Äänestä

Edustushiihtäjät Ylläkselle hiihtämään, saavat kovuutta pöppyrässä rämpimiseen.

Äänestä
  • Mutta jospa ne edustushiihtäjät ostaa se känykkäsovelluksen, josta näkee mitkä ladut on kunnostettu. Ne voi sitten odotella siellä hotellissa, että edes joku latu hoidetaan ja mennä vasta sitten hiihtämään. Tai voi se tosiaan mennä niinkin, Ylläksen ollessa kyseessä, että aina on sitä pöppyrälatua, jossa joutuu taivaltamaan ja ihmettelemään Ylläksen latutulannetta.

    Äänestä

Suomalaiset joutuivat tekemään hampaat irvessä töitä eivätkä silti ehtimeet kärjen vauhtiin. Kuviointi luistoalueella oli väärä, suksi absorboi liikaa.

Iivo aavisti tämän eikä lähtenyt nolaamaan itseään.

Näyttää sitten Tobbiagossa, kuinka suksi kulkee.

Äänestä
  • Kuten sprintin karsinta Joensuun osalta näytti, huonoimmat luistot, ei voiteluvika, vaan kuvio/painealue-ongelma.

    Äänestä

Iivolla epäonnistui doping totaalisestii. Liian myöhään lopetti ja olisi näkynyt kisoissa, joten jäi pois.

Äänestä
  • Onko se julkista tietoa kuka ja milloin on testattu. Se olisi todellakin tarpeellinen tieto.

    Äänestä

Tänään se nähtiin, miten käy, kun Puijon miehet ovat puijontornissa slaavikyykyssä keskikaljoineen eivätkä ladulla.

Äänestä
  • Ja huutavat MUALIMA PYÖRII, MUALIMA PYÖRII, NÄKKYY MYÖS MUALIMANNAPA

    Äänestä

Täälä vihjailaan dopingista. Onko jollain jo sellasta sisäpiiritietoa että on tosiaan käytetty. Vai onks tuo pelkkää ilkeilyä?

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Tekee hyvää Suomen urheilulle.

Näemme oikeasti, miten surkeassa jamassa kestävyyslajit Suomessa ovat.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu