Kuka keksi rakentaa kaksi taloa motarille. As meluvalli ja as dieselhiukkanen ovat varmaan tosi suosittuja. Pölöjällä osataan ja halavalla ei hyvvee sua. Oiskohan kaistojen välissä vielä halvemmat tontit.
Vuorelan uudet talot
10
443
Vastaukset
- Anonyymi
Jep, ratkaisu on mielenkiintoinen. Toki, toimivathan nuo bunkkerit itsessään meluvalleina läheisen pientaloalueen asukkaille.
- Anonyymi
Liikennemelu kaupunkialueellakin on merkittävä haitta katujen varsilla olevissa taloissa, esim. Petosella. Pakoputkivikaisia autoja kuulostaa olevan hämmästyttävän paljon liikenteessä ja sitten vielä paljon on noita tahallaan revittelijöitä, ihan vaan saadakseen aikaan mahdollisimman paljon melua, keskellä yötä!!
- Anonyymi
Eri asia kun vierestä mennään 120 km/h ohi ja rekat lyövät usvaa putkeen 24/7 niin että lasit helisee kaapissa. No vuokralaisille varmaan kelpaa ja on halavat vuokrat jos nyt joku tuonne eksyy.
- Anonyymi
Sama täällä siilissä kun peräkammarin pojat luistattavat vanhoja volvoja joka mutkassa. Meteliä ja pahaa hajua riittää.
- Anonyymi
Kai vuokralaisille on ihan sama, jos niitä pienhiukkasia hengittävätkin. Liekö ihan tarkoitus. Heh.
- Anonyymi
kannattaa tarkastaa eväät jos ilmassa on ihan pieruhiukkasia.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
kannattaa tarkastaa eväät jos ilmassa on ihan pieruhiukkasia.
No. Ilmaherruuden kiistäminen onnistuu vain vahvoilla eväillä.
- Anonyymi
Taloyhtiölle nimiehdotus as oy absintti. Eikö lappareilla ollut video kaverista joka heräsi teltasta motarin kaistojen välistä nautittuaan illalla kyseistä juomaa.
- Anonyymi
Tuloo neljänkympin nopeusrajoituspätkä motarille, näinhän taajamissa tuleekin olla.
- Anonyymi
Tähän osastoon voinee laittaa ajatuksia tuosta vuorelan as oy palosulun asioista. Ei kait rakennusliikkeet voi olla vastuussa maailman tappiin rakennuksista. Tuokin 20 v vanha talo.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1271944
Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi1001690Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä
Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy561306Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?671244Multa sulle
Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M311008Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?
Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s47906Nainen, olen tutkinut sinua paljon
Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm51903Onko sulla empatiakykyä?
Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet44872- 107828
Olet myös vähän ärsyttävä
Tuntuu, että olet tahallaan nuin vaikeasti tavoiteltava. En tiedä kauanko jaksan tätä näin.37820