Kuka keksi rakentaa kaksi taloa motarille. As meluvalli ja as dieselhiukkanen ovat varmaan tosi suosittuja. Pölöjällä osataan ja halavalla ei hyvvee sua. Oiskohan kaistojen välissä vielä halvemmat tontit.
Vuorelan uudet talot
10
395
Vastaukset
- Anonyymi
Jep, ratkaisu on mielenkiintoinen. Toki, toimivathan nuo bunkkerit itsessään meluvalleina läheisen pientaloalueen asukkaille.
- Anonyymi
Liikennemelu kaupunkialueellakin on merkittävä haitta katujen varsilla olevissa taloissa, esim. Petosella. Pakoputkivikaisia autoja kuulostaa olevan hämmästyttävän paljon liikenteessä ja sitten vielä paljon on noita tahallaan revittelijöitä, ihan vaan saadakseen aikaan mahdollisimman paljon melua, keskellä yötä!!
- Anonyymi
Eri asia kun vierestä mennään 120 km/h ohi ja rekat lyövät usvaa putkeen 24/7 niin että lasit helisee kaapissa. No vuokralaisille varmaan kelpaa ja on halavat vuokrat jos nyt joku tuonne eksyy.
- Anonyymi
Sama täällä siilissä kun peräkammarin pojat luistattavat vanhoja volvoja joka mutkassa. Meteliä ja pahaa hajua riittää.
- Anonyymi
Kai vuokralaisille on ihan sama, jos niitä pienhiukkasia hengittävätkin. Liekö ihan tarkoitus. Heh.
- Anonyymi
kannattaa tarkastaa eväät jos ilmassa on ihan pieruhiukkasia.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
kannattaa tarkastaa eväät jos ilmassa on ihan pieruhiukkasia.
No. Ilmaherruuden kiistäminen onnistuu vain vahvoilla eväillä.
- Anonyymi
Taloyhtiölle nimiehdotus as oy absintti. Eikö lappareilla ollut video kaverista joka heräsi teltasta motarin kaistojen välistä nautittuaan illalla kyseistä juomaa.
- Anonyymi
Tuloo neljänkympin nopeusrajoituspätkä motarille, näinhän taajamissa tuleekin olla.
- Anonyymi
Tähän osastoon voinee laittaa ajatuksia tuosta vuorelan as oy palosulun asioista. Ei kait rakennusliikkeet voi olla vastuussa maailman tappiin rakennuksista. Tuokin 20 v vanha talo.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 192595
- 441281
Piilorikollisuutta Puolangan päätöksentekoelimissä? Kyllä! Julkisesti todistettu!
Kyösti (kesk) rehenteli julkisissa tiedotusvälineissä tehneen jo ennen vaaleja sopimuksen kokoomuksen ehdokkaiden kanssa70937Miten suomalaiset miehet
On usein niin aikaansaamattomia? Odottavat prinsessapalvelua. Odottavat, että nainen tekee aloitteen, että nainen pyytää138915- 45861
- 59827
- 42806
Eräs läheinen sanoi
Että mies kyllä ottaa aina itse yhteyttä, jos on kiinnostunut. Oli tilanne mikä hyvänsä. Kuulemma kuvittelin koko jutun.44785Eduskunnassa valmistaudutaan jo persujen täydelliseen romahdukseen - Koko paska kaatuu hetkessä
– On mahdollista, että käy kuin Assadin Syyrialle tai Ceaușescun Romanialle: koko paska kaatuu aivan hetkessä, kun tarpe164762Iloista ja aurinkoista pääsiäistä kaikki palstan kivat sinkut :)
Täällä on näköjään vähän huono meininki tarttunut kuin tuolta muualta mutta pidetään edelleen tämä puoli suht positiivis134725