Tulin ulkoa juuri Suojalinnan kaukaloilta,siellä täysvalaistus päällä.Kentät olleet käytöstä jo viikon.Miehet istuu kopeissaan päivät,vois ees kaupungin tekninen päälikkö sanomassa Kuljetus Pudaksen alihankkijalle,opetelkaa valojen ajastimen käyttö ees!!! Alihankkija ei maksa sähkölaskua,vaan myytäisiin veronmaksajat.Toinen mikä nauratti minua ja koiraani kävelyllä,Iijoensillan epävireiset Sibeliusvalot,valot näyttivät soittavan "tää on viimeinen taisto,rinta rinnan Kepulaiset marrssikaame.."
Tämä kaupunki ei opi mitään koskaan.
Anonyymi-ap
6
332
Vastaukset
- Anonyymi
Siivikon ukko voisi käydä asentamassa ajastimen.
- Anonyymi
Siivikon ukosta olisi pitäny tehdä tekninen päälikkö.
- Anonyymi
Mutta toivottavasti aika ei mee läpi,pysyy mies perheen päämiehenä.
- Anonyymi
Pappa on käynyt yöjuoksulla vessassa ja nähnyt valoja! Ei muuta kun hälytysnappia painamaan, apua on saatava.
- Anonyymi
Joo. Se on tuo ledivalo sellainen ihmetyksen aihe kun on tottunut tuohustamaan Tilleyn loisteessa.
- Anonyymi
Oon varovainen pappa sen koiran kanssa nimittäin vihaan koiria ja pienimmästäkin syystä jos ei oo hihna kireällä tulee monoa, ja oikein kunnolla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa
Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin2143146Miten juhlitte ensi lauantaina?
Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.3002728Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.751788Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa
Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e501687Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?
JOS siis sinä saisit päättää?401562- 1221356
Ryöstö Punkaharjulla
Punkaharjun k-market ryöstetty tänään keskellä päivää, ketä lie asialla? Poliiseja ainakin pörrää ympäriisee171250- 1051239
Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa
Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.4141239MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa
TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,101220