Kiuruveden maalaiskaupunginteatteri.

Anonyymi-ap

Millaisia näytelmiä mahtanee tulla teatteri harrastajilta jatkossa ja toivotteko jotain näytelmiä uusintana?

13

648

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Pommiuhka Helsinki-vantaalla. Jatko-osa Suhmurointia Riistanhoitoyhdistyksessä.

    • Anonyymi

      Eiköhän Kiuruveden kaupunginteatterilta tule ihan tilaamattakin esityksiä tämän kevään aikana, valitettavasti!

      Kiurusalissa on ainakin yksi näytös 2 viikon päästä, itse suurvisiiri pääosassa

    • Anonyymi

      Itse Suhoskan historiasta löytyisi aiheita...

      • Anonyymi

        Kesäteatteri Kierola esittää tosipohjaisen näytelmän Sahan Varojen kavallus.


    • Anonyymi

      Laajentavat toimintaansa sirkukseksi. Pellekin on jo tiedossa.

    • Anonyymi

      Rise ja Rusu ilmalämpöpumppuasentajina olis toivelistalla.

      • Anonyymi

        Katsoisin


      • Anonyymi

        Se nainen mukaan asentaa!


      • Anonyymi

        No nyt on kova! Milloin ensi-ilta?


    • Anonyymi

      Hakola&Huuskoset ja muut pellet vois tehdä näytelmän tilan ryöstö. Perustuu tosi elämään.

    • Anonyymi

      Uuno Turhapuro - erityisesti näytelmä Uunon nuoruusvuosista maaseudulla. Uunon esittäjiksi sopivia miekkosia on Kiuruvedellä satoja. Varma menestys, jota tullaan katsomaan kauempaakin.

      • Anonyymi

        Uuno-tyyppejä on joka puolella Suomea.
        Sama, jos tulisivat itseään katsomaan.
        Muut kuin Uuno-tyypit ovat nähneet ja näkevät Uuno-tyyppejä kotipuolessaan. Ei tarvitse tänne sitä varten tulla.


    • Anonyymi

      Ensi viikolla tulossa

      Tuuli ja Mylly - Kuinka kuntalaiset myytiin halvalla

      Tragikomedia kunnanjohtajasta, kunnanvaltuuteista ja kuntalaisista, jotka puhuivat kaikki omaa kieltä ymmärtämättä toisiaan. Juonittelussa ei ole rajoja, kun kunnanjohtajan tähtäimessä on vuoden 2027 Pörsänmäen pormestarivaalit. Yllättävä juonenkäänne tapahtuu päiväunien aikaan, kun valtakunnan politiikan ovenraosta pilkistää kirkas vilkkuva valo. Välkkeen aiheuttajaksi paljastuu valtava tuulimylly ja unesta herättyä kaikki on toisin. Loputtomasti valittavia kuntalaisia, härskejä lobbareita, jatkuvia valtuutettujen loikkauksia. Mukaansa tempaava näytelmä tarjoaa koko tunneskaalan, niin naurua, myötähäpeää kuin aitoa surua kuntalaisten puolesta, joiden kodit ovat uhattuna sellaisilla perusteilla, joita heille ei totuuden mukaisesti kerrota.

      Liput 0 €

    Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      234
      3992
    2. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      123
      2307
    3. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      82
      1996
    4. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      141
      1461
    5. Mistä kehon osasta

      Pidät minussa eniten?
      Ikävä
      77
      929
    6. Seuraavakin hallitus joutuu leikkaamaan

      Sitähän tämä hallitus nyt höpöttää, kun itse on ajanut tilanteen katastrofaaliseksi. Orpon hallitus lähti suurin puhein
      Maailman menoa
      127
      927
    7. Hotelli kainuu

      Mietityttää, hotelli Kainuussa, se, että asiakkaat voivat valita ketä saa olla ja ketä ei, Illan aikana asiakkaina!
      Kuhmo
      37
      920
    8. Ovatko vastasyntyneet vauvat syntisiä?

      Se ihmisten keksimä järjetön perisynti, jos ovat!
      Luterilaisuus
      330
      849
    9. Pitäis vaan lopettaa

      Sinun kanssa yhteydenpito. Alkaa vaan haluamaan enemmän ja tuskin lopulta mikään kohtaisi. Ja ikävä vaan kasvaa ja lähei
      Ikävä
      8
      847
    10. J. Rinta-Joupilla jättimäinen veropetosvyyhti

      Seinäjoen keskustan kiinteismiljonäärit olleet jo pitkään ahtaalla ja liittykö J. Rinta-Jouppikin rintamaan? https://yl
      Seinäjoki
      61
      756
    Aihe