Onko se tarkoitettu sellaisille jokka ei osaa omilla aivoilla ajatella.
Vaalikone ?????
16
318
Vastaukset
- Anonyymi
On juurikin koska ne jotka on poliittisesti suuntautuneet ei osaa ajatella omilla aivoilla tai käyttää maalaisjörkeä niin on toisten autettava jotta voidaan toimia entiseen malliin eikä tarvi mitään muuttaa.
- Anonyymi
se on aivopesua,ei muuta,
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
se on aivopesua,ei muuta,
Tarkoitettu ehdokkaille vahvistaan uskoa etteivät lipsu vain muihin puolueisiin.
- Anonyymi
Kätevä tapa vertailla ehdokkaita.
- Anonyymi
typerää äänestäjien ohjelmointia tekoälyn opetuksella
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
typerää äänestäjien ohjelmointia tekoälyn opetuksella
Koita nyt lapsi hyvä selvittää itsellesi mikä on vaalikone.
- Anonyymi
Jos käyttää vaalikonetta kannattaa ottaa ylös oma mielipiden asioista ja myös niiden jotka siinä on samaa mieltä jotta neljän ( 4 ) vuoden kuluttua voi tarkistaa miten lupaukset on toiminut ... toki kannattaa valtuutettu kauden aikana ainakin yrittää muistuttaa niistä jos ei mene kuten luvattu !
- Anonyymi
lupaus on lupaus,ei yksi edustaja pysty lupauksiaan täyttään,
- Anonyymi
Jokerin paarissa ei asioita paranneta, mutta kalijalla saa hetken helepotussta oman elämän katkeruuteen.
- Anonyymi
Joo koska suurin osa +40v ylöspäin on vammasia joille pitää kertoa mitä mieltä pitää olla. Suurin osa menee yleisen hegemonian mukana, niin kuin lauma apinoita banaanin perässä.
- Anonyymi
Muista että sinäkin voit joskus kasvaa aikuiseksi, jos elää saat.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Muista että sinäkin voit joskus kasvaa aikuiseksi, jos elää saat.
shellin paariin,vaippakerhoon,
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Muista että sinäkin voit joskus kasvaa aikuiseksi, jos elää saat.
Et osaa tehä päätöksiä ilman vaalikonetta vai? Miltä tuntuu matala äö?
https://www.mielenterveystalo.fi/fi/mielenterveys-ja-toimintakyky/perustietoa-kehitysvammaisuudesta
- Anonyymi
Persut seisoo yhä purran takana. Hih! Uhottelivat eroavansa ja nyt häntä koipien välissä nynny takasin persujen puolustukseen, äö hyvä, ei luottamusta enää nauti persu
- Anonyymi
Vaalit = ne on tarkoitettu aivottomille.
- Anonyymi
Persuja en äänestä, joutasivat pois vaalikoneestakin. Raukkamaista kun persu lähtee, soittelee lehtiin ja sitten kyselee saanko mää olla persu, oli kyllä politiikan häpein paikallinen liru housuun.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään
"Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El1516837MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!
Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny635993Orpon hallitus paskoi kaikki hommat
ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.884579NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu
narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun1074539Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois
Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja1694334Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?
Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.941690- 4021606
- 821399
HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta
Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a311387Onko kaivattusi muuttunut sinä aikana
Kun olet hänet tuntenut? Jos, mihin suuntaan? Mistä epäilet muuttumisen johtuneen?441190