Persut vääntää vihreä ja vasemmiston kanssa. No, huh huh.
Sdp suosituin sekä alue- että kuntavaaleissa.
Anonyymi-ap
9279
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Hyvällä tuurilla häviää molemmille.
Mistä se kertoo.
Vasemmistoliittoa ei enää erota Virheistä edes rautakangella. Muuten, pienet Vihreät miehet on kovin mustan munan perään.
Sinähän sen tiedä niin.
Miksi ihmiset edelleen äänestävät sosialidemokraatteja, jotka kuitenkin ovat Porin tähän tilanteeseen politiikallaan saaneet?
Miettikää Porin kaupungin, vaikka katujen kunnossapitoa!!!
Millä rahoilla ja mitä on aikaan saatu, muuta kuin sinne #työtä'"tekevien, "kartastenpäiden" tilille helpolla työnteolla ihan vaan elatus veronmaksajien rahoilla??
Vai oenko väärässä?
Nii i. Aika merkillistä, kun oikeisto johtaa kaiken lisäksi nyt Poria. Eikä sitä oopperataloa Kirjurinluotoon, eikä potkupallohallia urheilukeskukseen saada millään rakennettua. On se ihme. No ehkä kaupunginsairaala saadaan kuitenkin myytyä. Porin energiasta lähti sentään jo puolet myytynä ulkomaille.
Oikeisto rulettaa.
kepu tuki marinin hallitusta ja sai aluehalinnon johtajienpaikkoja palkkioksi
jaaha vai niin.