Aimolla on joskus vaikeuksia sivistyksen sanojen kanssa. Aimo vältteli jo koulussa viittaamista, koska ilkeät luokka kaverit, yksi Sulo varsinkin aina nauroi kun aimo ei sitten vastausta tiennytkään, vaikka viittasi hämäykseksi.
Kerran sitte opettaja näytti piirto heittimellä kuvan suuresta linnusta ja kysyi mikä lintu? Aimo suorastaan villiintyi sillä hän tiesi vastauksen, viittasi raivopäisesti hokien "minä aimo, minä, aimo", kunnes opettaja antoi vastausvuoron meidän aimolle. Aimo nousi oikein seisomaan ja vastasi reippaalla äänellä: "ko ko ko kotka"
ja taas kaikki nauroi.
Minuakin hieman hävetti kun muutettiin aimon kanssa hesoihin. Aimo viittasi linja-autossa ja kuski kysyi että "no mitä?" Aimo kysyi että millon saa piipata? Kuski ei vastannut ollenkaan. Vanhempi rouvashenkilö opasti meidät osoitteeseen.
Mentiin sitten Kelaan yhdessä. Aimo kysyi virkailijalta että millon on tulonsiirtopäivä? Samalla Aimolta pääsi märän kuuloinen pieru. Kysyin aimolta että ei kai vain kurat...? Aimo vastasi että ei kun tuli ihan bruttona.
Aimon elämää
3
259
Vastaukset
- Anonyymi
Oisko sama kaveri kun oli Tiksin Alkossa ja sanoi myyjälle "ko ko ko kossu"?
- Anonyymi
En tiedä mutta kuulin juttua että Jyväskylässä talkkari oli nähnyt ensimmäistä kertaa pankkineidin työvälineen niin oli sanonut että "tu tu tu tu..u""
- Anonyymi
Aimo on aika jännä miäs.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Näin Enter-napilla tehdään miljardi euroa - Helsingissä
"Ei se nyt niin kovin ihmeelliseltä näytä. Tavallinen nappi, musta muovinpala, joka kököttää parikymppiä maksavan mustan13951- 433542
Eipä tunnu se "pedofilia" huuto kiinnostavan
Lähinnä se sekohäirikkö ressukka joutuu itse vastaileen itselleen, mitään näkyvyyttä ei saa, palstalla ylipäätään on hyv603423- 183150
Jätä minut rauhaan
En pidä sinusta. Lopeta seuraaminen. Älä tulkitse keskustelutaitoa tai ystävällisyyttä miksikään sellaiseksi mitä ne eiv343128No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol452910- 442560
Ben Z: "SDP ei ole ollut 50 vuoteen näin huolissaan velasta"
"– Olen ollut eduskunnassa noin 50 vuotta, eikä SDP ole koskaan ollut niin huolissaan velasta kuin nyt. Se on tietysti h392482- 422325
- 452089
