Aimon elämää

Aimolla on joskus vaikeuksia sivistyksen sanojen kanssa. Aimo vältteli jo koulussa viittaamista, koska ilkeät luokka kaverit, yksi Sulo varsinkin aina nauroi kun aimo ei sitten vastausta tiennytkään, vaikka viittasi hämäykseksi.

Kerran sitte opettaja näytti piirto heittimellä kuvan suuresta linnusta ja kysyi mikä lintu? Aimo suorastaan villiintyi sillä hän tiesi vastauksen, viittasi raivopäisesti hokien "minä aimo, minä, aimo", kunnes opettaja antoi vastausvuoron meidän aimolle. Aimo nousi oikein seisomaan ja vastasi reippaalla äänellä: "ko ko ko kotka"
ja taas kaikki nauroi.

Minuakin hieman hävetti kun muutettiin aimon kanssa hesoihin. Aimo viittasi linja-autossa ja kuski kysyi että "no mitä?" Aimo kysyi että millon saa piipata? Kuski ei vastannut ollenkaan. Vanhempi rouvashenkilö opasti meidät osoitteeseen.

Mentiin sitten Kelaan yhdessä. Aimo kysyi virkailijalta että millon on tulonsiirtopäivä? Samalla Aimolta pääsi märän kuuloinen pieru. Kysyin aimolta että ei kai vain kurat...? Aimo vastasi että ei kun tuli ihan bruttona.

3

120

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Oisko sama kaveri kun oli Tiksin Alkossa ja sanoi myyjälle "ko ko ko kossu"?

      • Anonyymi

        En tiedä mutta kuulin juttua että Jyväskylässä talkkari oli nähnyt ensimmäistä kertaa pankkineidin työvälineen niin oli sanonut että "tu tu tu tu..u""


    • Anonyymi

      Aimo on aika jännä miäs.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Marja sulkee liikkeen

      Nyt lähtee kylän ainoa kello ja kultaliike ja kenkäkauppa
      Oulainen
      30
      5557
    2. Pääsiäisen terveiset kaivatullesi

      kaivatullesi tähän alas 💕💕
      Ikävä
      173
      2071
    3. Olen rakastunut sinuun mies edelleen

      Meidän yhteys on jossain ihan muualla kuin netissä, muistetaan se. Kaunista päivää sinulle 😍
      Ikävä
      162
      1649
    4. Oulaisen vaalitulos: Vahva alku, mutta lisää toimia tarvitaan

      Hallituksen toimet rikollisuutta vastaan alkavat tuottaa tulosta. Puolueväriin katsomatta demokratian valtaa ja perustus
      Oulainen
      8
      1627
    5. Sun ajatttelu tuo vaan julmuutta mut kukaan muu nainen ei voi korvaa sua

      Mut sun ajattelu saa mut itsetuhoseks ja uhmaan lakiakin😭😭💀 Se väärinymmärryksen määrä on käsittämätöntä. Helpottais
      Ikävä
      14
      1344
    6. Kyläyhdistyksen tuho, kiitos sääntöukon

      Hyrynsalmen kyläyhdistyksen yleinen keskustelutilaisuus ja ylimääräinen kokous alkoi hyvin. Siellähän keskusteltiin oike
      Hyrynsalmi
      30
      1341
    7. Yh:n pihalla aina eri auto

      Ompa jännä seurata ohiajaessa, että millainen auto on nyt erään yksinhuoltajan pihassa. Näyttääpä siellä taaskin olevan
      Suomussalmi
      67
      1333
    8. En vittujakaan enää välitä sinusta nainen

      Toivottavasti en näe sinua enää koskaan. Jos näen, niin en ole näkevinäni. Et merkitse minulle enää mitään.
      Ikävä
      70
      1194
    9. Oletko loukannut

      Oletko loukannut tarkoituksella kaivattuasi?
      Ikävä
      94
      1165
    10. viekää miehet naiset kunnon treffeille

      Ja käyttäytykää hyvin. Niin tehdään vaikutus. Miehen kuuluu tarjota naiselle.
      Ikävä
      212
      1108
    Aihe