Kuka se nyt sitten olisi kenelle kannattaisi äänensä antaa. Paljon näyttää olevan ehdolla esim kepulla naisia jotka vaan suurinpiirtein istuskelevat kokouksissa . Ainakin kun seuraa lähetyksiä . Ja vanhojakin on ja luutuneita ajatuksiltaan .
Ketä nyt kannattaa
36
1371
Vastaukset
- Anonyymi
Naiset ensin vaikka heikolle jäälle.
- Anonyymi
Ei ole oikein pätevää porukkaa
- Anonyymi
Ei kukaan vanhoista naisista
- Anonyymi
Vanhassa vara parempi.
- Anonyymi
Naiset, älkää äänestäkö miehiä. Äänestäkää pätevintä naista.
- Anonyymi
Sano yksi pätevä
- Anonyymi
Miehistä ei ainoakaan.
- Anonyymi
Jos ehdokkaalla on mielipiteet niin pitäisi pystyä perustelemaan . Ei riitä että samaa ta jokseenkin erimieltä
- Anonyymi
Lasten lukumäärällä ei ole mitään merkitystä valituksi tulemisen edellytyksiin .
- Anonyymi
Voin äänestää naista,vaikka olen miehen alku🤗
- Anonyymi
Niinhän ne miehekkäät miehet tekevät.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Niinhän ne miehekkäät miehet tekevät.
Ei naisia saa sortaa 🤗
- Anonyymi
Oliko PerSuissa järkeviä ehdokkaita? Purra tekee hienoa työtä niin jos Kuusamossakin tapahtuisi samaa.
- Anonyymi
Oli joskus, mutta siitä on vuosia. Ei kuitenkaan ollut Kuusamossa. Eikä ole.
- Anonyymi
On siellä yks nätti.
- Anonyymi
Jaa a . Onko kaikki ehdokkaat vastanneet vaalikyselyyn ja mistä saa tietää vastaukset
- Anonyymi
Niihinkin vaalikoneisiin voi ehdokkaat rallatella vaikka kuinka hyviä vastauksia, joilla ei ole käytännössä mitään merkitystä kun valtuustotyö todellisuudessa alkaa. Puheet on vain höpötystä äänten kalastelemiseen. Jotkut on tyhjän jauhannassa parempia kuin toiset. Oikein ammattimaisia leuan louskuttelijoita. Elävät ja toimivat täysin ilmoittamiensa arvojen vastaisesti. Paljon puhetta ja hyvin vähän oikeita tekoja.
- Anonyymi
Kaikkea luvataan,mitään ei tapahdu.
- Anonyymi
Eli pitäisikö äänestää eri naamoja?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Eli pitäisikö äänestää eri naamoja?
Ei auta. Tietyn puolueen jäsenet on on kaikki samaa lajia.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Eli pitäisikö äänestää eri naamoja?
Muistakaa tämä ei ole henkilövaali , äänestätte puolueen linjaa. Kaikki ne on samaa maata. Puoluekuri jne.
- Anonyymi
Minkälaiset taustat ehdokkailla on?
- Anonyymi
Ei taida kaikilla kestää lähempää tarkastelua. Hölmöilyä ja hölmyilyä. Osalla enempi osalla vähempi.
- Anonyymi
Kunhan äänestää vain vihreitä, sdp tai vasemmistoa, niin saadaan kepun valta pois. Muuten saatte nähdä samat vanhat naamat ja mikään ei muutu.
- Anonyymi
Pitääkait se jotain daamia äänestää.
- Anonyymi
Öyhöttäviä kaivoskannattajia ei kannata äänestää.
- Anonyymi
Niitä just kannattee äänestää
- Anonyymi
Ai että saadaan Kuusamon luonto pilattua vai ja kaivosrahat ulkomaille?
- Anonyymi
On siellä taas monenlaista mölyäjää ehdokkaana. Kannattaa oikeasti miettiä, onko siitä ehdokkaasta hoitamaan meidän yhteisiä asioita vai onko enempi helppoheikkilinjalla.
- Anonyymi
Vanhoja samoja naamoja
- Anonyymi
Uusia paskoja naamoja.
- Anonyymi
Nuo vaalimainokset päätienvarsissa häiritsee likennettä niinkuin kesällä porot maanteillä
- Anonyymi
Oiskohan nuista mihinkään. En taida äänestää
- Anonyymi
Ääni myytävänä.
- Anonyymi
Kokoomus ja perus on suurin osa kaivoskannattajia. Vaikka äänestät kaivoksen vastustajaa näistä puoluesta niin ääni menee kaivoskannattajalle ellei äänestämäsi henkilö tule valtuustoon. Kepussa myös paljon juomasun kannattajia.
- Anonyymi
Taitaa olla sama ketä äänestää.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit986138KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3495607Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei522649Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521042066Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1071768- 1241717
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro191613Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1801267- 731187
Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään33998