Teslat ovat ongelmajätettä

Anonyymi-ap

Mitä yhteistä on Teslalla ja mu1kulla?

https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/8e1bab50-ca10-424e-88d8-77c5fdd4e386

– Työntekijöiden oikeuksia kiivaasti vastustavan ja äärioikeistolle tukeaan osoittavan Muskin omistaman Teslan asettaminen myyntikieltoon EU:ssa olisi yksi konkreettinen esimerkki, jolla Eurooppa voi vastata Trumpin kauppasotaan sekä suoraan vaikuttaa hänen lähipiiriin kuuluviin henkilöihin. Teslan myynti on jo valmiiksi romahtanut Euroopassa, joten myyntikielto tulisi erittäin hyvään aikaan, Andersson sanoo meppien yhteisessä tiedotteessa.

7

230

    Vastaukset 7

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kommarit ovat Pain in the Ass !
      Palaa Moskovaan persekipu.

    • Anonyymi

      Mielestäni myyntikiellossa ei olisi järkeä, koska tuollainen vain kiihdyttää kauppasotaa ja pahentaa tilannetta muutenkin. Varsinkin kun tuo menee jo henkilökohtaisen kiusan puolelle.

      Ja kuluttajilla pitäisi olla valta valita mitä he haluavat ostaa ja myös mitä yritystä he haluavat boikotoida. Itse en Teslasta välitä enkä sitä ostaisi, mutta en halua sen myyntiä kieltääkään.

      • Anonyymi

        Kyllähän Teslan myynnin voi kieltää. V1uttaa nähdä Tesloja Suomen teillä. Mu1kkuja sisällä, joskus jopa useita.


    • Anonyymi

      Sinä se kommari tässä vitutat. Turpaan tulee kun kohdataan.

    • Anonyymi

      Harkitsin uuden Teslan ostoa mutta noudatin Li Anderssonin kehoitusta ja jätin koslan liikkeeseen. Ostinkin Ford Mustangin. Kyllä V8 sentään on jotakin.

    • Anonyymi

      Ei se paljoa lohduta niitä joilla on velkana auto jonka arvosta lähti pari vuotta sitten 20 pinnaa uusien autojen hintojen muutoksen myötä.

      Itsekin olisin varmaan viisi vuotta sitten ostanut teslan jos olisi ollut rahaa. Jos nyt olisi rahaa ja pitäisi ostaa sähkäri, niin en ostaisi. Yleisestikkään en ottaisi vielä sähkäriä koska on muitakin.

    Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä mieltä olet?

      Miehestä jolla ei ole yhtään kaveria, ei facebookissa eikä livenä ja hän harrasta ja tekee kaiken yksin. Onko vähän outo
      Ikävä
      202
      2122
    2. Muistakaa pojat tämä.

      Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.
      Ikävä
      159
      1429
    3. Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin

      Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset
      Ikävä
      227
      1071
    4. Oletko päättänyt

      Että luovutat minun suhteeni
      Ikävä
      71
      917
    5. 58
      908
    6. Pahoin pelkään nainen

      että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus
      Ikävä
      72
      831
    7. Mikä sua mies vaivaa?

      Siis oikeasti.
      Ikävä
      47
      823
    8. 93
      777
    9. Martina avaa suhdettaan

      IL 22.7: Martina avaa suhdettaan nuoreen Muhikseen. Nyt on jo vakavaa, on käyty syömässä Itä-Helsingissä. Onkohan muutt
      Kotimaiset julkkisjuorut
      200
      697
    10. Hyvinvointitalo, mitä sanoo Korkein hallinto-oikeus . Mikä on kansalaisten oikeusturva?!

      Onpa mielenkiintoisessa vaiheessa Pyhäjärven hyvinvointitalon kohalo; Saako rakentaa, vai eikö? Kaupungin tekninen johta
      Pyhäjärvi
      109
      687
    Aihe