eilen 0,30€, tänään 0,39€. TÖRKEÄÄ!!!!
Täytyy siis entisestäänkin vähentää ostamista siellä kaupassa ja suosittelen sitä kaikille muillekin.
Lidl nosti muovikassin hintaa 30%
19
360
Vastaukset
- Anonyymi
Prisma on myös nostanut vaivihkaa KAIKKIA elintarvikkeidenhintojaan laidasta laitaan. Esim. pieni porkkana pussi, joka viimekuussa maksoi 0,99, maksoi nyt 1,49.
Hedelmät ja vihannekset, jotka ennen olivat Prismassa kaupungin edullisimpia maksavat nyt vähintään saman, tai jopa himpun enemmän kuin mitä kilpailijoilla.
Osuuskaupa on nyky toimillaan niin palvelun, kuin hinnoittelun osalta menossa hyvää kyytiä alaspäin, mistä selkeästi kertoo Kouvolan parhaan, autoilijalle muutakin kuin pelkkää itsepalvelua tarjoavan Prisman ABC - huoltoaseman jo ilmoitettu alasajo ja sen palveluitten korvaaminen muutamalla itsepalvelu automaatilla ja miehittämättömillä autonpesukonteilla.
Ammattitaitoinen huoltamohenkilökunta onkin kyseiseltä ABC huoltamolta Kouvolan Sanomien lehtijutun mukaan kokonaisuudessaan irtisanottu muihin mahdollisesti löytyviin osuuskaupan hanttihommiin.
Se sitten siitä "oman kaupan" palvelusta. Mitäs sitä teidän arkeen kuuluu?
terveisin, Apsi apina - Anonyymi
Kun käy kerran viikossa kaupassa niin lähes joka kerta on hinnat nousseet. Nämä täysin naurettavat muutaman prosentin palkankorotukset ei kata edes pelkkää ruuanhintojen nousua saati sitten vielä muita siihen päälle. Juuri tuli jätehuollon lasku, kuljetuksen hintaa nostettu 10% .
- Anonyymi
Oma ostoskassi mukaan, ei se sen vaikeampaa ole.
- Anonyymi
Kyllä se omakin on pitänyt maksaa, vai oletko kenties varastanut sen?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kyllä se omakin on pitänyt maksaa, vai oletko kenties varastanut sen?
No eihän mitään ilmaiseksi saa, voi olla demarille vaikeaa sisäitää.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
No eihän mitään ilmaiseksi saa, voi olla demarille vaikeaa sisäitää.
persuillehan tuo SISÄITÄMINEN on hyvinkin tuttua
- Anonyymi
Persu hakee kurakaljansa lidlistä kaikesta huolimatta.
- Anonyymi
Kuka edes käyttää muovikassia enää ?
- Anonyymi
No persu tietenkin
- Anonyymi
En käytä. Ihan yks lysti.
- Anonyymi
Euro olisi oikea hinta muovipussista.
Itse en ole ostanut moneen vuoteen yhtään muovipussin.- Anonyymi
Sopii hyvin. Voin myydä niitä sinulle euron kappalehintaan ihan kuinka paljon vaan.
- Anonyymi
Ilmeisesti sosiaalitoimisto ei ole huomannut hinnannousua ja nyt se viimeinen tölkki jää aloittajalta saamatta kun ei raha riitä.
- Anonyymi
Viime kuussa yli 1400€ harkinnanvaraista lakisääteisten päälle, ei tarvii senttejä laskea.
- Anonyymi
Ihan oikein tollasesta turhakkeesta :-)) muutenkin jo hukutaan muovipaskaan, sullakin elimistössä ja aivoissa muovia ties kuinka paljon :-(( .
- Anonyymi
Tökeää ostaa yleensäkkään jotain muovikassia.
- Anonyymi
Niin on siks mäkin aina pöllin sen
- Anonyymi
Vain köyhille kaikki on kallista.
- Anonyymi
Onneksi en ole köyhä
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2944791Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1353076Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?
Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k522993Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn281551Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2271252- 471199
Yksikään persu ei ole saanut Nobelin palkintoa
Kertoo paljon persujen älyn puutteesta. Demareista mm. Ahtisaari on kyseisen palkinnon saanut.71016Miten antaa merkki hyvin eri ikäiselle miehelle, että kertoisi toiveensa ja ajatuksensa?
Olen pitkään pitänyt miehestä, joka myös varmasti minusta. Hän ei tosin kerro ihastumisesta, eli voi hyvin olla, että tu781001Paskalaista valokuitulakiin
Nyt maksajiksi joutuvat kaupunkilaiset eivätkä mökkiensä ulkohuusseissa kakistelevat mummot. Nimittäin EU määrää jokais52989Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme
Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu58981