Lidl nosti muovikassin hintaa 30%

Anonyymi-ap

eilen 0,30€, tänään 0,39€. TÖRKEÄÄ!!!!
Täytyy siis entisestäänkin vähentää ostamista siellä kaupassa ja suosittelen sitä kaikille muillekin.

19

393

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Prisma on myös nostanut vaivihkaa KAIKKIA elintarvikkeidenhintojaan laidasta laitaan. Esim. pieni porkkana pussi, joka viimekuussa maksoi 0,99, maksoi nyt 1,49.
      Hedelmät ja vihannekset, jotka ennen olivat Prismassa kaupungin edullisimpia maksavat nyt vähintään saman, tai jopa himpun enemmän kuin mitä kilpailijoilla.

      Osuuskaupa on nyky toimillaan niin palvelun, kuin hinnoittelun osalta menossa hyvää kyytiä alaspäin, mistä selkeästi kertoo Kouvolan parhaan, autoilijalle muutakin kuin pelkkää itsepalvelua tarjoavan Prisman ABC - huoltoaseman jo ilmoitettu alasajo ja sen palveluitten korvaaminen muutamalla itsepalvelu automaatilla ja miehittämättömillä autonpesukonteilla.
      Ammattitaitoinen huoltamohenkilökunta onkin kyseiseltä ABC huoltamolta Kouvolan Sanomien lehtijutun mukaan kokonaisuudessaan irtisanottu muihin mahdollisesti löytyviin osuuskaupan hanttihommiin.
      Se sitten siitä "oman kaupan" palvelusta. Mitäs sitä teidän arkeen kuuluu?
      terveisin, Apsi apina

    • Anonyymi

      Kun käy kerran viikossa kaupassa niin lähes joka kerta on hinnat nousseet. Nämä täysin naurettavat muutaman prosentin palkankorotukset ei kata edes pelkkää ruuanhintojen nousua saati sitten vielä muita siihen päälle. Juuri tuli jätehuollon lasku, kuljetuksen hintaa nostettu 10% .

    • Anonyymi

      Oma ostoskassi mukaan, ei se sen vaikeampaa ole.

      • Anonyymi

        Kyllä se omakin on pitänyt maksaa, vai oletko kenties varastanut sen?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kyllä se omakin on pitänyt maksaa, vai oletko kenties varastanut sen?

        No eihän mitään ilmaiseksi saa, voi olla demarille vaikeaa sisäitää.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        No eihän mitään ilmaiseksi saa, voi olla demarille vaikeaa sisäitää.

        persuillehan tuo SISÄITÄMINEN on hyvinkin tuttua


    • Anonyymi

      Persu hakee kurakaljansa lidlistä kaikesta huolimatta.

    • Anonyymi

      Kuka edes käyttää muovikassia enää ?

      • Anonyymi

        No persu tietenkin


    • Anonyymi

      En käytä. Ihan yks lysti.

    • Anonyymi

      Euro olisi oikea hinta muovipussista.
      Itse en ole ostanut moneen vuoteen yhtään muovipussin.

      • Anonyymi

        Sopii hyvin. Voin myydä niitä sinulle euron kappalehintaan ihan kuinka paljon vaan.


    • Anonyymi

      Ilmeisesti sosiaalitoimisto ei ole huomannut hinnannousua ja nyt se viimeinen tölkki jää aloittajalta saamatta kun ei raha riitä.

      • Anonyymi

        Viime kuussa yli 1400€ harkinnanvaraista lakisääteisten päälle, ei tarvii senttejä laskea.


    • Anonyymi

      Ihan oikein tollasesta turhakkeesta :-)) muutenkin jo hukutaan muovipaskaan, sullakin elimistössä ja aivoissa muovia ties kuinka paljon :-(( .

    • Anonyymi

      Tökeää ostaa yleensäkkään jotain muovikassia.

      • Anonyymi

        Niin on siks mäkin aina pöllin sen


    • Anonyymi

      Vain köyhille kaikki on kallista.

    • Anonyymi

      Onneksi en ole köyhä

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen

      Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja
      Maailman menoa
      190
      2708
    2. Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?

      En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b
      Maailman menoa
      148
      2417
    3. Kirje, PellePelottomalle.

      Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot
      Ikävä
      106
      1132
    4. Sinua oli kiihottavaa

      Sinua nainen oli kiihottavaa katsella.
      Ikävä
      101
      1007
    5. Meni kyllä aika solmuun

      Meidän tutustuminen 😐
      Ikävä
      64
      921
    6. Martinan hevoset.

      Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait
      Kotimaiset julkkisjuorut
      243
      834
    7. Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?

      Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a
      Kuhmo
      20
      820
    8. Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa

      Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka
      Maailman menoa
      288
      791
    9. Voi teitä naisia

      Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies
      Sinkut
      91
      786
    10. Hyvä meininki

      TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap
      Haapavesi
      22
      718
    Aihe