Hän oli hyvin masentunut mies. Tietääkö kukaan et päättikö Aimo itse päivänsä vai saiko slaagin? Saako Kylmis enää mielihyvää coop kurasta?
https://youtu.be/nLQKT9nGFRE?si=dKcu8akUpo0upULz
https://youtu.be/nLQKT9nGFRE?si=dKcu8akUpo0upULz
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 17
Vanhimmat
Seurasin Aimo Mattilaa. Sitten se vain kuoli. Hyviä videoita oli ja vaikutti huipulta tyypiltä.
Hitto on ahdistava ajatus toi, että olisi itse päättänyt päivänsä. En tiedä. Kuka tietää? Mikä oli Aimon kohtalo?
Masentuiko Aimo avioeron takia? Hänen olisi täytynyt saada apua!
:'(
Kylmis sanoi aikoinaan poistetussa viestiketjussa tuosta kyseisestä videosta, että kuin Aimo analysoisi hänen elämäänsä täydellisesti, sanasta sanaan. NIIN samanlaiset ongelmat, kuin olisivat yksi ja sama entiteetti!
:O
Mees ny poika töihin siitä niiden entiteetties kanssa.
Toisin sanoen, MENE TÖIHIN
Ei ne ota. Kylmiksellä elinaikaa enää korkeintaan muutama vuosi. Kukaan ei halua sitä kuolemaan firmaansa, kertausharjoituskielto ja korttikin otettu poissa.
Surullinen tapaus. Yksin jäi mies ja masentunut oli. En usko että päätti itse päivänsä,.vähän oli pilkettä silmäkulmassa.
Mitä näitä muita on, jore1962 tms, Niilo22 (ei sontis, mutta vähän syrjäytynyt), joku jonka sukunimi oli Jaakkola oli tosi doku, Pasiradion ylläpitäjä sekä tietysti kaikkien sontisten sankari, kylmis.
Mukavasti työpäivät menee näitä seuraillessa.
Asd
Pasi Jaakkola. Legenda
Jore joi itsensä hengiltä eikä baotianit enää pörise :(
Tallahasseessahallat on kans aika hyvä juoppo. Kannattaa tutustua, jos ette oo tutustunu. Tekee paljon juoppolivejä youtubessa.
Tässä tän hetkinen kanava https://www.youtube.com/@teppoahlhol
Alkoholi aiheuttaa masennusta.
Masennusta, ahdistusta, vainoharhaisuutta. Ei se, että jos vaikka kolme kertaa kuukaudessa vetää kännit, niin ei siinä vielä joudu Kylmiksen tielle.
Löysin sattumalta tämän ketjun. Etsin Aimon ylläpitämiä valokuvasivuja sukulaisistaan, joihin minäkin kuulun. Valitettavasti valokuvasivut taitavat olla kadonneet.
Aimo kuoli sairauskohtaukseen. Jälkeen jäi tuolloin yksi sisarus ja vanhemmat, jotka ovat nyt kaikki edesmenneet.
Kiitos tiedosta! Osanottoni ja kevyet mullat!
milloin Aimo menehtyi?
En tunne tapausta mutta otti aikansa kuluksi luultavasti pikku hömpsyä.