Kajaanin ALE muoti

Huomaa kyllä milloin kaupoissa on alennuksia kaikilla samanlaiset vaatteet.
7195
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Täällä Kajaanissa kannattaa ostaa vain kaljaa kaikkea muuta heitetään pois yhtä paljon mitä ostat.

Äänestä
  • Suomessa heitetään ruokaa pois kaupoista 4000 tuhatta tonnia vuodessa.

    Äänestä

  • Anonyymi00002 kirjoitti:

    Suomessa heitetään ruokaa pois kaupoista 4000 tuhatta tonnia vuodessa.

    400 000

    Äänestä

Kajaanilainen "muoti" 🤣

Äänestä

Onko siellä Kajaanissa selvinpäin kukaan koskaan?

Äänestä
  • Ei taida olla kun muutama. Ainakin minun tutuistani suurin osa pyrkii olemaan kännissä melko lailöa koko ajan, minä mukaanlukien. Nytkin olen pikku maistissa, eilisen törpöttely sntoi hyvät pohjat

    Äänestä

Vuosikausia on Kainuun naisten kansallispuku ollut legginsit, tunika ja sandaalit jalassa.
Oli alet tai ei tämä muoti kestää.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Huomaa kyllä milloin kaupoissa on alennuksia kaikilla samanlaiset vaatteet.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu