Rasismi kitkettävä

Anonyymi-ap

Ulkomaalaistaustaisten kohdistama rasistinen käytös, sorto ja väkivaltarikollisuus kantasuomalaisia kohtaan on loputtava. Unelmoimme myös, ettei mediassa ja julkisessa keskustelussa salata ulkomaalaistaustaisten yliedustusta rikostilastoissa, erityisesti raiskaus-ja väkivaltarikoksissa ja yleistä yhteiskuntavelvoitteiden ja lakien halveksuntaa.

Rasistinen viha kuuluu useisiin muihin kulttuureihin, joiden huonoja ominaisuuksia on tullut maahanmuuttajien mukana Suomeenkin. Matujen rasistinen käytös on kitkettävä voimakkain keinoin pois. Se ei sovi Suomeen.

8

203

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Rasismi on kauan ollut Suomessa, jo ennen ns matujen massasiirtoja.
      Muistakaamme romanit, ruotsinkieliset, vammaiset, homot, lesbot, turkulaiset.
      Jo isovanhempamme ilmaisivat rasistisilla sanoilla mielipiteensä muista kansanryhmistä.

      • Anonyymi

        Romanit ja ruotsinkieliset ovat aina olleet rasisteja. He eivät ole koskaan hyväksyneet suomalaisten kansanryhmää.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Romanit ja ruotsinkieliset ovat aina olleet rasisteja. He eivät ole koskaan hyväksyneet suomalaisten kansanryhmää.

        Ruotsinkielen pakkosyöttö on koloanilismia, joka edelleen on rasismia suomalaisia kohtaan.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Romanit ja ruotsinkieliset ovat aina olleet rasisteja. He eivät ole koskaan hyväksyneet suomalaisten kansanryhmää.

        Kaikki kansat ovat rasisteja.
        Sellainen on ihminen.


    • Anonyymi

      Olen kuullut huhuja, että muinaiset turkulaiset polveutuisivat hylkeenpyytäjien ja pyydettävien perillisistä. Äkkiseltään tämä kuulostaa biologisesti mahdottomalta, mutta jos otetaan huomioon muinaisturkulaisten antropologisen kehitystason väite ei liene täysin vailla totuuspohjaa. Stockholman eläintieteellisessä museossa alunperin Kuusiston sekä Raision kirkkojen kalmistoista kaivetut kallot tukevat tätä teoriaa.

      • Anonyymi

        Olet todennäköisesti oikeassa osittain.
        Ensimmäiset jääkauden jälkeiset ihmiset täällä elivät hylkeenpyynnillä tutkimusten mukaan.
        Mutta sen jälkeen on tullut maahamme monia ei kansoja edustavia muuttoaaaltoja, ja hylkeenpyytäjägeenit ovat laimentuneet. Viimeisimmät isot muuttoaallot toivat maanviljelyn Suomeen.


    • Anonyymi

      Castron malli näkyy jo Suomessakin. Mallin mukaisesti toimien useat maat ovat onnistuneet tyhjentämään vankilat ja mielisairaalat lähettämällä niissä olleen haitta-aineksen pois maastaan.

      Malli sai nimensä siitä, kun Kuuba tyhjennettiin yhteiskunnalle haitallisesta heikosta aineksesta. Samalla se tuhoaa sen maan turvallisuuden ja talouden, johon rikolliset ja hullut vastaanotetaan. Se oli nerokas kommunistisen johtajan keino tuhota länsimaalaista taloutta ja kulttuuria.

      Tuho on pysyvää, kun haitta-aines lisääntyy uudessa maassa keskenään. Maan hallinto ja toiminnot heikentyvät päivä päivältä yhä enemmän hullujen ja rikollisten avulla, kunnes hallinto on helppo ottaa haltuun soluttautumalla maan johtopaikoille.

      Suomi on nyt ollut yhtenä vastaanottajamaana, joka rapautuu hiljalleen.

    • Anonyymi

      Komppaan

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Trump muka öljyn takia Venezuelaan? Pelkää mustamaalausta

      Kertokaapa mistä tuollainen uutisankka on saanut alkunsta? Näyttäkääpä ne alkuperäiset lähteet, minä en löytänyt mitään
      Maailman menoa
      138
      13222
    2. Kun Arman Alizad puolusti hiihtäjä Vilma Nissilää sanomalla

      "älä välitä sekopäistä Vilma", ja kun siitä kerrottiin täällä, niin sekopäinen mukasuvaitsevainen teki siitä valituksen
      Maailman menoa
      85
      3675
    3. Venezuela on hyvä esimerkki vasemmistolaisten pahuudesta

      Jokainen tietää, että Venezuelassa on pitkään ollut Chavezin ja Maduron vasemmistohallinto. Maan talous on romuttunut,
      Maailman menoa
      123
      2978
    4. Martinalta vahva viesti

      "Suuret unelmat venyttävät sinua, pelottavat vähän ja vievät mukavuusalueen ulkopuolelle. Juuri siellä kasvu tapahtuu. J
      Kotimaiset julkkisjuorut
      279
      1410
    5. Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?

      Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?
      Maailman menoa
      37
      1393
    6. Akateemikko Martti Koskenniemi vertaa Trumpia Putiniin

      "-Suomalaisena on syytä olla huolissaan siitä, että Yhdysvallat näin vahvistaa 1800-luvun alkupuolella julistamansa etup
      Maailman menoa
      151
      1339
    7. Jos mies olet oikeasti...?

      Kiinnostunut... Pyydä mut kunnolla treffeille ja laita itsesi likoon. En voi antaa sydäntä jos sinä olet epävarma ja eh
      Ikävä
      115
      1284
    8. Esko Eerikäinen paljastaa järkyttävän muiston lapsuudesta - Isä löytyi alastomana slummista

      Esko Eerikäisen tausta on monikulttuurinen, hän muutti vain 10-vuotiaana yksin kotoaan Kolumbiasta isovanhempiensa luo S
      Suomalaiset julkkikset
      14
      1214
    9. Pitäisikö meidän

      Sitten nähdä ilman että siitä tehdään ongelmaa?
      Ikävä
      81
      1071
    10. Nautitko riidan haastamisesta?

      Itse olen hyvin kärsivällinen ja sopuisa noin yleensä, mutta osaan tarvittaessa olla hankala. Niin metsä vastaa kuin sin
      Sinkut
      205
      989
    Aihe