Saksalaiset huolissaan USA-aseiden punaisesta napista

Anonyymi-ap

"🇺🇸🇩🇪Bildin mukaan Saksa pelkää, että amerikkalaiset F-35-hävittäjät varustetaan kaukosammutusjärjestelmällä, ja Yhdysvallat voi yksinkertaisesti poistaa nämä taistelujärjestelmät käytöstä tarvittaessa.

"Jos meidän pitäisi pelätä, että Yhdysvallat tekee saman tulevien saksalaisten F-35-koneiden kanssa, mitä he tekevät tällä hetkellä Ukrainassa, voisimme harkita sopimuksen irtisanomista"
- sanoi Münchenin turvallisuuskonferenssin entinen johtaja Wolfgang Ischinger.

Saksalaisissa huolta aiheuttavat Trumpin hallinnon viimeaikaiset päätökset, erityisesti Kiovalle toimitetuista HIMARS-raketinheitonjärjestelmistä jotka ovat täysin riippuvaisia amerikkalaisista gps-satelliteista. "

Ps. Meillä on molemmat jutun esimerkit käytössä tai tulossa käyttöön. Pekka Toveri suuressa viisaudessaan tietää kertoa että saksalaiset vähän paremmatkin asiantuntijat ovat väärässä eikä mitään tälläistä voi tapahtua meille ainakaan niin kauan kun Pekan influencer-tilille valuu dollareita tasaiseen tahtiin.

2

144

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tuo onnistuu myös nykyaikaisissa traktoreissa, kun niillä on etäyhteys suoraan traktoritehtaalle, kun keräävät dataa. Jontikat lakkasivat toimimassa Ukrainassa niissä traktoreissa, jotka Venäjä otti, kun laitettiin tappokytkin päälle, traktoreilla ei tehnyt yhtään mitään.

    • Anonyymi

      edelleen koko sota on tekoälyä menisit hoitoon

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Pääsiäisen terveiset kaivatullesi

      kaivatullesi tähän alas 💕💕
      Ikävä
      217
      2889
    2. Yh:n pihalla aina eri auto

      Ompa jännä seurata ohiajaessa, että millainen auto on nyt erään yksinhuoltajan pihassa. Näyttääpä siellä taaskin olevan
      Suomussalmi
      129
      2831
    3. En vittujakaan enää välitä sinusta nainen

      Toivottavasti en näe sinua enää koskaan. Jos näen, niin en ole näkevinäni. Et merkitse minulle enää mitään.
      Ikävä
      79
      1816
    4. Olet minua

      vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va
      Ikävä
      73
      1428
    5. Exän käytös hämmentää (taas)

      Osaisivatko palstan herrat kenties helpottaa tulkitsemista? Toki naispuolisetkit saavat antaa tulkinta-apua, mutta nyt k
      Sinkut
      237
      1352
    6. Milloin se sitten

      On? Se oikea hetki kun kerrot sille naiselle mitä tunnet häntä kohtaan?
      Ikävä
      47
      1108
    7. Miksi sä olet jatkanut tätä näin pitkään?

      Kerro tai vaikene iäksi
      Ikävä
      99
      1011
    8. Helena Koivun rikosrekisteri

      Kasvaa. Tällä kertaa murtautuminen...😁
      Kotimaiset julkkisjuorut
      110
      896
    9. Sä tiedät rakas

      Mitä toivon. Olisit vain rohkea ❤️
      Ikävä
      46
      843
    10. Susanna Laine paljastaa - Tästä farmilaiset yllättyvät joka kaudella: "Ettei olekaan niin paljon..."

      Farmi Suomi vie Pieksämäelle maaseudulle ja suosikkirealityn juontajan puikoissa on Susanna Laine. Uudella kaudella muka
      Tv-sarjat
      6
      843
    Aihe