Toyota takuu kattaa 3 vuotta / 100 000 km
Toyota
https://www.toyota.fi › omistajalle › takuu
Toyota on jatkuvasti laatu- ja asiakastyytyväisyysmittausten kärjessä. Siksi uudelle Toyota-autolle myönnetäänkin kolmen vuoden / 100 000 km:n yleistakuu.
https://www.hedinautomotive.fi/nostot/mazda-malliston-takuu-6v/
Mazda on liikkuvan henkilön auto. Mazda Europe Service -huoltopalvelut ovat käytössäsi automaattisesti ostettuasi uuden Mazda-ajoneuvon. Palvelu on käytettävissä yhden vuoden ajan rekisteröimisestä. Se aktivoidaan uudestaan aina, kun viet Mazdasi määräaikaishuoltoon valtuutettuun Mazda-merkkihuoltamoon. Palvelu on käytettävissä auton koko eliniän.
Mazda tiepalvelu kattaa seuraavat palvelut
Mekaaniset sekä sähköiset vikatapaukset
Kuljettajan tahattomat virheet
Onnettomuudet
Varkaus/varkauden yritys (rajoitetut palvelut)
Vandalismi (rajoitetut palvelut)
Vikatilanteet turvallisuuskomponenteissa (esim. kuljettajan
turvavyö, tuulilasinpyyhkijät, suuntavilkku, etu- tai takavalot)
MUUT EDUT
Sijaisauto
Mazdan tiepalvelu korvaa sijaisauton enintään 5 kalenteripäiväksi, jos autoa ei voida korjata saman päivän aikana.
Kotiutus
Korvaamme kotimatkanne, jos autonne ei tule kuntoon saman päivän kuluessa Mazda-jälleenmyyjällä. Kuljetusvaihtoehtoina voi olla esimerkiksi junalippu tai lentolippu, jos junamatka kestää pidempään kuin 6 tuntia.
Majoitus
Jos matkan keskeytyminen tapahtuu yli 80 km päässä kotoanne ja haluatte odottaa autonne korjauksen valmistumista, tarjoamme mahdollisuutta majoitukseen 3 vuorokaudeksi.
Taksi
Tarvittaessa korvaamme myös taksikustannukset 80 € saakka.
Auton nouto
Järjestämme veloituksetta ajoneuvonne palautuksen, jos etäisyys kotiin on yli 200 km.
Mitä vain tapahtuukaan ajoneuvollenne, soita ensimmäisenä tiepalveluun minä vuorokauden aikana tahansa.
Toyota ei tarjoa tiepalvelua mutta miksi?
Toyota ei korvaa mitään näistä mitä Mazda korvaa.
Jieman ihmeellistä et joku näitä kusetus Tojoja ostaa.
Mutta tyhmää aina huijataan. Ihan maailman tappiin asti.
Se, miksi autoteollisuuden jättiläinen tekee yhteistyötä pienempien kilpailijoidensa Subarun ja Mazdan kanssa, on loppujen lopuksi hyvin järkeenkäypää. Toyota omistaa ensinnäkin 20 prosenttia Subarusta ja viisi prosenttia Mazdasta. Eli Toyota maksaa nämä palvelut. Mitä Mazda omistajat nauttii. Harmi ettei Toyota palkitse omistajia muuten kuin rahastamalla.
Toyota takuu on surkea.
7
112
Vastaukset
- Anonyymi
Kylläpä Toyotan menestys, ylivoimainen sellainen, pistää rupuautoilijat ahtaalle ja mielenterveyspalveluitten ääreen.
- Anonyymi
Tuossahan vain kerrottiin kuinka huono Toyotan takuu on ja verrattiin toiseen Japanilaiseen merkkiin.
Menikö Terolla murot väärään kurkkuun, vai mikä tuli? - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tuossahan vain kerrottiin kuinka huono Toyotan takuu on ja verrattiin toiseen Japanilaiseen merkkiin.
Menikö Terolla murot väärään kurkkuun, vai mikä tuli?10 vuotta Relax♡markkinoiden paras takuu, Toyota.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
10 vuotta Relax♡markkinoiden paras takuu, Toyota.
Relax turva . Heh heh . Mites hoitu ne puhjenneet pakosarjat ? Tais olla 2500 € omavastuu . Heh heh . Ja jotkut vaan uskoo Tojotaan . Eipä silti , uskoo jotkut joulupukkiinkin .
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
10 vuotta Relax♡markkinoiden paras takuu, Toyota.
Relax ei ole takuu. Se on vain huollon yhteydessä maksattava turva seuraavaan huoltoon asti ja esimerkiksi se ei korvaa selvää tehtaan suunnittelu ja tehdasvikaa lämmönvaihtimessa kun se puhkeaa kovin nopeasti, koska se lasketaan pakoputken osaksi ja se tulkitaan Toyotan puolesta osaksi pakoputkea joka ei sekään kuulu Relaxin piiriin, kuten ei oikein mikään muukaan.
- Anonyymi
Kaikissa uskonnoissa on takuu taivaspaikasta jos teet niin kuin me määräämme. Toyota ei ole poikkeus.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?
Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.1142154- 1721787
Ikävä on häntä
Josta on tullut niin tärkeä ja rakas. Olisinko onnellinen hänen kanssaan. Ne rakastavat silmät jotka mua katsoo aina jos631175Terveystalon lääkärit ylilaskuttaneet
Tämän pörriäiset osaavat, laskuttamisen. Terveystalo myöntää asian. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011134269.html "K841094Minkä kultakimpaleen
Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik311040En kai koskaan saa sinua
Koska et usko että riitäisit minulle. Olet aina pitänyt itseäsi liian risana ja heikkona. Katkot korkeutesi, ja poraat k691018Tykkäsit nainen
Aina eniten lähetyssaarnaajassa, muistan miten nautit!😎😚 meidän pitää päästä vielä kokemaan se.43953Kerroppas nyt
M mies, että kenestä sinä oikein tykkäät, niin saadaan tämä asia muillekin selväksi 😉75932The Summit Suomi: Maxie avaa hyytävästä tilanteesta kuvauksissa: "Veri roiskui ja tajusi, että..."
Oletko seurannut The Summit Suomea? Tykkäätkö vai et tai mitä mieltä ylipäätään olet sarjasta? Moni katsoja on kaikonnut8884Helppo selvittää onko oma täällä
Laittaa yhden selvän kysymyksen ja jos kukaan ei osaa vastata, niin oikea ei ole täällä. Saa käyttää vapaasti hyödykse55880