Kiteen perkeleet

Anonyymi-ap

Miks kiteellä on niin paljon pahantekijöitä ja rikollisia?Mitä heillä pyörii päässä? kuka tietää vastauksen?

5

370

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      On vain yksi ainoa oikea perkele. Elä yleistä sitä kaikkiin Kiteeläisiin tyhjäpäisiin paskahousuihin. Kuitenkin kohta vajavainen vinkkari saapuu tänne luudallansa ilmoittaen "laitampa vinkkiä asianosaisille, kunnianloukkaus on rikos". Voisko joku kertoo sille, että kunnianloukkaus asiat on muuttuneet sitten siitä kun Kekkonen oli pääministeri.

      • Anonyymi

        Ole huoletta, tässä ei ole tapahtunut (vielä) mitään kunnianloukkauksen pykäliä. Sensijaan voisit hävetä valheellisen tiedon levitystäsi, nettiherjaamisesta josta voi helposti tunnistaa herjatun henkilöllisyyden voi saada helposti kunnianloukkaussyyteen ja joutua korvausvastuuseen. Kunnianloukkaus on rikos!


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ole huoletta, tässä ei ole tapahtunut (vielä) mitään kunnianloukkauksen pykäliä. Sensijaan voisit hävetä valheellisen tiedon levitystäsi, nettiherjaamisesta josta voi helposti tunnistaa herjatun henkilöllisyyden voi saada helposti kunnianloukkaussyyteen ja joutua korvausvastuuseen. Kunnianloukkaus on rikos!

        Eikö tuo sepustus ole jo hiukan ristiriitainen? Tulee jo mieleen klassinen sanonta William Shakespearen kynästä, jolla hän kirjoitti lauseen Tanskan prinssin Hamletin suuhun. Nyt jää kuitenkin epäselväksi ketä herjataan, onko se perkele, kiteeläiset tyhjäpäiset paskahousut, vajavainen vinkkari, luuta vai Kekkonen? Jälkimmäinen on kuollut joten ei huolta ja helpoiten tunnistettava on tuo luuta. Mikä on se valheellinen nettitieto? Suomessa on uskonnonvapaus ja mielipiteen ilmaisuvapaus. Eiköhän tuo ole pääosin ihan yleinen mielipide. Nyt hoksasin se herja ja valheellinen tieto oli varmaan kun unohdin huutomerkin rikos sanan perästä. Mikäli osuin näissä kaikissa väärään niin oikaise, jotta tietäisin tulevaisuudessa. Uskontoni kanssa olen ehkä vähän hukassa joten opastatko hiukan


    • Anonyymi

      Ikuiset saikuttajat ja työttömät niitä syytteitä nostaa jos jostain saisi korvauksi millä elää.. normaalit ihmiset ottat toisesta korvasta sisään ja toisesta ulos, niin loppuu siihen paikkaan se paskanjauhanta..

      • Anonyymi

        Ei niilläkään oo varaa siihen kun hävitessä kaatuu korvausvelvollisuus omaan niskaan ja ne on ulosmitattavissa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sanna Marin kysyi hämmästyneenä: Onko Suomessa jäänmurtajia?

      Nettilehden toimittaja kysyi Sanna Marinilta suoraan, että sovittiinko nuo jäänmurtajien kaupat jo 2019, jolloin Marin k
      Maailman menoa
      151
      4939
    2. Voiko normaali ihminen ryhtyä vasemmistolaiseksi?

      Tätä jäin pohdiskelemaan.
      Maailman menoa
      189
      3985
    3. SDP haluaa 40 000 nettomaahanmuuttajaa

      SDP:n Suunnanmuutos-vaihtoehtobudjetissa, käy ilmi, että demarit itse asiassa vaativat räjähdysmäistä ”työperäisen” maah
      Maailman menoa
      122
      3639
    4. Mikä tuota vasemmistolaisista jankkaavaa vaivaa?

      Pahasti on ihon alle, siis korvien väliin, päässeet kummittelemaan. Ei ole terveen ihmisen merkki jankata yhdestä asia
      Maailman menoa
      46
      2941
    5. Orpo: Velkajarrua vastustavaa puoluetta vaikea ajatella hallitukseen

      No Minja Koskelan kommunistipuolue jäi ulos tuosta. Kaikki eduskuntapuolueet vasemmistoliittoa lukuun ottamatta sopivat
      Maailman menoa
      31
      2263
    6. Mitä ajattelit kun näit

      kaivattusi ensimmäisen kerran? xd
      Ikävä
      138
      1896
    7. Nyt meni lopulliset lämmöt.

      Alan käyttäytymään yhtä kylmästi miehiä kohtaan kuin mua kohtaan on käyttäydytty ja vain käytetty viimeiset pari vuotta
      Sinkut
      44
      1697
    8. Hienoa! Eduskunta luopui käteisen käytöstä

      Nyt tuo sama muutos pitää saada myös muuhun yhteiskuntaan. Käteistähän ei tarvitse tänä päivänä enää kuin rikolliset.
      Maailman menoa
      32
      1440
    9. Onko erityinen paikka jossa haluaisit nyt olla

      Onko joku spesiaali lempipaikka missä mieluiten olisit?
      Ikävä
      63
      1404
    10. Orpo loukkaantui fasismiin viittaavasta sanavalinnasta

      Mutta miksi loukkaantui? Orpohan on tehnyt yhteistyötä fasistien kanssa jo vuonna 2019, siis jo neljä vuotta ennen loukk
      Maailman menoa
      26
      1309
    Aihe