Kiteen perkeleet

Anonyymi-ap

Miks kiteellä on niin paljon pahantekijöitä ja rikollisia?Mitä heillä pyörii päässä? kuka tietää vastauksen?

5

345

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      On vain yksi ainoa oikea perkele. Elä yleistä sitä kaikkiin Kiteeläisiin tyhjäpäisiin paskahousuihin. Kuitenkin kohta vajavainen vinkkari saapuu tänne luudallansa ilmoittaen "laitampa vinkkiä asianosaisille, kunnianloukkaus on rikos". Voisko joku kertoo sille, että kunnianloukkaus asiat on muuttuneet sitten siitä kun Kekkonen oli pääministeri.

      • Anonyymi

        Ole huoletta, tässä ei ole tapahtunut (vielä) mitään kunnianloukkauksen pykäliä. Sensijaan voisit hävetä valheellisen tiedon levitystäsi, nettiherjaamisesta josta voi helposti tunnistaa herjatun henkilöllisyyden voi saada helposti kunnianloukkaussyyteen ja joutua korvausvastuuseen. Kunnianloukkaus on rikos!


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ole huoletta, tässä ei ole tapahtunut (vielä) mitään kunnianloukkauksen pykäliä. Sensijaan voisit hävetä valheellisen tiedon levitystäsi, nettiherjaamisesta josta voi helposti tunnistaa herjatun henkilöllisyyden voi saada helposti kunnianloukkaussyyteen ja joutua korvausvastuuseen. Kunnianloukkaus on rikos!

        Eikö tuo sepustus ole jo hiukan ristiriitainen? Tulee jo mieleen klassinen sanonta William Shakespearen kynästä, jolla hän kirjoitti lauseen Tanskan prinssin Hamletin suuhun. Nyt jää kuitenkin epäselväksi ketä herjataan, onko se perkele, kiteeläiset tyhjäpäiset paskahousut, vajavainen vinkkari, luuta vai Kekkonen? Jälkimmäinen on kuollut joten ei huolta ja helpoiten tunnistettava on tuo luuta. Mikä on se valheellinen nettitieto? Suomessa on uskonnonvapaus ja mielipiteen ilmaisuvapaus. Eiköhän tuo ole pääosin ihan yleinen mielipide. Nyt hoksasin se herja ja valheellinen tieto oli varmaan kun unohdin huutomerkin rikos sanan perästä. Mikäli osuin näissä kaikissa väärään niin oikaise, jotta tietäisin tulevaisuudessa. Uskontoni kanssa olen ehkä vähän hukassa joten opastatko hiukan


    • Anonyymi

      Ikuiset saikuttajat ja työttömät niitä syytteitä nostaa jos jostain saisi korvauksi millä elää.. normaalit ihmiset ottat toisesta korvasta sisään ja toisesta ulos, niin loppuu siihen paikkaan se paskanjauhanta..

      • Anonyymi

        Ei niilläkään oo varaa siihen kun hävitessä kaatuu korvausvelvollisuus omaan niskaan ja ne on ulosmitattavissa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hengenvaaralliset kiihdytysajot päättyivät karmealla tavalla, kilpailija kuoli

      Onnettomuudesta on aloitettu selvitys. Tapahtuma keskeytettiin onnettomuuteen. Tapahtumaa tutkitaan paikan päällä yhtei
      Kauhava
      198
      6908
    2. Ootko rakastunut?

      Kerro pois nyt
      Ikävä
      159
      2036
    3. Onhan sulla nainen parempi mieli

      Nyt? Ainakin toivon niin.
      Ikävä
      113
      1688
    4. Ujosteletko tosissaan vai mitä oikeen

      Himmailet???? Mitä pelkäät?????
      Ikävä
      51
      1390
    5. Suureksi onneksesi on myönnettävä

      Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️
      Ikävä
      55
      1238
    6. Möykkähulluus vaati kuolonuhrin

      Nuori elämä menettiin täysin turhaan tällä järjettömyydellä! Toivottavasti näitä ei enää koskaan nähdä Kauhavalla! 😢
      Kauhava
      50
      1098
    7. Älä mies pidä mua pettäjänä

      En petä ketään. Älä mies ajattele niin. Anteeksi että ihastuin suhun varattuna. Pettänyt en ole koskaan ketään vaikka hu
      Ikävä
      100
      1074
    8. Reeniähororeeniä

      Helvetillisen vaikeaa työskennellä hoitajana,kun ei kestä silmissään yhtään läskiä. Saati hoitaa sellaista. Mitä tehdä?
      Kouvola
      7
      996
    9. Tarvitsemme lisää maahanmuuttoa.

      Väestö eläköityy, eli tarvitsemme lisää tekeviä käsiä ja veronmaksajia. Ainut ratkaisu löytyy maahanmuutosta. Nimenomaan
      Maailman menoa
      251
      954
    10. Kävit nainen näemmä mun

      Facessa katsomassa....
      Ikävä
      41
      929
    Aihe