Siksi en äänestä Demareja, Vasemmistoa enkä Vihreitä..
SDP nostaisi veroja ja ottaisi lisää lainaa
24
837
Vastaukset
- Anonyymi
Minä taas en siksi, ettei vähälahjaiset ideologiavammaiset pilaisi ihan koko maata.
- Anonyymi
Sdp
on pelkkää tasajakoa
mitä oikea elämä
ei ole. - Anonyymi
Onko parempi, että Suomen talous tapetaan kokonaan typerillä säästöillä ja veronkorotuksilla ja lainalla, mitä nykyinen hallitus tekee.
Kannattaisiko tehdä jotain sellaisia toimi joilla saadaan talous nousuun ja kulutusta lisää?- Anonyymi
Anna joku esimerkki
- Anonyymi
No koko Kannus täynä kommareita nii äänestävät ilomielin niitä jokka nostaa veroja että saadaan ahneet yrittäjät kuriin.
- Anonyymi
Äänestäkää Perussuomalaisia nyt on hyvät ehdokkaat.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Äänestäkää Perussuomalaisia nyt on hyvät ehdokkaat.
Niitä jokka ärsyttää eniten vassareita. 👍
- Anonyymi
Kannuslaiset äänestää kommareita koska ovat kateellisia menestyville yrittäjille, niinku aina.
- Anonyymi
Nyt puhut asiaa ja kateellisia riittää.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Nyt puhut asiaa ja kateellisia riittää.
Tämä on ihan totta!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Nyt puhut asiaa ja kateellisia riittää.
Eihän sielä muita ookkaan, meeppä johonki sivukylille vaikka eskolaan nii täynä kommareita.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Eihän sielä muita ookkaan, meeppä johonki sivukylille vaikka eskolaan nii täynä kommareita.
Ja pirun kateellisia
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ja pirun kateellisia
Ja kyräilee selän takana ja levittelee juoruja.
- Anonyymi
Osaako nuo kaikki sosialistien ehdokkaat lukea ja kirjoittaa?
- Anonyymi
Empä usko. Haukkuvat duunareita ahneiksi, mitä ahkerampi oot sitä enemmän syntisemppi. :D
- Anonyymi
Ihan waltavasti, siis mahdottoman paljon velkaa ottaa tämä superhuono Petosjytkyhallituskin !! PS petti täysin, ja se saksikäsipetturi petti köyhät. #Petosjytky.
- Anonyymi
Nii koska demari ja kepu kasvattanu menoja viimeset 100v ja nyt kun niitä karsitaan nii siitäki ulistaan.
- Anonyymi
Meillä on nyt hyvä hallitus. Näin pitää toimia kun on eletty yli varojen. Tyhmemmät ei ymmärrä.
- Anonyymi
Juuri näin, terveyspalvelut pitäs olla vakuutuksia niinku jenkeissä ja opaikelu pitäs olla kans maksullista että ei notkuttas turhaan koulussa muiden piikkiin. 💰
- Anonyymi
OrpoPurra on nostanut verot tappiin. Ja vienyt joka sentin duunarien taskuista
- Anonyymi
Tota ennen demarit teki sitä sata vuotta.
- Anonyymi
Aijaa, 27vuotta oon ollut duunarina eikä aiemmin ole ollut näin hyvin rahaa käytössä. Toki lapsetkin lähteneet maailmalle mutta kuitenkin nyt on jopa mahdollista hankkia itellekkin jotain kivaa.
- Anonyymi
Sillä ei ole mitään väliä, että mitä sinä äänestät
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään
Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää1444007Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa
Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri3663084Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla
Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt142018Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."
Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa101715Oho! Vappu Pimiä teki "röyhkeän" teon - Onko sopivaa paljastaa tämä MasterChef-sarjasta?
Vappu Pimiä on astunut MasterChef Suomi -keittiöön ja liittynyt ohjelman legendaariseen tuomaristoon Helena Puolakan ja51148Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan
Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar69975- 71974
Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan
Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat23861- 71839
- 44804