Fakta.Naiset meikkaa itseä rumentavat asiat piiloon

Anonyymi-ap

Miten käy demokratian, rehellisyyden ja läpinäkyvyyden.....

Jos tilastot osoittaa että eniten väkivaltaa parisuhteessa kokee lesbot ja vähiten taas homot, niin eikö se todista selkeästi että naiset ovat se väkivaltaisempi sukupuoli? Ja jos samaan aikaan tutkimukset paljastaa että naiset ovat keskimäärin miehiä kaunaisempia ja kostonhimoisempia, sekä sen että testosteroni on se hormoni joka tekee ihmisestä rehellisemmän, anteliaamman ja oikeudenmukaisemman, niin ei hirveän vaikea ole ymmärtää mihin suuntaan jatkuva naisten vallan ja oikeuksien lisääminen yhteiskunnassa johtaa.

Tuolle kaikelle löytyy kyllä tutkimukset ja tieteelliset faktat, mutta onhan sekin ymmärrettävää että vääristynyt arvomaailma ja sokea usko itseensä estävät ihmisen kyvyn loogiseen päättelyyn ja ymmärrykseen. Ja ainoaksi keinoksi jääkin todellisuuspako, silmien sulkeminen, sensuuri ja väkivaltainen tekstien tuhoaminen.

Ensin kielletään sanoja, sitten poltetaan kirjoja, ja kohta onkin ihmisiä roviolla.

Testosterone Administration Reduces Lying in Men https://journals.plos.org/plosone/article?id=10.1371/journal.pone.0046774
Testosterone link to aggression may be “all in the mind.”
https://www.nature.com/articles/news.2009.1131

13

286

    Vastaukset 13

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ilman rehellisyyttä ei ole oikeudenmukaisuutta ja ilman oikeudenmukaisuutta ei ole rauhaa. Valehtelijat on sodanlietsojia.

    • Anonyymi

      Ei auta kuin sulkea silmänsä, arvomaailma siinä tuhoutuisi jos näkisi ja ymmärtäisi, että maat missä naisilla on eniten valtaa ovat eniten sekaisin.

    • Anonyymi

      Rumasta ei saa tekemälläkään nättiä. Vaikka vetäis pakkellia kuinka paljon tahansa naamaansa, rumenee vain🤭

      On bile ripset, tyrröhuulet😬boteksia siellä ja täällä.
      Kohta koko ihminen täynnä varaosia ja muita mömmöjä, yök.🤮🤮

    • Anonyymi

      Onhan se hullua kun kuvitellaan että ihminen voisi valita sen mikä on totta mikä valhetta tai sen mikä on kaunista mikä rumaa. Sen takia meillä on noita törkeäturpia jotka ovat omasta mielestään kauniita, vaikka todellisuudessa epäaitoja feikkejä rumiluksia jotka elää harhassa.

      • Anonyymi

        Ja mitäköhän se sulle kuuluu??!! Hanki oma elämä, omallasi peilikuvalla! Vai ahdistaako? Taitaapi ahdistaa ja PALJON!


    • Anonyymi

      Varmasti kannattaa valita oikean ammatin kauneutensa takia.
      Esim: Lehmätilan emännäksi ei erotu Lehmä laumasta.
      Kauneus pysyy vuosikymmeniä samana.

    • Anonyymi

      Onhan se hankala myöntää tai edes nähdä, että mitä enemmän maassa naisilla on valtaa sitä enemmän sen asiat on sekaisin.

    • Anonyymi

      Tunteitaan ja näkemyksiään puolustaessa on hyvä aina muistaa että perspektiivi määrittelee sen miltä asiat näyttävät. Perspektiivin taas määrittelee arvomaailma ja arvomaailman luo ymmärrys. Ymmärrys on täysin sidoksissa älykkyyden kanssa ja älykkyyden on todettu olevan 80 %:sesti periytyvää. Esi-isät määrää yhä.

    • Anonyymi00011

      On kahdenlaista tasa-arvovouhotusta olemassa. Siinä toisessa on terve maalaisjärki mukana. Monet naiset näyttävät ja vaativat tasa-arvoa matkimalla miehiä. Usein lopputuloksessa ei ole järjen häivää. 😂

    • Anonyymi00012

      Näkeehän tuon kaikki joita ei oo puolueellisuus sokeuttanut, jos nainen saa vapaasti valita siitä tulee idiootti, tekee pahuutta mutta kuvittelee hyvyyden lisääntyvän.

      • Anonyymi00013

        Pelokkaiden on mahdoton ymmärtää että itsekkyydestä, siis puolueellisuudesta luopuminen on ainoa keino objektiivisuuteen, realistisuuteen. Juutalaiset ja muslimit todistaa, jos on kyrpä silvottu niin ei puolueettomuus oo enää mahdollista ja fanatismi on ainoa tie.


    • Anonyymi00014

      Kunhan vaan ne omat tunteet on tärkeintä niin järjen voi unohtaa, ja mälliämpärikin voi kuvitella ja uskoa olevansa fiksu.

    • Anonyymi00015

      Todellisuuspako on harhaisuuden edellytys, joten tottakai täytyy blokata sensuroida ja yrittää pysyä mahdollisimman kaukana realisteista.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi vanhusraiskaajaa ei ole palautettu?

      Ukkola kysyy Rantaselta, vaikka perussuomalaiset ovat olleet hallituksessa kolme ja puolivuotta. Rantasen vastaus on "
      Maailman menoa
      355
      1501
    2. Mitä kirjainta kaipaat?

      🤣🤣🤣🤣🤣
      Ikävä
      114
      1216
    3. Onko ikäerolla väliä?

      Mitä mieltä ootte? Meillä on 14 vuotta ikäeroa.
      Ikävä
      117
      1097
    4. Onko sulla rakas mitään sanottavaa?

      Lähetä tässä kaivatullesi haluamasi terveiset 💌
      Ikävä
      116
      861
    5. Katri Helena rikkoi hiljaisuuden dramaattisella uutisella: "Elossa ja ilossa ollaan"

      Katri Helena on sinivalkoinen ääni. Hänen klassikkohittinsä ovat tärkeä osa suomalaista kansanperintöä. Katri veti jääh
      Suomalaiset julkkikset
      22
      847
    6. Uusioperhe vai salasuhde?

      Mitä ensisijaisesti haluat? Pelkään, että menetän järjen sun kanssa 😉
      Ikävä
      111
      822
    7. Mulla on ikävä sua!

      Enemmän kuin ikävä... sun kanssa oli niin helppo olla ja jutella!
      Ikävä
      18
      470
    8. Otan vielä sut

      Niin on tähtiin kirjoitettu. Nainen, turha on kohtaloa juosta pakoon.
      Ikävä
      40
      468
    9. Vaikea löytää samantyylistä miestä

      Nyt on pakko avautua. Onko ketään muuta jonka on yksinkertaisesti todella vaikeaa löytää samanhenkistä kumppania kuin i
      Sinkut
      93
      451
    10. Nainen, tää meidän juttu ei ole ohitse

      Ennen kuin lihava nainen on laulanut.
      Ikävä
      36
      423
    Aihe