Fakta.Naiset meikkaa itseä rumentavat asiat piiloon

Anonyymi-ap

Miten käy demokratian, rehellisyyden ja läpinäkyvyyden.....

Jos tilastot osoittaa että eniten väkivaltaa parisuhteessa kokee lesbot ja vähiten taas homot, niin eikö se todista selkeästi että naiset ovat se väkivaltaisempi sukupuoli? Ja jos samaan aikaan tutkimukset paljastaa että naiset ovat keskimäärin miehiä kaunaisempia ja kostonhimoisempia, sekä sen että testosteroni on se hormoni joka tekee ihmisestä rehellisemmän, anteliaamman ja oikeudenmukaisemman, niin ei hirveän vaikea ole ymmärtää mihin suuntaan jatkuva naisten vallan ja oikeuksien lisääminen yhteiskunnassa johtaa.

Tuolle kaikelle löytyy kyllä tutkimukset ja tieteelliset faktat, mutta onhan sekin ymmärrettävää että vääristynyt arvomaailma ja sokea usko itseensä estävät ihmisen kyvyn loogiseen päättelyyn ja ymmärrykseen. Ja ainoaksi keinoksi jääkin todellisuuspako, silmien sulkeminen, sensuuri ja väkivaltainen tekstien tuhoaminen.

Ensin kielletään sanoja, sitten poltetaan kirjoja, ja kohta onkin ihmisiä roviolla.

Testosterone Administration Reduces Lying in Men https://journals.plos.org/plosone/article?id=10.1371/journal.pone.0046774
Testosterone link to aggression may be “all in the mind.”
https://www.nature.com/articles/news.2009.1131

13

286

    Vastaukset 13

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ilman rehellisyyttä ei ole oikeudenmukaisuutta ja ilman oikeudenmukaisuutta ei ole rauhaa. Valehtelijat on sodanlietsojia.

    • Anonyymi

      Ei auta kuin sulkea silmänsä, arvomaailma siinä tuhoutuisi jos näkisi ja ymmärtäisi, että maat missä naisilla on eniten valtaa ovat eniten sekaisin.

    • Anonyymi

      Rumasta ei saa tekemälläkään nättiä. Vaikka vetäis pakkellia kuinka paljon tahansa naamaansa, rumenee vain🤭

      On bile ripset, tyrröhuulet😬boteksia siellä ja täällä.
      Kohta koko ihminen täynnä varaosia ja muita mömmöjä, yök.🤮🤮

    • Anonyymi

      Onhan se hullua kun kuvitellaan että ihminen voisi valita sen mikä on totta mikä valhetta tai sen mikä on kaunista mikä rumaa. Sen takia meillä on noita törkeäturpia jotka ovat omasta mielestään kauniita, vaikka todellisuudessa epäaitoja feikkejä rumiluksia jotka elää harhassa.

      • Anonyymi

        Ja mitäköhän se sulle kuuluu??!! Hanki oma elämä, omallasi peilikuvalla! Vai ahdistaako? Taitaapi ahdistaa ja PALJON!


    • Anonyymi

      Varmasti kannattaa valita oikean ammatin kauneutensa takia.
      Esim: Lehmätilan emännäksi ei erotu Lehmä laumasta.
      Kauneus pysyy vuosikymmeniä samana.

    • Anonyymi

      Onhan se hankala myöntää tai edes nähdä, että mitä enemmän maassa naisilla on valtaa sitä enemmän sen asiat on sekaisin.

    • Anonyymi

      Tunteitaan ja näkemyksiään puolustaessa on hyvä aina muistaa että perspektiivi määrittelee sen miltä asiat näyttävät. Perspektiivin taas määrittelee arvomaailma ja arvomaailman luo ymmärrys. Ymmärrys on täysin sidoksissa älykkyyden kanssa ja älykkyyden on todettu olevan 80 %:sesti periytyvää. Esi-isät määrää yhä.

    • Anonyymi00011

      On kahdenlaista tasa-arvovouhotusta olemassa. Siinä toisessa on terve maalaisjärki mukana. Monet naiset näyttävät ja vaativat tasa-arvoa matkimalla miehiä. Usein lopputuloksessa ei ole järjen häivää. 😂

    • Anonyymi00012

      Näkeehän tuon kaikki joita ei oo puolueellisuus sokeuttanut, jos nainen saa vapaasti valita siitä tulee idiootti, tekee pahuutta mutta kuvittelee hyvyyden lisääntyvän.

      • Anonyymi00013

        Pelokkaiden on mahdoton ymmärtää että itsekkyydestä, siis puolueellisuudesta luopuminen on ainoa keino objektiivisuuteen, realistisuuteen. Juutalaiset ja muslimit todistaa, jos on kyrpä silvottu niin ei puolueettomuus oo enää mahdollista ja fanatismi on ainoa tie.


    • Anonyymi00014

      Kunhan vaan ne omat tunteet on tärkeintä niin järjen voi unohtaa, ja mälliämpärikin voi kuvitella ja uskoa olevansa fiksu.

    • Anonyymi00015

      Todellisuuspako on harhaisuuden edellytys, joten tottakai täytyy blokata sensuroida ja yrittää pysyä mahdollisimman kaukana realisteista.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi

      on parasta?
      Ikävä
      93
      1456
    2. Olivia Oras

      "Yle MOT:n tietojen mukaan Oras oli joutunut sairaalahoitoon helsinkiläisellä kauneusklinikalla tehdyn rasvaimun yhteyde
      Kotimaiset julkkisjuorut
      84
      1061
    3. Koska muru nähdään

      Kaksin?
      Ikävä
      47
      861
    4. Sanoppa ihan rohkeasti

      Mun huonot puolet! En suutu…
      Ikävä
      95
      825
    5. Sinisilmäiselle tutulle miehelle

      Iltaisin ikävä pahenee ja olet usein mielessä. Toivon merkitseväni sinulle paljon. On ihan hirveän vaikeaa miettiä, mit
      Ikävä
      67
      816
    6. Nainen ... ala olemaan miehille täysin hyödytön

      Otsikossa on paras neuvo jokaiselle naiselle, jonka hän voi koskaan saada. Moni mieshän ajattelee jo nyt, että naiset o
      Sinkut
      163
      762
    7. Et vaan tajua

      Että rakastan sua
      Ikävä
      20
      699
    8. MOT: Nuoren Olivia Oraksen, 27 surullinen kuolema kauneusoperaatiossa :(

      MOT:n tietojen mukaan Oras menetti tajuntansa rasvaimua edeltäneessä puudutuksessa. Hänet kuljetettiin Husiin, ja hän ku
      Maailman menoa
      82
      680
    9. Olen jo oppinut tuntemaan

      sinun kirjoitustyylisi
      Ikävä
      53
      628
    10. Mikä herkku

      Kaivattusi On? 😁
      Ikävä
      51
      622
    Aihe