"Tunnetun lappeenrantalaisen kokoomus poliitikon ja asiakasneuvojan välillä syntyi jupakka uimahallilla.
Reilu viikko jupakan jälkeen asiakasneuvoja sai potkut, hänen työsopimuksensa purettiin koeajalla.
Asiakasneuvoja teki tapahtumista rikosilmoituksen, jonka poliisi ja syyttäjät tutkivat pikavauhtia – asian käsittely lopetettiin."
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/c8a5105e-d3bf-4edc-b77a-1a14d085675e
Uimahallikohu Poliitikolla lippuongelma
14
416
Vastaukset
- Anonyymi
Siinä taas valtaa käytetty väärin.
- Anonyymi
Miten Imatralla Lappeenrannan asiat hallitsevatko elämää ja juoruja?
- Anonyymi
Yllättyneet käsi ylös
- Anonyymi
Kokoomuslainen + sossutantta mitä muuta voi odottaa eli ei nouse käsi ylös täältä suunnalta.
- Anonyymi
Sama "rikoskomisario" oli aiemmin itse rikoksesta epäiltynä syyteharkinnassa ja otti esteellisenä kantaa duunarin toimintaan!
- Anonyymi
Henkisesti persuja.
- Anonyymi
Demari ainesta.
- Anonyymi
Pas.Kok puolue näytti taas kyntensä.
- Anonyymi
Lipunmyyjälle tulee saada kaasusumutin että voi sumuttaa riehuvat asiakkaat.
- Anonyymi
Linjoilla havaittavissa että vauhti kiihtyy. Remonttispesialisti löysi uuden vaihteen tämän varjolla.
- Anonyymi
Kuten palstan duunarin, myös paikallispoliitikon luotto komisarion "tutkinnantappoon" on Iltalehden uutisen mukaan ollut vahva.
- Anonyymi
Kuningatar Pas.Kok puolueesta olisi halunnut uida ilmaiseksi veronmaksajien rahoilla.
- Anonyymi
Jos tasvallan presidentti saisi tietää asiasta hän antaisi varmasti vuodeksi kausilipun uimasta estetylle kansalaiselle. Ja polkupyörän.
Tai voitaisiinko järjestää kansalaiskeräys? Ei kai se paljoa maksaisi sellainen kausilippu?
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.774502Kesä, kesä!
Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k112473- 1721655
Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.
Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes2441508- 1241400
- 1221307
Miksi nuori ottaa hatkat? Rajut seuraukset: seksuaalinen hyväksikäyttö, väkivalta, huumeet...
Lastensuojelu on kriisissä ja nuorten ongelmat kasvussa Suomessa. Hatkaaminen tarkoittaa nuoren luvatta poistumista omil721229Shokki! Suuri seikkailu -kisassa todellinen jättiyllätys - Tämä muutos järkyttää varmasti monia!
No nyt on kyllä aikamoinen ylläri, peli todellakin kovenee…! Lue lisää: https://www.suomi24.fi/viihde/shokki-suuri-seik91221- 761212
- 35976