Milloinka kulttuuri muuttuu että nuoria teinipoikia kiinnostaa joku muu harrastus eikä vain mopot?
Teini-ikä on juuri se milloin pitäisi liikkua ja luoda pohjakunto ja saada vahva luusto.
moposta tai mönkijästä siirrytäänkin sitten suoraan autoon.
Vanhemmat tekee karhunpalveluksen kun eivät huolehdi että lapsi saisi riittävästi liikuntaa.
Milloin kulttuuri muuttuu?
4
129
Vastaukset
- Anonyymi
Jatkuva liika liikunta ei ole hyväksi keholle ja nivelille, vaan kaikessa pitäisi pitää kohtuus. Nuorilla pitäisi olla syömisen ja liikunnan suhde parempi, niin kuin vanhemmillakin. Hyötyliikunta riittää mainiosti, eikä siihen tarvita erillista liikuntasuoritusta. Mopoilu ja muukin harrastus on täyttä liikuntaa.
- Anonyymi
Jep ja parempaa tekemistä se mopoilu on, kuin vaikkapa pelikonsolin edessä istuminen.
Mopon rassaus kehittää teknistä osaamista ja toisten mopoilijoiden kanssa oleskelu sosiaalisia ominaisuuksia. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Jep ja parempaa tekemistä se mopoilu on, kuin vaikkapa pelikonsolin edessä istuminen.
Mopon rassaus kehittää teknistä osaamista ja toisten mopoilijoiden kanssa oleskelu sosiaalisia ominaisuuksia.Kyllä kyllä mutta jos se mopon rassaus on ainoa mitä tekee niin jää kyllä aika heikkolahjaiseksi nuori.
Armeijasta pistetään nuoria miehiä kotiin kun eivät pysy muiden mukana, viimeksi valtava määrä passitettiin maitojunalla kotiin.
Jos intti iässä on jo noin heikossa kunnossa niin ei siinä paljoa enää auta jos osaa mopon moottoria rassata. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Jep ja parempaa tekemistä se mopoilu on, kuin vaikkapa pelikonsolin edessä istuminen.
Mopon rassaus kehittää teknistä osaamista ja toisten mopoilijoiden kanssa oleskelu sosiaalisia ominaisuuksia.Niin, nämä sosiaaliset ominaisuudet tarkoittaa että oppii rikkomaan, sotkemaan ja polttamaan paikkoja ja aiheuttamaan tahallaan ja tarkoituksella häiriöitä, turhaa melua.
Ei ole terve harrastus.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1442288
Terveystalon lääkärit ylilaskuttaneet
Tämän pörriäiset osaavat, laskuttamisen. Terveystalo myöntää asian. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011134269.html "K1311578En kai koskaan saa sinua
Koska et usko että riitäisit minulle. Olet aina pitänyt itseäsi liian risana ja heikkona. Katkot korkeutesi, ja poraat k1521563- 631254
Saran ökytyyli käänsi katseita.
On nyt kyllä Sara kasvoistaan, kuvan perusteella todellakin pyöristynyt ainakin kuvan perusteella.1431251The Summit Suomi: Maxie avaa hyytävästä tilanteesta kuvauksissa: "Veri roiskui ja tajusi, että..."
Oletko seurannut The Summit Suomea? Tykkäätkö vai et tai mitä mieltä ylipäätään olet sarjasta? Moni katsoja on kaikonnut121131Työttömille lusmuille luvassa lisää keppiä
Hallitus aikoo kiristää velvoitteiden laiminlyönnistä seuraavia työttömyysturvan karensseja ensi vuodesta alkaen. Hall226975- 156926
Tiedän kaiken sinusta ja kaikesta
Tiedän miten kärsit. Tiedän millanen oikeesti oot. Tiedän miksi valehtelit, tiedän miksi satutit mua. Tiedän mitä tapaht57833Miksi ihmeessä?
Erika Vikman diskattiin, ei osallistu Euroviisuihin – tilalle Gettomasa ja paluun tekevä Cheek20819