Nyt puolueitten kannattamat tavat ja kunnioitus kanssaihmisiä kohtaan esille. Tässä SDP:n ja vielä puoluesihteerin esittämänä.
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000006113855.html
Nyt arvomaailmat esille
9
377
Vastaukset 9
- Anonyymi
Mitkä tavat ja kunnioitus ?
Persuusta tullut,"tapa saati kunnioitus", on tullut selväksi. Viimeistään opposition kyselytunnilla.- Anonyymi
Myös persvakojenki pitäs arvomaailmansa tuoda esille, eikä vain liipa laapaa.
- Anonyymi
Olisipa puolue jota kiinnostaisi vain oma kansa ensimmäisenä. Ensimmäisenä hoidettaisiin oman maan asiat ja talous kuntoon, sitten jos jotain jäisi yli voisi harkita muiden auttamista.
- Anonyymi
Sosialismin henkeen kuuluu että jaetaan muillekin.
- Anonyymi
Sosiaaliseen henkeen.....
- Anonyymi
Taitaa ehdokkaita kiinnostaa nettiporno ja runkkaaminen enemmän kuin asioista kertominen.
- Anonyymi
Kiteeläisethän ovat verenperimältään ryssiä. Odottelevat Putinilta oikeita vastauksia.
- Anonyymi
Osa ainakin puoliksi kun naisenkipiän suomivetkulan letku heilui rajan molemmin puolin. Putinia odotellaan kyllä, Petsamon tuliainen on jo valmiina.
- Anonyymi
Apinat ovat huolissaan, kun persujen kannatus laskee. Tont vörry, bii häpi !
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1071308
Salaisuudet paljastuu
Viimeiset hetket meneillään ottaa yhteyttä. Kertoa totuus ja selvittää asioita. Viimeiset hetket meneillään jos joku96920Poliisi pamputti Variskankaalla
Mistä lie alkanut ja miksi poliisit kutsuttu, mutta mielestäni hyvin toimittu. Jos haluaa rähistä eikä rauhoitu puheella31844- 66703
Karita Tykkä mennyt kihloihin.
Onnittelu kuuluu hänelle ja tulevalle aviopuolisolleen.93652- 32645
S-ryhmän ihmisoikeuslinja ei kestä omaa hankintaketjuaan
S-ryhmän Israel-boikotin suurin uskottavuusongelma löytyy yllättävän läheltä, SOK:n omien tuotemerkkien hankintaketjuist16584- 18578
Haavoittuvuutesi on aseista riisuvaa
Harmi, etten voi osoittaa sinulle tunteita. Hyvää yötä miehelle. Naiselta43533- 10486