Pitkään sivusta seuranneena ihmettelen suuresti monien vasemmistopuolueiden ehdokkaiden osaamisen tasoa. Sokea on sokeaa taluttamassa. Monesti heidän mielipidekirjoituksissaan ja kannanotoissaan ei ole päätä eikä häntää puhumattakaan suomen kielen osaamisesta.
Koska politiikka on yhteisten asioiden hoitamista, kannattaa tulevissa kunnallis- ja aluevaaleissa valita oikein kantansa.
Arvokas elämä ei synny hedonistisesta valinnan vapaudesta, nautinnoista, kulutuksesta ja rahan jakamisesta, vaan henkisiä ja aineellisia arvoja luovasta työstä, vastuuntunnosta ja eettisyyden tavoittelusta. Siksi ajattelevan ihmisen ensimmäinen velvollisuus on itsenäisyys.
Hyvinvointiyhteiskunta perustuu valheelle. Yhä suurempi osa hyvinvointivaltion voimavaroista kuluu huonon elämän haittojen hoitamiseen. Kuka on vastuussa? Me kaikki olemme, tässä ja nyt. Siksi valitse kantasi oikein, ketä äänestät.
Kunnallisvaaliehdokkaiden osaamisen taso
Anonyymi-ap
6
312
Vastaukset
- Anonyymi
Tru mpin syytä on? Vai oisko satu syylinen? Laitaoikeisto jyrää. Ehokkaita värvätty satamäärin.
- Anonyymi
Persuilla onkin todella päteviä ehdokkaita! Ihan eliittiluokkaa.
- Anonyymi
HUIJAREITA ja varkaita suurin osa.?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
HUIJAREITA ja varkaita suurin osa.?
Persuille maistuu piri ja pilvi. Vassatit haluaa vapauttaa tipan ja Fentalyyniin sekä jokaisen huumeen dekriminalisoida.
Joten persuissa ja vassareissa on paljon samaa. Vassareille tosin maistuu enemmän vahvat vaaralliset huumeet.
- Anonyymi
Äänestän Satua. :)
- Anonyymi
Täh
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vihamielisyys naisia kohtaan on jo yllättävän suuri ongelma
Esiintyy laajemmassa mittakaavassa, mitä vain tällä palstalla. Mistä tuo ilmiö nyt oikein johtuu, ja saa alkuvoimansa?3792088Odotan sitä hetkeä
kun nähdään taas. Tiedän, että sinäkin odotat. Kun se päivä koittaa, katseesi hakee minua. Ehkä arkailemme toisiamme väh631333Olen melko vakuuttunut
etten tule olemaan koskaan täysin onnellinen ilman sinua. En uskonut, että näin kävisi kenenkään kanssa. Kunnes sain kok831310- 1371198
- 851097
- 94987
Postimerkki kirjeeseen ja kortiin maksaa jo 3 euroa!
https://yle.fi/a/74-20229241 Kyllä tämä on järjetön hinta, Posti tuhoaa itsensä tällä hinnalla, täytyyhän Postin "Herro133924- 48880
- 47821
Sitä saattaa vähän hölmöillä
rakkauspäissään, jos tunteita on enemmän kuin osaa käsitellä. Alkuhölmöilyt on söpöä ja sallittavaa.60760