Minun 6v. Nuorempaa vaimoa,luulla minua vanhemmaksi!
Ikä lyö leimansa!
Anonyymi-ap
16228
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
Ikäkin on katsojan silmissä. Toinen näkee jonkun pajon nuorempana,toinen sen saman paljon vanhempana ja kolmas arvaa iän oikein. tähänkään ei ole olemassa mitään faktaa. Joten turha ylpeily pois!
Erilailla leimaa vuodet!
Elämä on kovaa, välillä....öh.
Onneksi rajallinen!
Se on totta. Ainakin vielä.
Miehet yleensä pysyy nuoremman näkösenä koko ikänsä kuin saman ikänen vaimonsa, naiset vanhenee naamastaan jostain syystä nopeemmin vanhan näköseksi,
sille ny ei voi mitään,
vaikka vaimosi on sinua kuusivuotta nuorempi hän näyttää sinua kymmenen vuotta vanhemmalta, niin se vaan on .
Olen kylläkin huomannut aivan päinvastaisesti, jokainen vanhempi pariskunta joka tulee vastaan on mies paljon vanhemman näköinen olemukseltaan. Lähes poikkeuksetta näin.
Älä paasaa pashkaa ja potaskaa, täyttä soopaa.
Minä valitsin 25 vuotiaana sellaisen "työ kirveellä tehdyn näköisen" vaimon. Hän ei ole paljoa vanhentunut ja nyt lähes 80 v on kyllä alta 60v näköinen. Yksi syy nuoruuteen lienee, kun hän ei ole koskaan rasvannut, meikannut tms. Eikä kulkenut avonaisilla vaatteilla. mistään ei ole kipuja, eikä paikat särje.
Minun ennen avioitumista olleita muutaman kuukauden mittaisia seurustelu kaveria , on jo 5 kuollut joista 4 kuoli sairauteen alta 70v. He olivat 6-8 v nuorempia, eli olisin leski jos olisin heistä jonkun saanut.
Yksi 2 vuotta minua vanhempi on vielä hyvissä voimissaan ja aktiivinen.
Sukulaisista näkee millainen tulee vanhana!
Ei välttämättä. Meirän muori sanoi eilen, että "naama on kuin perunapelto", siis omansa, ryppyinen. Omani ei ole.
....tai sitten ei. Minua luullaan aina 10 vuotta ikääni nuoremmaksi. Olen tosin aina ollut ikääni nuoremman näköinen, vielä lähes 3-kymppisenä ravintolaan mennessä minulta kysyttiin paperit.
Minulta kysyttiin viimeksi kun olin menossa +50 discoon ja olin silloin jo +65 :D
Olen kerran ollut 50+ discossa ja silloin siellä kysyttiin kaikilta paperit.
Eikö kuitenkin kakarat pelkää kirveellä veistettyämmää?
Muorit on vielä kasikymmisinä melkoisia kullihaukkoja,notta kehu siinä äijä sitten itteäs.