Tulevat vaalit

Anonyymi-ap

Onkin visainen kysymys ketä äänestää seuraavissa vaaleissa, kun ehdokkaina näyttää olevan vain turhanpuhujia ja kermaperseitä. Suomen talous on kuralla, julkista tereveydenhuoltoa tuhotaan ja koitetaan saada käyttämään ihmiset yksityisiä terveyspalveluja joissa lääkärien ja laboratorioiden, puhumattakaan röngten tai magneettikuvausten hinnoista ovat silkkaa ryöstämistä. Jos yhteiskunta verovaroilla kouluttaa lääkäreitä pitäisi heidän myös antaa jotakin takaisin, palvelemalla julkisissa terveyskeskuksissa joitakin vuosia. Tämän palvelun jälkeen vasta pääsisi ryöstämään asiakkaita joilla on riittävästi rahaa ja siihen halua. Ei luulisi olevan vaikea lakia säätää jos tahtoa on.

12

337

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Hoitajia pystytään höykyttämään laeilla tarvittaessa. Lääkäreitä ei. Lääkäriliitto on niin vahva, ettei sille mahda kukaan yhtään mitään. Lääkäreitä koulutetaan tarkoituksella liian vähän. Siksi osa heistä tienaa yksityisellä puolella jopa 300-500te vuosi. Osa saa jopa 500e tunnissa!!

    • Anonyymi

      Mistä näkee ehdokkaiden kuvan lisäksi näiden mielipiteet ja mitä asiaa ajavat? Osalla ehdokkaista kuvakin vanha ja muokattu. Eli sekään ei ole totta.

    • Anonyymi

      Ainakin PS. puolueessa on yksi mies. Niin muokattu kuva, että tai sitten meikissä naama. Näyttää livenä vanhemmalta.

      • Anonyymi
        UUSI

        Ettei vaan olisi sama joka ehdotti vanhaa S-marketin kiinteistöä nuorisotaloksi? Miksei nuorisotaloa voisi perustaa tämän ehdokkaan omalle takapihan metsään, siellä on tilaa, eikä mekastus häiritsi koko kylää.
        Nuorten aikuiseksi kasvaminen on aina yhtä vaikeaa ja rajojen hakemista. Rajat asetetaan käskyillä, kielloilla ja sanktioilla, eikä millään hyysäyksellä ja muka-ymmärtämisellä.


    • Anonyymi

      Itse en äänestä, ellei edes kuva ole rehellinen.

    • Anonyymi

      Turha ainakaan äänestää jotain kulunutta naamaa, kun ne eivät saa mitään aikaiseksi, koska raha on ainut syy miksi hakeutuvat ehdokkaiksi.

    • Anonyymi

      Ehdokkaaksi sitten, kun ei töitä enää viitsi tehdä, mutta raha kelpaa. Rajaton on rahan ahneus. Puuttuneeko onnellisuus elämästä? Kumppani uskollisesti rinnalla niin kauan, kun rahaa on. Surullinen elämä.

    • Anonyymi

      Älkää äänestäkö ainakaan sitä EN, joka on entinen talousrikollinen ja ihmisiä kusettamalla tavoittanut vakaan varallisuutensa. Kokoomus tietysti.

      • Anonyymi

        Kyllä siellä huijareita ja omanedun tavoittelijoita löytyy yllättävä määrä.


    • Anonyymi

      Vanhukset, sairaat, lapset ja vähävaraiset joutuvat kustantamaan Suomen sotaseikkailut, ensin Afganistanissa josta paettiin sekasorrossa ja nyt Ukrainassa, puolustus/hyökkäysvoimat saavat mitä haluavat ja määrärahat kaksinkertaistetaan. Kiitos Kokoomus ja Persut. Paljon halvempi tapa olisi vaihtaa hallitus ja presidentti vähemmän sotaisiin.

    • Anonyymi

      Ainakaan en äänestä sotahulluja, lähinnä kokoomuslaisia ja persuja. Lisäksi he tuhoaavat Suomen perusterveydenhuoltoa, paskiaisia kaikki tyyni.

    • Anonyymi

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nainen näytät mummolta. :D

      Siks sua ei huoli kukaan.
      Ikävä
      175
      2086
    2. Kompostointitarkastaja tuli tarkastukselle!

      En ole ikinä kompostoinnut ja eilen kävi kompostointitarkastaja kylässä. Tosi hianoa byrokratiaa taas: "Laki edellyttää,
      85
      1519
    3. Varattais lähihotellista

      🥰 huone viikoksi. Oltais vaan ja tilattais huonepalvelusta herkkuja! Viikonloppukin käy jos et viikoksi ehdi ❤ Hyvää
      Ikävä
      182
      1424
    4. Nyt jäi velat perimättä

      Mikä idea se talo oli polttaa ja velalliset sisällä nyt jäi rahat saamatta
      Jämsänkoski
      12
      1202
    5. Ellen Jokikunnas muistelee Reino-koiraa - Ralph-poika koskettavalla tavalla esiin: "Kiitos, että..."

      RIP Reino. Lämmin osanotto suureen suruunne Ellen, Jari ja Ralph. Reino tuli tutuksi monelle suomalaiselle Unelmia Ita
      Tv-sarjat
      40
      1076
    6. Martinan aussikulta, missä?

      Mihin katosi Martina Aitolehden aussikulta kyselee Seiska!
      Kotimaiset julkkisjuorut
      210
      1013
    7. Haluaisin sun kanssa yhteisen

      Elämän. Haluun sut.
      Ikävä
      42
      928
    8. Mitä tekisit jos kaivattusi olisi

      humalassa, kun tapaat hänet jossain seuraavalla kerralla?
      Ikävä
      97
      875
    9. Rakkauden kesä 2025

      Oletko valmis? 🥰
      Ikävä
      85
      825
    10. Meneekö eläinpuiston johto vaihtoon vaalien jälkeen?

      Ähtärissä kuhistaan ja kuiskitaan, että perussuomalaiset esittävät vaalien jälkeen, että eläinpuiston hallitus uusitaan
      Ähtäri
      49
      795
    Aihe