Sontasepon matkanpää

Anonyymi-ap

Sairaalasta löytyy aina ystävä, joka vie sinut paareilla liinavaatevarastoon kypsymään. Kun olet ruskean keltaiseksi raakakypsytetty vievät hoitajat sinut sairaalan kellarikerroksiin vittuillen ja lääkärin ripotellessa päällesi potilasasiakirjasi. Lopuksi krematoriohuoneessa lääkintävahtimestari kusee päällesi sairaalapastorin ulvoessa naurusta. Sinut koristellaan kuin joulukuusi ja päähäsi asetellaan poronsarvet. Hoitajat ja pastori ottavat sinusta selfieitä ennen työntämistä uunin kuumuteen. Sinusta jää jäljelle vain merkintä Kelan tiliotteisiin ja hersyvä hymy sosiaalivirkailijan huulille.

2

169

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      " Sairaalasta löytyy aina ystävä, joka vie sinut paareilla liinavaatevarastoon kypsymään "

      -minut vietiin sinne, koska pidän niin kovaa ääntä nukkuessani. Kuorsaus on kuulemma aivan infernaalista, seinät tärisee, kuin katuporalla jyrättäisiin rakenteita. Kukaan ei pysty nukkumaan kanssani ilman kuulosuojaimia.

    • Anonyymi

      Tämä kaikki hilpeän suntion lurautellessa kepeät virret.

      Kielikuvat oli sen verran eteviä, että taitaa 1hoitsu olla jälleen keskuudessamme. Kaikkien aikojen parhaat ovat olleet sontisten pallit kahden tiiliskiven väliin ja terävä klipsaus, sekä ärhäkkä tippurivirus ruiskutartuntana, joka vähentää kyseisen halua ja täten dokausta.

      Ymmärrän, että jotkut joutuvat duunissa tekemään toki töitäkin. Itse olen ottanut periaatteeksi, että kirjoitan foorumille vain työ - ja päivystys aikaan,.koska onhan tämäkin yleishyödyllistä raittiustyötä.

      Asd

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      93
      7748
    2. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      40
      3722
    3. Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle

      Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘
      Ikävä
      102
      1876
    4. Missä olet ollut tänään kaivattuni?

      Ikävä sai yliotteen ❤️ En nähnyt sua tänään söpö mies
      Ikävä
      24
      1160
    5. Taas ryssittiin oikein kunnolla

      r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html
      NATO
      32
      1013
    6. Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin

      Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,
      Nurmes
      28
      973
    7. Rakastuminenhan on psykoosi

      Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk
      Ikävä
      53
      827
    8. Olisinko mä voinut käsittää sut väärin

      Nyt mä kelaan päässäni kaikkea meidän välillä tapahtunutta. Jos mä sit kuitenkin tulkitsin sut väärin? Se, miten sä käyt
      Ikävä
      31
      772
    9. Tähän vaivaan ei auta kuin kaksi asiaa

      1. Tapaaminen uudestaan tai 2. Dementia Anteeksi kun olen olemassa🙄
      Ikävä
      60
      739
    10. TÄSTÄ TAITAA TULLA SUOMEN HISTORIAN SUURIN USKONNONVAPAUDEN OIKEUDENKÄYNTI.

      Sinun täytyy hyväksyä se että jos sinä vetoat uskonnonvapauteen, silloin sinun tulee antaa myös muille vastaava vapaus o
      Hindulaisuus
      268
      703
    Aihe