Aika amatöörimaista koristouhua. Alkaa nyt perumaan saman päivän aamulla Naisten Korisliigan vieraspeli. Jenkit lähti ja pe-iltana oli vielä pelaajia heittää divarin vieraspeliin. Neljällä ei voi tietty pelata Korisliigassakaan. Mutta laskelmat heitti häränpeetä ja pahasti.
Onneksi selät suorina ollaan valmiit ottamaan vastuu touhuista. Entä jos sarjapaikka menee? Liitto rokottaa sanotaan vaikka xxx/xxxx euroa ja Veto aivan oikeutetusti vaatii vahingonkorvausta? Kannattiko?
Hieno on esimerkki koko korisperheelle ja tietty Alun kannattajille, pelaajille, junnuille, sponsoreille ym., miten asioita EI pidä hoitaa! Valtakunnanjulkisuutta on myös saatu, harmi vaan mainehaitasta. T. Toimintaan pettynyt ja päätösottelusta pois jäävä.
Lopun Alkua
Anonyymi-ap
3
285
Vastaukset
- Anonyymi
Vauhtia Forssan naiskorikseen Ykkösdivarista ja joukkueet yhteen ja uutta nousua kohti ilman jatkuvasti vaihtuvia jenkkipelaajia.
- Anonyymi
Mutta kun mustat donkkaa tykimmin!
- Anonyymi
Kyllä sarjapaikka sietääkin mennä jo ihan näiden tämän kauden esitysten perusteella. Tommosta konttaamista kukaan jaksaa enempää katsella.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Taas nuoren kuolema
Vasunmäentiellä paha onnettomuus. Nuori nainen menehtyi. Niiin sydäntä riipaisevaa 😭1364980Elikkäs persuissa ovat pahimmat häiriköijät
Koska sieltä tuli kaikkein kovin ulahdus. Persujen peesissä seuraa kokoomus js hajuraon päässä röhkii kepulaiset. Olipa703460"Skandaali muhii SDP:ssä" - "pelon ilmapiiri vallitsee"
Puolueen johto on vähintään vastuussa ilmapiiristä, jossa häirinnän uhrit eivät ole saaneet ääntään kuuluviin. Vyyhdin1063336Tehomaksu rankaisisi normaalista sähkönkäytöstä
Energiaviraston valmistelema tehomaksumalli herättää aiheellista huolta erityisesti tavallisten kotitalouksien näkökulma452686Ahdistelu ongelmaa vain vasemmistossa - ei oikeiston edustajissa
Mutta demarit ovat tunnetusti sivistymättömiä, ja vähemmän fiksuja.332343- 1141654
Trump asettaa Grönlannin kaappausta vastustaville Euroopan maille 10% tuontitullin
Suomi mukana näissä maissa. Myöhemmin Trump aikoo nostaa tuontitullit 25%:iin kesäkuun alusta, jos Grönlannin kaappausta3581185- 491156
- 49892
Mitä luulet mies
Olisko tämä mun mustasukkaisuus iso ongelma meidän suhteessa? Tiedän, että se ei ole hyvä asia, mutta tykkään susta niin55711