Vaalit S-marketissa?

Anonyymi-ap

Luin juuri kuinka vaalit pidettäisiin s-marketissa. miten ihmeessä siellä voidaan pitää vaali salaisuudet sekä tapahtuma turvallisesti? eihän siellä mitenkään mahdu olemaan sekä tarkistajat, pöydät, laitteet sekä ihmiset ostoskärryineen samalla käytävällä? kun muistaa miten siellä oli himmelissä tilaa käydä äänestämässä ja silloinkin oli välillä ahdasta. niin nyt sitten sinne marketin puolella pitäisi se sama yrittää tehdä?

5

863

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ennakkoäänestys on S-marketissa ja varsinainen äänestys Himmelissä. Ei syytä huoleen. Meidän äänestäjien ei tarvitse kantaa huolta turvallisuudesta. Turvallisuus on mietitty jo valmiiksi.

    • Anonyymi

      Kyllä siihen kassojen eteen mahtuu touhuamaan. Onhan siinä normaalistikin uteliaita ukkoja ja akkoja kaula pitkällään katsomassa mitä kukin ostaa.

    • Anonyymi

      Muuallakin Suomessa kaupan aula on ihan normaali paikka äänestää. Ei saakeli että tätäkin pitää ihmetellä täällä.

    • Anonyymi

      Ihan hyvä että ennakkoäänestys on paikassa jossa muutenkin tulee käytyä. Ehkäpä tällä saadaan heikko äänestys% nousuun.

      • Anonyymi

        Olipa "mukava" kokemus asioida kaupassa.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ei käy sääliksi sitä miestä

      Sitä saa mitä tilaa.
      Ikävä
      179
      1732
    2. Muistakaa pojat tämä.

      Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.
      Ikävä
      109
      913
    3. En ehkä onnistu siinä

      Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.
      Ikävä
      58
      745
    4. Mitä mieltä olet?

      Miehestä jolla ei ole yhtään kaveria, ei facebookissa eikä livenä ja hän harrasta ja tekee kaiken yksin. Onko vähän outo
      Ikävä
      105
      705
    5. Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin

      Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset
      Ikävä
      207
      654
    6. Mies,oletko koskaan...

      Käyttänyt maksullista naista?
      Ikävä
      133
      628
    7. Oletko päättänyt

      Että luovutat minun suhteeni
      Ikävä
      51
      575
    8. Pahoin pelkään nainen

      että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus
      Ikävä
      51
      562
    9. Viesti jonka haluaisit lähettää...

      hänelle. Onko jokin pieni tunniste jonka vain te tiedätte. Onko naiselta miehelle tai toisinpäin, joku joku päivämäärä
      Ikävä
      18
      549
    10. Kirjoita kolme sanaa

      mistä kaivattusi voisi sinut tunnistaa.
      Suhteet
      37
      546
    Aihe