Aso-talot on sekundaa

Onkohan yhtä ainutta laadukkaasti rakennettua ja silti vastikkeita nostetaan vuodesta toiseen. Parempi kai, ettei enää rakenneta montaa uutta.
4488
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Voi olla, tai voi olla olemati. Meidän ex-talo ei ainakaan ollut tekniikaltaan laadukas. Ilmastointi oli ties minne yhteyksissä ja palovaara oli suuri, kerran toteutuikin. Pohja sensijaan oli loistava. Kallistahan se asuminen on asoissakin. PItää muuttaa pois pk-seudulta eläkkeellä.

Äänestä
  • Eläkkeellä on mukava asua Hasossa, laadukas ja hyvien liikenneyhteyksien äärellä. Asomaksun saa perilliset, itse nautii edukkaasta asumisesta.

    Äänestä

  • Anonyymi00002 kirjoitti:

    Eläkkeellä on mukava asua Hasossa, laadukas ja hyvien liikenneyhteyksien äärellä. Asomaksun saa perilliset, itse nautii edukkaasta asumisesta.

    Eivät näytä menevän kaupaksi. Esim. Hason sivuilla nyt 70 asuntoa jossa tuo 3 kk irtisanomisaikakin kulunut mutta ei ole löytynyt ostajaa. Lisäksi näytti että useita yritetään myydä Rettan ja Lumon tyyliin 1 kuukauden asuminen ilmaiseksi. Enpä ole tuollaiseen vielä törmännyt aiemmin asojen myynnissä.

    Kalliita vuokra-asuntoja myyvien eli noi Rettan, Lumon ym. toki ollut tuo käytössä mutta nehän on niin kalliita että sen ymmärtää. Nyt on siis hasollakin jo sama tilanne edessä. Mitähän käy jos eivät saa vuokraamalla? Ja miten paljon vastikkeet nousee ens vuonna jos sama jatkuu koko loppuvuoden?

    Äänestä

Omalla paikkakunnalla huomannut että koronan alettua taso laskenut, kustannusten nousu varmaan suuri syy. Täytyyhän ne saada kaupaksi jollain järkevällä asomaksulla, mutta joo, tuntuu että kaikesta pihistellään yhä enemmän.

VIime vuosikymmenellä tehtiin parhaimmat.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Onkohan yhtä ainutta laadukkaasti rakennettua ja silti vastikkeita nostetaan vuodesta toiseen. Parempi kai, ettei enää rakenneta montaa uutta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu