Häiriköinti vanhimmat -chat huoneessa

Anonyymi-ap

Seksiä mainostaviin botteihin on kaikki jo niin turtuneet, että niitä ei enää kukaan huomaakaan. Ne ruksitaan, jos keretään tai sitten ne saa jauhaa mainostaan ihan rauhassa. Jostakin idästä ne tulee, joten liikenne ehkä siitä suunnasta olisi keino katkaista tämä?
Sen sijaan huoneessa tapahtuva, olemassaolevien henkilöiden tekemälle häirinnälle ja vihapuheelle voitaisiin tehdä jotakin. Ei taida vain resurssit riittää siihenkään YP:llä. Huoneen luotsi voi bannata, jos sellainen huoneessa olisi, mutta häirikköhenkilö tekee uuden nikin ja jatkaa yleisen keskustelun häirintää, vihapuhettaan ja kulloisenkin kohteen halventamista.
tässä esimerkki 17.3.2025 vähän ennen puolta päivää:

https://keskustelu.suomi24.fi/profiili/24629345

huorittelua, pornografista halventamista, seksuaalista häirintää, vihapuhetta kaikki rikoksen tunnusmerkit täyttyvät.

4

597

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Nyt on vihapuhe eskaloitunut.
      Kohteet on hakkeroitu.
      Vainonta on laajennettu siviiliin.

      • Anonyymi

        Jep minninen oli ruvennut livenä esim. häiriköimään toisen sättääjän miestä tekstiviestein, ikävä jos laajentaa vielä yleensä huonoa sättikäytöstään tosiaan sätin ulkopuolellekin...noita vaan luotsien mahdotonta valvoa tietenkään.


    • Anonyymi

      Samaa mieltä...siellä jo iät ajat ollut sellainen porukka joka itseään ylistää ja muita haukkuu...lisäksi kaiken maailman huorittelijoita, homoliini-nickejä sun muita, yleensä luotsi ei näe sitä meininkiä kun loppuu luotsin tullessa paikalle. Ns. siviiliasuiset luotsit olis ainoa, millä voitaisi puuttua siihen vihapuheeseen siellä YP: n taholta !

      • Anonyymi

        Juu lisäksi etenkin sellainen Karenina35-niminen nick (oletettavasti nais-)sättäilijä esim. puhunut ylellä siellä mm. toisten hakkaamisesta pesäpallomailalla kuin myös sitä v-alkuista sanaa käyttänyt ahkeraan jne jne (kaikki juttunsa jo monen sättärin kopioimana ja hyvässä tallessa, joten kruunun siltä saisi pois koska vaan). Mutta eikös sen pitäisi ylläpidon ja luotsien näitä valvoa, sen sijaan että me muut sääntöjä noudattavat sitä joudutaan tekemään?


    Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Purra sössi kaiken 2 vuodessa, itkee nyt Marinin perään

      Nyt on taas sama vanha itkuvirsi, kun ei omat taidot riittänee. Kaikki on taas muiden syytä. No miten sen "Tunnin juna"
      Maailman menoa
      42
      8634
    2. Ikuiset kaipaajat

      Miksette vaan mene sen kaipauksen kohteen luokse ja puhu sille suoraan? Mitä järkeä on kaipailla jotain puolituttua vuo
      Ikävä
      143
      4903
    3. Nyt se on selvitetty: Sanna Marinin hallitus lisäsi menoja 41 miljardilla

      ”vasemmistohallitus oli katastrofaalisen huono”, sanoo kokoomus. Sanna Marinin (sd.) hallituksen tekemät menolisäykset
      Maailman menoa
      77
      4723
    4. Orpon hallitus runnoi Tunnin junan ilman tarvetta

      Näinkö valtiontaloutta hoidetaan? Siis asiantuntijoidenkin aikoja sitten kannattamattomaksi laskema Tunnin juna tehdään
      Maailman menoa
      8
      3782
    5. Riikka ottaa miljardi euroa EU:n yhteisvelkaa Suomelle

      Niin kääntyi irvipersun takki taas, vaikka vaalilupauksissa oli ettei yhteisvelkaa Suomi enää koskaan ota. No nyt otti m
      Maailman menoa
      80
      3388
    6. Lindtman ylivoimainen suosikki pääministeriksi

      Lindtmania kannattaa pääministeriksi peräti 50 prosenttia useampi kuin toiseksi suosituinta Kaikkosta. https://www.ilta
      Maailman menoa
      46
      3291
    7. Onhan tää tyhmää ajatella sua kun tuskin ees muistat mua

      Hyvää yötä sinne jonnekin. 💔
      Ikävä
      26
      2804
    8. Veronmaksajat kustantavat yrittäjien eläkkeitä jo yli 500 miljoonalla

      Suomalaista yrittäjää ei kommunistista erota. Aktiivisen "yrittämisen" maksattaa yritystukina yhteiskunnalla, ja vieläpä
      Yrittäjyys
      32
      2651
    9. Sanna Marin - Maailman paras talousasiantuntija?

      PersKeKoa pukkaa? https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011636623.html
      Maailman menoa
      31
      2517
    10. Persut rahoittavat velkarahalla rikkaiden ökyelämää

      Minkä vuoksi persut eivät leikkaa rikkailta, joilla on maksukykyä? Tuskinpa tuo persujen käytös saa Suomen kansalta hyv
      Maailman menoa
      88
      2513
    Aihe