viime aikoina Pohton
YHDYSPINTALAUTAKUNTAAN ?
Eli pintikseen? Ei tarkoita amiksen pintakäsittelylinjaa vaan kuuluu Pohtoon.
Oottako ees tienny, että tuollainen lautakunta on olemassa, kunnassa ku ei oo yhdyspintoja varten lautakuntaa? Himmeli on aina himmeli !
YHDYSPINTALAUTAKUNTAAN ?
Eli pintikseen? Ei tarkoita amiksen pintakäsittelylinjaa vaan kuuluu Pohtoon.
Oottako ees tienny, että tuollainen lautakunta on olemassa, kunnassa ku ei oo yhdyspintoja varten lautakuntaa? Himmeli on aina himmeli !
Vastaukset 8
Vanhimmat
HÄH! Oletko aivan huuhanteri?
Ensinnäkään
1. EI OLE OLEMASSA haapaveteläisiä Suomessa eikä ulkomailla
2. EI OLE OLEMASSA Pohto-nimistä Hyvinvointialuetta hakukoneiden kartoilla eikä valtion luetteloissa
3. EI OLE TUNNETTUA, missä käytetään nimitystä Yhdyspintalautakunnasta nimitystä pintis
Pohto on amis tai jokin?
Aluepiirillä Pohteella on tulevaisuus autakunta ja tarkastuslautakunta ja ensimmäinen ensi suunnittelee miten tehdään hyvinvointia ja toinen katsoo perään mitä se tuli tehtyä ja riittikö rahat ? Valtuutetut on sitten kaikenpäällä.
Yhdyspinta on yhdistävä tekijä (yhteistyö / vuorovaikutus) eri objektien / kohteiden, tässä yhteiskunnan eri tahojen tai tasojen välillä. Sitä voisi ajatuksen tasolla kuvitella eräänlaisena kalvona, jota pitkin pääsee liikkumaan / liukumaan paikasta toiseen. Lautakunnasta ei ”havaintoa: )”.
Yhteytenpitoon ollaan meiän talossa oltu tyytyväisiä. On tullut tietua tietotetta ja joku semmonen viesti.
Pohdepas nyt ihan ajan kansa ja perusteellisesti tätä asiaa ja kerro hoopoveteläisille miten antoisaa yhteydenpito voi yhdyspintalautakuntaan olla.
nim. Himmelit hallintaan
Spinaalipuudus on kahdesti kankkuun ruutattu neulalla laudalla maaten. Onko se se?
Voi se olla näinniin tai voipijan se olla niinniin.
Se on nimenomaan tulevaisuus joka on niinniin ja se mennyt nykyisyys joka on näinniin! Näinpäin!!