Lauantaina päivällä alkoi zetorin 49 vuotias lämpömittari näyttämään väärin, viisari jumi. Laitoin klo 19 lauantaina uuden paikalleen, lämpömittari on hyvä toimia. Sain vanhan viisarin jumin irroitettuna toimimaan.
https://i.ibb.co/PmSnbYV/mittari.jpg
Lämpömittari
Anonyymi-ap
2
417
Vastaukset 2
- Anonyymi
Ja lisätään että nämä mittaria eri tekniikalla, alkuperäisessä on kaasuputki jossa on kaasua, uudessa "tarvike" on lämpöä johtavaa metallia.
- Anonyymi
Mittari on toiminut hyvin. Pitäisiköhän hommata zetor painesäiliö ja laittaa kojetaulun mittarin painemittari toimintaan.
Zetorin ilmakompuralle tuli taas tarvetta kun täytin perävaunun rengasta maastossa. Alkuperäinen usean metrin ilmakumiletku kulkee omassa säilytystilassa.
Takalaatikko ja perälevy on ajettu puhtaana katokseen lavojen päälle. Varmaan huomenna konemaalia niskaan.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Haluatko että unohdan sinut kokonaan
Siihen suuntaan ollaan menossa, nyt jo. Ja ehkä parempi näin, niin ei kulu energiaa hukkaan mahdottomuuteen. Ja vaikka j811213- 42814
Pisa-tulokset.....
Tuoreen tutkimuksen mukaan suomalaisten osaaminen on edelleen OECD-maiden keskitasoa parempaa. Kantaväestön oppilaiden236708Haapaveden upea kurvikuningatar
No nyt on kyllä mahtava uutinen että Haapaveden rohkea ja toimelias nainen ja yrittäjä on päässyt finaaliin kurvikuninga61673Meinasi nainen mennä pasmat sekaisin
Rupesin vapisemaan, kun huomasin sinut. Mutta sain sentään juuri ja juuri koottua itseni, etten ihan häpäissyt itseäni.35581Uskaltaisitko ihana nuorempi nainen lähettää
WhatsApp -viestiä, jos sulla on mun numero. Olisin ihan haltioitunut... Tykkään ja kaipaan ❤️❤️77550- 45548
- 37502
- 23498
- 26482