Mopedin tiiviste

Oon tekemässä koneremppaa vanhempaan mopoon morinin konella ja ainua tiividsstepaperi mikä hyllystä löytyy on 0.8mm paksua vaikka orkkis tiiviste on about 0.15mm paksua. Haittaako jos on paksumpaa?
198
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Haittaa jos tulee lohkojen väliin. Akselien päittöisvälykset pitää shimmata uudelleen. Tuohon pitäisi löytyä tiivistesarjoja. Jos ei Suomesta, niin ulkomailta.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Oon tekemässä koneremppaa vanhempaan mopoon morinin konella ja ainua tiividsstepaperi mikä hyllystä löytyy on 0.8mm paksua vaikka orkkis tiiviste on about 0.15mm paksua. Haittaako jos on paksumpaa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu