ns. Yrittäjälääkäriä?
Terveyskeskus olisi pakko saada toimimaan. Nyt on mieletön taksirumba karvia-kankaanpää.
Luulisi, että yhteiskunnalle olisi halvempaa siirtää yhtä ihmistä autolla kuin esim. 20 hlöä.
Luontoaan ei saatu.
Onko Karviaan mahdollisuus saada
15
634
Vastaukset
- Anonyymi
Ei kankaanpään pääse jos ei heti aamulla soita sitten käskee mennä satasairaalaan josa ei asia parane ja odottaa saa vähintään 4 tuntia ja sitten laitetaan takaisin kotiin
- Anonyymi
Eikö nämä aluevaltuustossa istuneet ole käsittäneet tilannetta? Miksi ei kerätty mitään adressia, laitettu kampoihin kun nämä välimatkat nyt piti kaikille aluevaltuutetuille olla tiedossa.
Nyt vaalitenteissä lupaillaan vaikka mitä.
Mutta eikö se nyt ole jo myöhäistä kun tk:ta ei enään ole. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Eikö nämä aluevaltuustossa istuneet ole käsittäneet tilannetta? Miksi ei kerätty mitään adressia, laitettu kampoihin kun nämä välimatkat nyt piti kaikille aluevaltuutetuille olla tiedossa.
Nyt vaalitenteissä lupaillaan vaikka mitä.
Mutta eikö se nyt ole jo myöhäistä kun tk:ta ei enään ole.Miksi nämä pohjois-satakunnan pikkukunnat eivät "yhdistyneet" siellä aluevaltuustossa ja laittaneet kampoihin terveyskeskusten ja lääkäripalveluiden puolesta?
Nyt on kaikki myöhäistä kun p...on housuissa - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Eikö nämä aluevaltuustossa istuneet ole käsittäneet tilannetta? Miksi ei kerätty mitään adressia, laitettu kampoihin kun nämä välimatkat nyt piti kaikille aluevaltuutetuille olla tiedossa.
Nyt vaalitenteissä lupaillaan vaikka mitä.
Mutta eikö se nyt ole jo myöhäistä kun tk:ta ei enään ole.Anne Holmlundille vaan lisää palkkaa, kun nyt saa puolipäiväsestä työstä yli 40 000 vuodessa ja 6800 euroa kokoukselta.
- Anonyymi
Ei taida olla vaaliehdokkaillakaan mitään kommenttia ja mielipidettä tähän.
- Anonyymi
Ei kannata ottaa kantaa kun peli on menetetty. Pallo on hyvinvoinnilla ja pysyy. Muillaki alueilla samat vaikeudet. Itäsuomes ajetaan mettästä satoja kilometriä kuopioon. Tapu suuhun ja kotio. Puhelimella voi kysyä apua jos oikeen huonos hapes, jos puhelu menee läpi.
- Anonyymi
Käyttäkää mahdollisimman paljon Karvian terveysaseman palveluita.
Älkää menkö sinne Kankaanpäähän vaikka sitä koko ajan tungetaan vaihtoehdoksi.
Tämäkin sotepiste on lakkautusuhan alla. Näytetään niille, että Karviassa tarvitaan palvelut !- Anonyymi
Mitä palveluita? Eihän siä enää oo mitää palveluita.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mitä palveluita? Eihän siä enää oo mitää palveluita.
Kyllä siellä on.
- Anonyymi
Onhan siellä diabeteshoitaja, hammaslääkäri, sossun-täti, kotisairaanhoito. Käsittääkseni myös jokin muu hoitaja.
Pelkästään hammaslääkäri on jo iso juttu kun ei tarvi lähteä Kankaanpäähän.
- Anonyymi
Verikokeet ja muu sitte likempänä poria. Puhelimeen ei vastata.
- Anonyymi
Jotain amatööri gynekolokia paikkakunnalla, pientä puutostilaa ois.
- Anonyymi
Merikarviaan on palautettu lääkäripalvelu. Onko karvialaiset hereillä,
- Anonyymi
Kyl joku Puoskari, pitäisi olla joka kylässä...
- Anonyymi
Kyllä varmaan olisi kun houkuteltaisiin paikkakunnalle.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi persuilla ei ole firmoja?
Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?857156Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015
Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit277089Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan
Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k1176235Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä
Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?455424Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?
Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik905345Demarikultin uhri kertoo
Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa635235Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?
Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus415130Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi
Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset274615Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä
"Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv193565Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto
vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html3013430