Mulla on ehkä turbomaksa. Kaiken se kestää, ja kaiken se kärsii. Turboaivot kai myös. Aina jalat kävelee kotiin, vaikka en matkasta mitään muista kännissä ollessa. On kai Jumala kuitenkin meidät hyvin varustanut myös tähän typeräänkin toimintaan, ja siitäkin selviämiseen. Aikansa. Mahdollisuus on tarjolla parantaa tapansa jokaiselle. Siihen täytyy/kannattaa kyllä pyrkiä. Elämä helpottuu nopeasti jo täälläkin päin taivasta.
Turbomaksa
Anonyymi-ap
4
127
Vastaukset
- Anonyymi
Ylösnousseiden kehoa on muokattu. Minulla sama juttu.
- Anonyymi
Kuka on ylösnoussut ? Yksi on vain. Tahtoisin todella kuulla muiden ylösnousseiden kommentteja, mikäli sellaisia löytyy täältä.
- Anonyymi
Kylmis on ylösnoussut lattialta monesti joko itse tai avustettuna.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kylmis on ylösnoussut lattialta monesti joko itse tai avustettuna.
Kun Kylmis kaatuu ja jää makaamaan lattiallesi, ei kannata yrittää nostaa sitä vetelää läskiä, sillä se rupeaisi vain oksentamaan.
Joten antaa sen vain olla siinä. Kyllä se aikanaan poistuu siitä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Karhuryhmä
Kellään tarkempaa tietoa miksi ja missä karhuryhmä ollut? Perheväkivaltaa vai huumeperintää kenties taas?283436- 973206
- 763034
Raisionkaaren koira hyökkäys
Taas nähtiin että koiriin ei voi luottaa. Eilen illalla vapaana ollut koira hyökkäsi Raisionkaarella kolmen henkilön kim793001"Mielipide: Äärivasemmiston uhka on otettava vakavasti"
Demokratia näyttäisi olevan Halla-aholle enemmänkin välttämätön paha kuin tavoiteltava asia. Väkivallan ihannointi ja m532901Tapa jolla kohtelit minua viimeksi miellytti erityisesti
Osaat huomioida kauniisti ja katsot aina tilanteita yhteisen hyvän kannalta. Sitä arvostan erityisesti.862678- 352490
- 572351
Satuit vain olemaan
Ensimmäinen joka avasi minussa sen nähdyksi ja rakastetuksi tulemisen puolen. Pitäisi vain muistaa että et ole ainoa. Se432225- 882002