mikä ahistaa-syntikö painaa????

kattokaas näitä kuvia taas, kyllä on tosi SYNKÄN!!näköistä porukkaa.

tiedotustilaisuuskuvasa kaksi etummaista miestä näyttää suorastaan vihasilta:

http://www.suviseurat.net/images/torstai/1120198057.jpg

Penkeissä istutaan selät kyssässä, syntikö se painaa? erityisestsi nuoria tyttöjä

tyypillistä vielä että kasvoja peitetään kädellä, mikä on eleen psykologinen sisältö?
katsokaas näitä murheellisen näköisiä nuoria miehiä

http://www.suviseurat.net/images/torstai/1120158653.jpg
131794
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Tuo myrtsi herra on SRK:N johtokunnan puheenjohtaja Matti Lääkkö. Hän piti kyllä hyvän puheen tänään, kuuntelehan nettiradiosta. Tuo ympäristö missä kuva on otettu näyttää kieltämättä vähän kummalliselta, vähän kuin ruumisarkulta.

PS: on siellä iloisempiakin ilmeitä.

Äänestä
  • ..vielä synnit anteeksi?

    Äänestä

ei ollut löytää mitään hyvää kuvista, enkä itsekään kuvia kommentoi. Kuvat ovat pysäytyksiä elävästä elämästä ja kyllä paljon hauskoja ilmeitä löytyy kun kuvataan puhuvaa henkilöä.

Tuo Lääkön Matin ilme on aikas lailla sen perusilmettä, tuuheat kulmat ym. (olen tuntenut Matin lapsuudesta saakka yli 20 vuotta, on muuten erittäin iloinen ja nauravainen ihminen.

Sitten tuohon istumiskuvaan, en minäkään jaksa selkä suorassa repiä ryhtiä...oletko käynyt armeijaa ja jo muutamassa minuutissa tekee mieli nojata jollakin tavalla.

Onneksi ei tarvi näytellä sentään mitään muuta kuin mitä on.

Äänestä
  • selittelette. Jos haluaa nähdä asiat negatiivisessa valossa niin sehän onnistuu meiltä kaikilta.

    Äänestä

noissa kuvissa, ehkä sieltä luonnollisimmasta päästä.

Äänestä

Yläkuvassa täytyy olla meneillään hoitokokous tai sitten siinä laaditaan uusia sääntöjä, siitä yrmyt ilmeet.

Alakuvassa näkyy pojilla ahdistus kun ei voida katsoa totuutta suoraan silmiin, niin peitetään kasvot kädellä. Siellä tietenkin joku onneton rupesi Raamattua lukemaan ja pojat katselevat sen aikaa muualle päin... -ainakin siltä vaikuttaa!

Äänestä
  • varmaan tästä nyt pyyhkeitä, mutta jospa ihmiset jotka ei oikeasti lestoja tunne-ja ei ole heidän seuroissa käyneet ottaisivat ensin selvää em.joukosta. Varmasti olisi valaiseva kokemus.
    Edelleen en ole vl.

    Äänestä

jälkimmäisessä kuvassa. Iloisia, mukavia kavereita. Käsi kasvojen peittona; ei se siltä näytä, tosiaankaan. Kaverille ihan tyypillinen tapa ja katsella siinä maailman menoa...hiukan positiivista ajattelua, pyydän.

Äänestä
  • Ehkä mietteissään nuo pojat, mutta ei nyt todellakaan synkkiä. Saahan sitä tietysti tulkita kuten haluaa...

    Äänestä

Jaa, että täälläkö räävitään ihmisten ilmeitä? Pitäisi kai olla jatkuva tekohymy naamalla, niinkuin julkkiksilla juorulehdissä, niin sittenkö olisi hyvä?

Mukavan ja siistin näköisiä nuoria miehiä siinä toisessa kuvassa. Siinä ekassa oli vissiin jonkinlainen kokouksen tapainen meneillään? Sitä suunnittelua varmasti tarvitaan, että saadaan kaikki luistamaan tuollaisissa isoissa tilaisuuksissa.

T: Tiinaliina

Äänestä
  • ja ilo on pyhän hengen hedelmä

    että silleen

    Äänestä

Hej,katselin myös kuvia...tosiaan IHAN TAVALLISIA SUOMALAISIA MIEHIÄ JA NAISIA!Täällä Ruotsissakin on ihan samannäköisiä....lestadiolainen tai ei.niin rauhoityhan vähän nyt.ha det bra

Äänestä

En ole vl, enkä sitä oppia ymmärrä, enkä siis sen vuoksi puolustele. Mutta on sangen sairas ajattelu- ja toimintatapa aloittajalla laittaa yksityisistä henkilöistä (ok srk:n pj saattaa olla julkinen henkilö, mutta muut) kuvia nettiin ja arvostella heitä. Niistäisitkö aloittaja nenäliinaan ja katso, tuliko sieltä mitään.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


huhhuhh!! kirjoitti:

kattokaas näitä kuvia taas, kyllä on tosi SYNKÄN!!näköistä porukkaa.

tiedotustilaisuuskuvasa kaksi etummaista miestä näyttää suorastaan vihasilta:

http://www.suviseurat.net/images/torstai/1120198057.jpg

Penkeissä istutaan selät kyssässä, syntikö se painaa? erityisestsi nuoria tyttöjä

tyypillistä vielä että kasvoja peitetään kädellä, mikä on eleen psykologinen sisältö?
katsokaas näitä murheellisen näköisiä nuoria miehiä

http://www.suviseurat.net/images/torstai/1120158653.jpg

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu