Miksi ihmeessä? Etkö sinä oikein ymmärtänyt? Kokoomusta johtaa Elinkeinoelämän Keskusliiton puheenjohtaja Kärä Häkämies. Hän toimii myös pääministerinä. Petteri Lapanen on hänen juoksupoikansa.
Miksi sinä köyhä vellinsyöjä äänestit viime eduskuntavaaleissa Kokoomusta ja Persuja?
8
215
Vastaukset
- Anonyymi
No, haluan kuulua parempaan väestönosaan. Samasta syystä autoni edustaa saksalaista premium-merkkiä, sillä ajaminen aamuisin perusduunia tekemään saa unohtamaan velat ja minkkitarhassa sijaitsevan asuntoni.
- Anonyymi
Äänestän jatkossakin. Sentään koittavat saada rahantuhlausta kuriin vaikka heikolta näyttää juuri nyt
- Anonyymi
Vai että rahantuhlausta kuriin.
Suomen valtionvelkaa on ottanut eniten Kokoomus
Valtion konttorin tilastojen mukaan 1987-2019 välillä velkaa ovat ottaneet seuraavat puolueet:
1' Kansallinen Kokoomus 118,6 miljardia €
2' RKP 94 miljardia €
3' Keskusta 77,6 miljardia €
4' KD 61,7 miljardia €
5' Vihreät 48,2 miljardia €
6' SDP 30,7 miljardia €
7' Vasemistoliitto 28,8 miljardia €
8, SMP/PS 20,3 miljardia €
Missä taskussa on Orpon kädet?
- Anonyymi
Velli on hyvää syötävää, hyvää ruokaa!
- Anonyymi
On eri asia syödä velliä kuin
syödä kaalisoppaa ja tanssia
sen päälle ripaskaa paska housussa... - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
On eri asia syödä velliä kuin
syödä kaalisoppaa ja tanssia
sen päälle ripaskaa paska housussa...Ripaska
oli erittäin suosittu liikuntalaji
entisessä Neuvostoliitossa,
kun asiakkaat jonottivat
ulkona pakkasessa
kaupasta elintarvikkeita...
ÄÖ69. Siks äänestin porvaria.😵💫
- Anonyymi
Entä ÄO?
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht2123946Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii642508Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava3922326- 472243
Meneeköhän sulla
oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua321531Muutama kysymys ja huomio hindulaisesta kulttuurista.
Vedakirjoituksia pidetään historiallisina teksteinä, ei siis "julistuksena" kuten esimerkiksi Raamattua, vaan kuten koul5151295Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em931271- 561267
- 721196
Jumala puhui minulle
Hän kertoi sinusta asioita, joiden takia jaksan, uskon ja luotan. Hän kuvaili sinua minulle ja pakahduin onnesta kuulles1251146