Tanskalaiset haluavat nyt Teslasta eroon hinnalla millä hyvänsä.
Teslan omistaminen on liian noloa.
https://www.talouselama.fi/uutiset/tanska-sai-teslasta-tarpeekseen-myynti-ilmoitusten-maara-rajahti/03f20d03-10de-4f31-9743-f2788fede1c2
Teslan omistaminen on liian noloa.
https://www.talouselama.fi/uutiset/tanska-sai-teslasta-tarpeekseen-myynti-ilmoitusten-maara-rajahti/03f20d03-10de-4f31-9743-f2788fede1c2
Vastaukset 7
Vanhimmat
Niinhän ne luopuvat.
Jos on Tesla saattaa menettää työpaikkansa.
Työpaikoilla on arvonsa ja natsismi/fasismi ei kuulu niihin.
https://www.cnbc.com/2025/03/20/tesla-owners-are-trading-in-their-evs-at-record-levels-edmunds-says.html
As Elon Musk wraps up his second month in the White House, Tesla owners are trading in their electric vehicles at record levels, according to an analysis by national car shopping site Edmunds.
Suomeen kelpaa kaikki muiden hylkäämät. Täällä ryzzän rajalla ei välitetä, jos joku ihannoi Putinia.
Nousukas vihreitä äänestävä kaupunkiporvari ei tosiaan etiikasta tai moraalista välitä. Tai siitä mikä on oikein ja mikä on väärin.
Eivätkä pelkästään tanskalaiset: Teslan myynti Euroopassa tippunut tammi-helmikuun aikana 50%