Vain yksi täysi lista

Anonyymi-ap

Nyt voidaan äänestää valtuusto,jossa on vain kepulaisia.Äänestetään siis vain keskustan listalla olevia ehdokkaita,ja saadaan toiminta kykyinen kokoon pano,

16

498

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Onko papalla toiminta kykyinen kokoon pano?

    • Anonyymi

      Vain horisevia houraavia ikäloppuja äijän kääpiä. Ovat olleet pitkään joten "kokemusta on". MUTTA onko näyttöjä?? Mitä muuta ovat saaneet aikaan kuin valtavan velan? Ikinä ei ole kunta ollut näin velkainen kuin nyt. Valtuustohan se on joka päättää ja siunaa päätökset. Nyt on vaalit tulossa. Kaikki ehdokkaat joilla on valtuusto menneisyyttä nyt armota pihalle. Ei yhtään ei ainoatakaan uudelleen. Ajatelkaa järjellä EI tunteella sillä loppujen lopuksi kuitenkin se on niin että äänestäjät ovat vastuussa valtuutetuista! Pitäisi olla sen verran järkeä että seuraa mitä ne siellä puuhastelee ja jos ei tehä järkeviä ja oikeita päätöksiä niin pihalle vaan. Surutta pois. Sillä kunnan tulevaisuudesta Sinä Se Päätät. Älä sitten itke kun kaikki mene päin peräseinää.

    • Anonyymi

      Kirjoitit täyttä asiaa..ulos.

    • Anonyymi

      Kepun tuulivoima troikkahan ilmoitti julkisesti että jo kaikki on tehty,loppu häämöttää,kaikki on yritetty.Siis uusi orkesteri tilalle,uudet tuulet saa nyt puhaltaa,enkä tarkoita tuulivoimaa.Enemmistö reilusti on vastaan tuuli härpäkkeitä,heidän tahtoa pitää uskoa.

      • Anonyymi

        Enemmistöhän se päättää valtuustossa, tähän pitää tyytyä myös netissä vinkujien!


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Enemmistöhän se päättää valtuustossa, tähän pitää tyytyä myös netissä vinkujien!

        Ei sille voi mittää jos henki vinkuu. Pakko sillon on vinkua. Vinkuvahenkisten puolue voittaa näissä vaaleissa.


    • Anonyymi

      Hyvällä lykyllä seuraava vaalikausi, niin pudasjärven kunta on 1 paikalla Suomessa.
      Nythän on ollut menestystä siten, että kolme vielä huonommin pärjäävää kuntaa Suomesta löytyy.
      Kirivaihe päälle ja joutuin 1. paikalle ja valtion holhoukseen.
      Vastasin aloittajalle.

    • Anonyymi

      Johtavien demareiden sanomaa on että, Ei demareiden tarvitse sanomisistaan tai tekemisistään tarvitse kantaa ja ottaa vastuuta sillä yhteiskunnan kuuluu ottaa vastuu. Että näin vasemmalla toimitaan.

    • Anonyymi

      Missään ei ole ollut koskaan hyväksi yksi puolue järjestelmä. Eikä se toiminut pudasjärvelläkään. Joko vihdoin äänestäjät sen tajuaa.

      • Anonyymi

        Kyllä tajuaa. Kepu voittaa jälleen kuten aiemminkin.


    • Anonyymi

      Kepu voittaa, mutta kunta kyntää sen jälkeen entistä syvemmällä.
      He ketkä ovat kunnan tuhonneet taloudellisesti, eivät sitä ylös nosta.

    • Anonyymi

      Jos hiekkaämpärillä,räkäluutulla äänestätte kepua,niin halvalla sielu on myyty talous tunareille.😁😄😃😀

      • Anonyymi

        Pappa on palannut leikki-ikään, tarvitsee hiekkaämpärin ja räkäluutun!


      • Anonyymi

        Satumpahan tuntemaan sinut Hirvaskosken mies eikä se sinunkaan osaaminen ole kovin korkeaa tasoa. Anteeksi yksi osaamisalue sinulla on ja se on Keskustalaisten jatkuva parjaaminen.


    • Anonyymi

      Keskusta on koko ajan tehnyt skeidaa,sekö tieto veti jonku pikkunilkin herneen nenään.

    • Anonyymi

      Kyllä täältä Sarakylästäkin kepua on arvosteltu vuoden aikana aiheesta,ei kaikki Hirvaskoskelta kotoisin oo.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      105
      2633
    2. Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin

      Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww
      Maailman menoa
      103
      1769
    3. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      67
      1535
    4. EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!

      Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje
      Maailman menoa
      16
      1242
    5. Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä

      Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi
      Kuhmo
      22
      1058
    6. Miks me oikein

      Rakastuttiin vaikka kaikki on mahdotonta?
      Ikävä
      81
      973
    7. Miehet trikoissaan

      On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe
      Suomussalmi
      46
      953
    8. Kultasi eka kirjain? Kuka haluaa

      A haluaa J
      Ikävä
      94
      938
    9. Ratikka Turkuun

      Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta
      Turku
      120
      931
    10. Koko kansan kaste Punaisen meren ylityksen aikana

      Koko Israelin 2,5 milj.kansa sai kasteen ja Pyhän Hengen lahjan ylittäessän Punaisen meren. 1.Kor.10 1 Sillä minä en ta
      Kaste
      338
      836
    Aihe