Riikka Purra käy Facebook-päivityksessään läpi yhden päivän lehtiotsikoita maahanmuuton ongelmista.
Anonyymi-ap
2025-03-20 12:03:57
Yhteiskunta
Maahanmuutto
Jos maahanmuuton kiristyksille ei saada laajempaa poliittista rintamaa, ongelmat pahenevat
Anonyymi-ap
2025-03-20 12:03:07
Politiikka
20.03.2025 |09:53
Hallitus tekee parhaansa ja kiristää maahanmuuttoa huomattavasti, mutta niin kauan kuin kaiken kehitysmaaperäisen massamaahanmuuton kiristyksille ei saada laajempaa poliittista rintamaa, menemme todellakin vielä alaspäin ja paljon, varoittaa perussuomalaisten puheenjohtaja Riikka Purra.
Perussuomalaisten puheenjohtaja, valtiovarainministeri Riikka Purra käy Facebook-päivityksessään läpi yhden päivän lehtiotsikoita maahanmuuton ongelmista.
– Melkoinen maahanmuuttouutispäivä – koululaitos ja ammattikoulut, sote, taksit. Jokainen ongelma hyvin tiedossa, ollut jo vuosia. Ei siis mitään uutta. Mediassa nämä ovat aiheina edelleen hyvin harvakseltaan. Parempi vaieta, etteivät persuöyhöt saa näkyvyyttä?
ote suomen uutiset
Tehostettu palvelu suomesta?
18
190
Vastaukset
- Anonyymi
Jokainen ihminen tuntuu olevan ongelma ja rasite persusaksijoille mutta Riikalla on erikoissilmälasit, joilla näkee vain yhden ongelma-asian yhteiskunnassa.
Lähti sitten kirjoittelemaan valikoidusta näkemyksestään vaikka totesi olevan paras vaieta.- Anonyymi
Hallitus on valittu hoitamaan asioita eikä luettelemasa niitä ja huoksilemaan, että onpa ongelmia.
- Anonyymi
Ei Riikka puhu leipäjonoista, asunnottomuuden lisääntymisestä , työttömyydestä, varallisuuserojen kasvusta, rasismista ja syrjinnästä koska ne eivät mersupersuja kiinnosta.
- Anonyymi
Hallitus patistaa töihin
Ei työhaluja tule tukia saamalla - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Hallitus patistaa töihin
Ei työhaluja tule tukia saamallaHallitukset toimet ovst lopettaneet työt:
Työttömiä oli Tilastokeskuksen työvoimatutkimuksen mukaan vuoden 2024 helmikuussa 220 000 - Anonyymi
SaksikäsiPetturi petti tavis kansan. Mut enään ei onnistu valheellaan pettämään. Petosjytky ei onnistu enään.
- Anonyymi
Raiskaajia houkuttaa
- Anonyymi
Vietämme parhaillaan valtakunnallista rasisminvastaista viikkoa. Rasismia kokevat ihmiset joutuvat jatkuvasti ponnistelemaan osoittaakseen arvonsa ja oikeutensa tulla kohdelluiksi yhdenvertaisina. - Rasismi, syrjintä ja väkivalta eivät ole vain yhteiskunnallisten väittelyiden aihe vaan todellisuutta monille ihmisille heidän arjessaan.
- Anonyymi
Rasismi ei kysy muuttosyytä tai varallisuutta – se voi iskeä keneen tahansa, missä tahansa. Sen vaikutukset ovat syvällisiä: se voi luoda maailmankuvan, jossa ihminen ei koe olevansa turvassa tai hyväksytty.
- Anonyymi
Satojen lasten ja nuorten ei pitäisi joutua kohtaamaan päivittäin rasismia, joka kyseenalaistaa heidän paikkansa yhteiskunnassa.
- Anonyymi
Lukuisat eri työelämä heikennykset + Ylimitoitetut leikkaukset valmiiksi jo köyhimmille. Siinä on saksikäsiJuudaksen saldo. Ei kiitos petosjytkyä enään koskaan.
- Anonyymi
134ps
- Anonyymi
Riikalla on ongelmia.
- Anonyymi
Ilman maahamuutoa koko PS ei olisi edes olemassa. 1+1=?
- Anonyymi
Joka kymmenes persu loikannut tai jättänyt tehtävänsä kunta- ja aluetasolla.
- Anonyymi
Peruskysymys kuuluu vieläkin paljon on paljon. Onhan se. Paljon. Rasva muuten lähtee ylös ja ulos ihmisen mennessä alas.
- Anonyymi
Hyssdrew
- Anonyymi
Taksit ja laudat
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 11710282
- 525020
Taas ryssittiin oikein kunnolla
r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html422201Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle
Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘1052058- 261914
Vanha Suola janottaa Iivarilla
Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia131591Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin
Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,411392Känniläiset veneessä?
Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v31991Tiedän kuka sinä noista olet
Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta24983Rakastuminenhan on psykoosi
Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk54967