Kannattaako huittisiin rakentaa?
Vastaukset 7
- Anonyymi
Kyllä kannattaa! Nimittäin lietealtaita!
Olemme suamen sikaisimpia pitäjiä, joten tulevaisuutemme on liätteen varasa!
Lietealtaan rakentaminen pitäjäämme on siotus tulevaisuuteen! Liete luo pitäjäämme työpaikkoja ja näin ohjaa kassavirtaa pitäjämme yhteishankkeisiin kuten matonpesupaikan pystytykseen Lietejärvelle huittisiin. - Anonyymi
Rakensimme huittisiin ja olemme olleet erittäin tyytyväisiä siihen.
Lupaprosessit sujuivat mutkattomasti kuten myös itse rakentaminenkin. Kohde pysyi aikataulussa ja valmista tuli kuten sovittiinkin!
Nyt siis rakennuttamamme lieteallas on ollut käytössä ja täynnä parisen vuotta, eikä isompia ongelmia ole esiintynyt. Pieniä hiushalkeemia huomioimatta jotka korjattu kitillä.
Kohteen pääurakoitsijana oli huittisten lieterakentajat. Heitin toimistonsa löytyy huittisjärven lieterannan paviljongin välittömästä läheisyydestä eli siellä voitte asioida mikäli mielitte rakennuttaa samanlaisen konseptin. Suosittelen! - Anonyymi
Petoniteräksestä tehtyjä liatesammioita tarvitaan aina lisää. Toiseksensa noita rakentamattomia rantatontteja Huittisjärven rannalla piisaa vielä kymmeniksi vuosiksi etenpäin.
- Anonyymi
Pyörät tai jalakset alle, ettei verottaja huomaa.
- Anonyymi
Nyt kun rakennusalalla hiljaista ollut jo pidempään, on työvoimaa saatavilla runsaasti.
Nyt siis on oikea hetki rakentaa usiampikin lieteallas! Vaikka ihan vaan varalle. Voihan allasta käyttää vaikkapa uima- opetusaltaana, jos ei heti ole lietettä sinne sijoitettavaksi! - Anonyymi
Ole lieteäijä edes joskus hiljaa. Jos joku aikoo rakentaa asuintalon Huittisiin niin , kannattaa katsoa, ettei tule ampumarata, tuulivoimala, aurinkovoimala, sikala, kanala, jätelaitos tai lietelevityspellot ihan naapuriin. Sitten kun tämmöinen paikka löytyy kannattaa rakentaa, kyllä täällä ihan kohtuullista elämää voi elää.
- Anonyymi
..onkelma tulee siinä, ettei huittisisa ole sellaisia tontteja myynnisä misä ei jokin yllämainituista olisi tontin viäresä. Huittisjärven rantamaisemisa toki on luannonmukasia ja puhtaita tontteja. Muut to ntit savisia ja haisevia!
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martinan tyttärestä hieno haastattelu IL
Martina on kasvattanut fiksun tyttären.393998- 102885
Orpo pelästyi, kun asiat tulivat ilmi ? Hallitus ei enää tuekaan Garden hanketta
Pääministerinä Orpo on vastuussa hallituksensa päätöksenteosta. Hallitus päätti avokätisestä tuesta hankkeelle, joka ei288853- 77738
- 82726
- 71691
- 50655
- 37646
- 44617
Mä olen tosi
Ylpeä sinusta 🫂 Ajatuksissani pyydän sulle paljon suojelusta ja varjelusta. Sinua rakastettaan ja susta välitetään. Mui38609