Kouvolan sanomat kirjoittaa mm. näin:
""– Tänä päivänä huumekauppiailtakin saa helpommin rahaa lainaksi kuin pankilta. Korko vain olisi vähän kovempi, Laakso leukailee.""
-------------------------
-ei vaan taida poikapaha ymmärtää mitä käy siinä vaiheessa kun sille "pankille" jättää velat maksamatta😁
Niin ja kyllä sieltä oikeasta pankistakin rahaa saa ihan helposti vaikka satoja tuhansia ja isot pojat jopa miljooniakin euroja kunhan on vakuuksia , maksukykyä ja luotettava lainanhakija.
sheikki laakso aikoo tehdä uuden ostotarjouksen Kuusankosken kaupungintalosta
6
283
Vastaukset
- Anonyymi
Eikö se ole ihan normaali käytäntö ettei sellaiselle anneta pankista lainaa joka on jättänyt velkansa maksamatta? Olkoon kyse sitten konkurssiveloista tai mistä tahansa muista "virallisista" veloista ?
- Anonyymi
Ja vaikka olisikin velkansa maksanut ei pankki anna typeryyksiin rahaa eikä pankin laskimesta lopu patterit.
- Anonyymi
Kaupat melkein tehty.
Ei puutu kuin rahat, satoja tuhansia rahaa.
Eihän (kai?) kukaan ole niin tyhmä että sijoittaisi rahaa hotellihankkeeseen kun vieressä (200m päässä) on jo hotelli -joka sekin on lähes aina tyhjillään muutamaa viikonloppua vuodesta lukuunottamatta.
Kyseinen ostaja ei saanut kasaan edes vaivaista 50 tonnin kauppasummaa kasaan.
Pelkät rakennuksen ylläpitokulut on vähintään 200 tonnia vuodessa.
Sitten pitäisi vielä jostain saada hyvin monta, vähintään VIISI , sataa tuhatta euroa remontti- ja rakennustöihin. - Anonyymi
KÄTEISELLÄ ALV 500.000€
- Anonyymi
Lupa-ja rakennusmääräykset kannattaa myös selvittää ennen kuin alkaa tekemään hotellia
- Anonyymi
Uusi pakolais keskus suunnittelmissa tietysti?🥱
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kun Arman Alizad puolusti hiihtäjä Vilma Nissilää sanomalla
"älä välitä sekopäistä Vilma", ja kun siitä kerrottiin täällä, niin sekopäinen mukasuvaitsevainen teki siitä valituksen523270Venezuela on hyvä esimerkki vasemmistolaisten pahuudesta
Jokainen tietää, että Venezuelassa on pitkään ollut Chavezin ja Maduron vasemmistohallinto. Maan talous on romuttunut,672663Trump muka öljyn takia Venezuelaan? Pelkää mustamaalausta
Kertokaapa mistä tuollainen uutisankka on saanut alkunsta? Näyttäkääpä ne alkuperäiset lähteet, minä en löytänyt mitään662467Ei tule uni
Kuten epäilin. Onneksi viime yön sain ihan hyvin nukutuksi. Tiesin kyllä, ettei tästä mitään tänään tule.621348Miksi juuri Venezuela?
Kaikista maailman valtioista Trump otti silmätikukseen Venezuelan. Mutta minkä ihmeen takia? Kyseessä on kuitenkin vähäp3041278Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?
Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?41143Jos mies olet oikeasti...?
Kiinnostunut... Pyydä mut kunnolla treffeille ja laita itsesi likoon. En voi antaa sydäntä jos sinä olet epävarma ja eh1041034- 411026
- 42997
- 80991