Lervo pyörätelineenä

Anonyymi-ap

Tälläkertaa ei ole kaskua kertoa mutta yksi tositapaus juhannuksesta 1988. LERVO oli istunut jo useamman päivän Päntälän seombaarila ja kolmantena päivänä otti ja nousi tuolista. Tarkoitus oli mennä rahtisaabin klooperootten hyttään huokaseen ennen ajua, tomaatin kokoisia ja värisiä silmiä alkoi jo latoviinakuuri painamaan. Mutta kävikin niin että LERVO otti sammui jo matkalle ryömiessään pihan poikki kohti pornokoppisisun hyttää. Kohta paikalle sattui myös pitäjän rovasti polkupyörällään, rovasti huomasikin että konttausasentoon sammuneelta mullisaukolta näkyi ajuvakoa täydet 36 tuumaa. Tosin huononäköinen rovasti luuli tuota vakoa pyörätelineeksi. Rovasti laittoi pyörän telineeseen ja lähti baarin puolelle pottia pyörittämään. Ongelma alkoikin vasta kun viiden markan kolikot loppui ja oli kotiinlähdön aika. Pyörä oli niin jumissa vakotelineessä että tarvittiin koko VPK:n köydenvetojoukkue että saatiin pyörä irti. Seuraavana päivänä sitten LERVOKIN heräsi ja tapaukselle naurettiin vitospöydässä vielä Kekkosen hautajaisten aikaankin.

14

891

    Vastaukset 14

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Anoppini nauraa hekotti kun luin kaffe pöyräs hänelle tuon Lervon tosi tarinan!

    • Anonyymi

      Maailman parhaita kaskuja nämä Lervon tosi tarinat!

    • Anonyymi

      ON OLLUT LINJAT KUUMINA ÄL AASSA, SIELLÄ ON TSÄTTÄILTY JA LERVO TIETYSTI MYLVII. TUKIN AJUUN OLI LÄHDÖSSÄ. SEOLLA TIESIVÄT SANOA ETTÄ LERVO OLI TULLUT PAARIIN TURHAPUROMAINEN VIRNE NAAMALLA JA PYYTÄNYT RENGEILTÄ NIMIÄ JOHONKIN PAPERIIN. KOHTA TULI VITOSPÖYTÄÄN VAKIO PAIKALLEEN JA TOKAISI "NÄILLÄ PÄRJÄÄ VAPPUUN ASTI."

      SEHÄN OLI VEKSELI JA NIMIÄ OLI POIKITTAIN KUIN LERVOLLA RIVEJÄ PROTESTI LISTALLA! ON SE JUMALAUTA MELKOINEN KELMI JA SIITÄ LÄHTI PITKÄN PIERUN SÄESTYKSELLÄ KOHTI UUSIA AJUJA. JA TÄMÄ TARINA ON SITTEN TOSI

    • Anonyymi

      Lervo ryömi paskalle. Sitten syömään makkarapata annos tuploilla triploilla suoloilla. Sitte kolitsin taskusta 20 -penniset hakkaamaan pajatsoon, mylvien kuin tornadon keskelle joutunut siitossonnilauma. Tosimylvintä alkoi toki vasta sitten kun tuttuja kiitolinjakelmiä kuten kaliahese ym. saapui paikalle. Siittä myöhemmin.

    • Anonyymi

      "Ajumies se tulee kolitsiin paskojastakin, vaan ei tyhjänä ajajasta" -murjais KA-LERVO, tuo perkeleenmoinen kairari, Keikyän Kesoilille 1969 saapuessaan kun väliteli Sisullaan parkkiin ajoi. Kuormaa ei päällä ollut tokikaan, raharattaat ylväästi lennossa kuin Lervon jutut ja tyhjät Lahden Erikois -pullot kilikolisten putoilivat kun Lervo avas Kanjan oven ja löntysteli paariin jossa jo tutut kuomat vitospöydässä paiskoivat mitä uskomattomampia rahtilekentoja ja mylvivät. Oli ne aikoja. Tarina on tosi koska löysin sen SEOn vuosikirjasta.

    • Anonyymi

      Vekseli seon joka automiehen protestilistalla pitää!

    • Anonyymi

      OIJJH OIJ HERÄSIN JUURI LAS PALOMASIN HUVILALTA, POIMIN APPELSIININ SUORAAN PUUSTA JA PURISTIN ITSE MEHUKSI.. PIAN ALTAALLE JA SITTEN GOLFAAMAAN.. ELÄMÄ ON VALINTOJA

      KULJETUSPATRUUNA

      • Anonyymi

        LERVON TIEDÄN HYVIN.
        LERVO, TAI KA-LERVO, AJAA RAHTIA JA OTTAA TIUKKAA VIINAA SEKÄ MÖLYÄÄ LA-PUHELIMEEN, KOLITSIHOUSUT TAKAA RUSKEENA JA EDESTÄ KELTASENA.

        "VEKSELI ON SE JOKA AUTOMIESTÄ ELÄTTÄÄ, KONKURSSI VASTA SELÄTTÄÄ", TIEDETÄÄN LERVON HUUTANEEN PÄNTÄLÄN SEON BAARIN PAJATSOLLE VAPPUNA 1985.


    • Anonyymi

      LERVO ON SIITTÄKIN METKA, ETTÄ PASKA SAATTAA HAISTA ANKARASTIKIN, VAIKKA LERVO EI OLE PAIKALLA. KERRANKIN LERVO OLI ITALIAN KEIKALLA KUN PÄNTÄSEN SEOLLA HAVAITTIIN RICHTERIN ASTEIKOLLA ERITTÄIN VOIMAKAS PASKAN LÖYHKÄ. LERVO OLI EDELTÄVÄNÄ PÄIVÄNÄ PÄÄSTÄNYT TYMÄKÄT RAHTIPASKAT ROISKEINEEN, VARSINEEN, KAIKKINEEN JA LÄHTENYT TRAAVENLAUTAUTALLE.

    • Anonyymi

      KIITÄN! OLEN NÄITTEN LERVORYHMIEN SUURKULUTTAJA, KOVIN PIDÄN LERVON LA-RYHMÄSTÄKIN. TAISI OLLA 2018 KUN LIITYIN EKAAN LERVON RYHMÄÄN. TOIVOTAN HYVÄÄ KUSOILU KESÄÄ ÄLLAA JA LERVO TYYPEILLE!

      MYÖS TÄMÄ TSÄTTI ON ERI HYVÄ:

      https://ylilauta.org/satunnainen/282xnv#post-279551762

    • Anonyymi

      Peijolan kylässä oli juuri alkamassa kevään suurin tapahtuma: protestilistan kerääminen, jolla aiottiin vastustaa pankinjohtaja Vekselin suunnitelmaa rakentaa jättimäinen tehdas metsän laidalle. Kyläläiset olivat jakautuneita, mutta päättäväisiä.

      KA-lervo, automies ja kylän viisas olento, oli päättänyt auttaa kyläläisiä. Hän tiesi, että Vekselin turhapuromainen virne oli vain naamio, joka peitti hänen ahneutensa. Kassu, joka oli tunnettu kylän huolettomana mutta kekseliäänä nuorukaisena, oli juuri toipumassa krapulapaskasta, jonka aiheutti viime yön epäonnistunut paskan ajaminen kokemäelle – eli eräänlaisen hullun tempauksen, jossa hän yritti ajaa vanhan, rämisevän Sisun Volvolla ylämäkeen, mutta epäonnistui tyylikkäästi.

      Aune, kylän tarkka nimismies, oli vastuussa protestilistan hyväksymisestä, ja hän vaati, että kaikki allekirjoitukset olivat laillisia. Kassu oli juuri saanut käsiinsä kuljetuspatruunan, jossa oli kaikki tarvittavat paperit ja todisteet Vekselin suunnitelman haitallisuudesta. Hän oli myös tuonut mukanaan Karvian sahtia, jolla oli tarkoitus juhlistaa onnistunutta protestia.

      Kylän vanha ystävä Tapio, joka tunnettiin ällaalla soittelusta – eli vanhan harmonikan soitosta – oli tullut mukaan nostamaan tunnelmaa. Hessu ja hänen bändinsä, Urgoolit, soittivat taustalla, ja musiikki täytti kylän torin.

      Kossu virtasi, ja tunnelma oli katossa, kun kyläläiset allekirjoittivat listaa yksi toisensa jälkeen. Nimismies Aune tarkasti jokaisen allekirjoituksen huolellisesti, eikä antanut turhapuromaisen virneen hämätä itseään.

      Lopulta protestilista oli valmis, ja se vietiin kaupungintalolle. Vekseli yritti vielä viime hetkellä estää sen, mutta kyläläisten yhteishenki oli vahvempi kuin hänen ahneutensa. Protestilista hyväksyttiin, ja tehdashanke kaatui.

      KA-lervo katseli tyytyväisenä, kuinka kyläläiset juhlivat voittoaan Karvian sahdin ja kossun äärellä. Kassu kertoi tarinoita epäonnistuneesta paskan ajamisesta kokemäelle, ja Tapio soitti ällaallaan iloisia säveliä.

      Korpijärven kylä oli jälleen turvassa – ja vaikka Vekselin turhapuromainen virne ei koskaan kadonnut kokonaan, kyläläiset tiesivät, että yhdessä he pystyivät mihin tahansa.

    • Anonyymi

      KA-lervolla alkoi kutittaa persettään niin kovasti, että se ei voinut olla kaivamatta sitä samalla, kun se kiljui ilosta ja ärtymyksestä.

      Matkallaan KA-lervo pysähtyi pankkiin hakemaan vekseliä, koska tuntui että akseli pyörii kovempaa kuin vekseli ja sillä oli suunnitelmia suurempiin projekteihin. Pankissa se käyttäytyi hieman erikoisesti, mutta pankkivirkailijat olivat tottuneet kaikenlaisiin asiakkaisiin ja tolkuttomaan paskanpuhumiseen. Sillä välin, kun KA-lervo odotti vekseliään, ulosotto alkoi yhtäkkiä laulamaan. Se oli vanha, hieman kulunut ulosotto, joka oli päättänyt, että nyt oli aika pitää pieni konsertti.

      Kaikki tapahtumat sekoittuivat yhteen, ja lopulta KA-lervo jatkoi matkaansa, nauttien seikkailuistaan ja

    • Anonyymi

      Jompero ja paarityttö lukivat Rattoa älläassa Paaville, joka kuunteli ja nauroi. Wanhanrnklukija joi Karvian sahtia ja ylisti sitä. Samalla Lervo soitti älläälle tilitoimistoon:
      "POLTAN KOKO PASKAN JOS ETTE TEE H.E.T.I MULLE TILINPÄÄTÖSTÄ!"

      Vastaukseksi Lervo sai vain: "TARTTETTAIS JOTAIN KUITTEJAKIN YM."
      Lervo löi älläää kuulokkeeseen:
      "HAISTAKAAPASKA!"

    • Anonyymi

      LERVO, KALJAHESSU JA KILJUKASSU. SIINÄ SAATANALLINEN TUOMIOPÄIVÄN KVARTETTI, JUMALAUTA! KELKKOO JA KAIRAA. VARSINKI VITOSPÖYDÄN ALLA!KA-LERVO ei pysty pitämään kolitsin ja kaanian nahkapenkin väliä ilman hyviä kädenlämpöisiä roisketuhnuja. Siitä kun siirrytään kunnon ulostamiseen niin tippuu jo kaasu ja kytkin jaloille asti brojoa. Ja parhaina päivinä ulostetta tulee niin paljon että kuorma tuhoutuu käyttökelvottomaksi mutta lervo on silti aina töissä. Ja kun kaaniasta ollaan ulkona niin krillipirkko ja pajatso saa SEOm paarilla kyytiä

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olen tumma ja tulinen

      Ja vielä suora - en ollut sinua varten. n to m
      Ikävä
      191
      1694
    2. Tunnustuksia

      Haluatko tunnustaa jotain, mitä on sydämelläsi?
      Ikävä
      86
      1443
    3. Mitä kysyisit

      Mihin haluaisit vastauksen häneltä eli mitä kysyisit?
      Ikävä
      104
      1068
    4. Leski ja Volvomies

      Mitä se Volvomies kulkee sen nuoren lesken luona.. joko leski surunsa surrut ja uusi jo katottu..
      Kuhmo
      17
      995
    5. Sä et vaan töllö tajua että rakastuin

      Mikä stana siinä on niin vaikea ymmärtää?! Täh
      Ikävä
      48
      939
    6. Suhde sinuun on ollut yhtä draamaa

      ilman draamaa ja suhdetta. 😅 Oikeasti ei naurata. Nainen, olet pitänyt minut pihdeissäsi. Tunne on välillä vahva ja su
      Ikävä
      44
      878
    7. Joko seuraava hallitus uskaltaa puuttua 7,5 viikon vuosilomiin

      Onhan se törkeää eriarvoisuutta ja verovarojen törkeää tuhlausta.
      Maailman menoa
      133
      701
    8. Haluatko, että kierrän sinut kauempaa

      Kun näyttää, ettet minusta innostu. Voisit edes täällä kertoa selvät sävelet.
      Ikävä
      83
      676
    9. Yritit nainen sammuttaa kiinnostukseni

      mutta se tehtävä epäonnistui. Se oli sitä bitch -mode vaihetta silloin. Lopputulos on nyt se, että rakastan sinua tällä
      Ikävä
      30
      661
    10. Töysä otsikoissa

      Töysässä takavarikoitu kaksi luvallista käsiasetta ammuskelun jälkeen!Näin media uutisoi!
      Alavus
      23
      617
    Aihe