Ikävä häntä jonka oma olet nyt jos lähtisit kohti tuntematonta toisen kanssa
Tulisiko sulla
Anonyymi-ap
27386
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 27
Vanhimmat
Onnekseni olen vapaa. Toivottavasti sinäkin.
Olenpa, vapaa kuin taivaan lintu.
Et ole
Et ymmärrä mistään mitään
En niin vanki olen mää,mistä tiesit.
Ei tarvi tuollaisia edes miettiä. En voisi kuvitellakaan noin vain hyppääväni parisuhteesta toiseen.
Sama. En vaihda lennosta parisuhteesta toiseen.
Ei tulisi, sillä suhteemme on kuivahtanut ystävyydeksi ja ystävinä pysyisimme.
Mulle ex -mies pelkästään ystävä ollu jo monta vuotta. Nyt tuntuu että ystävyyskin rakoilee hänen kanssaan. Jos mun kaivattu haluais tutustua minuun, niin kaikki entinen sais luvan jäädä. Mikään ei pidättele mua nykyisessä elämäntilanteessa. I'm so fed up at the moment!
Meillä hyvät välit ja siksi ei kummallakaan mitään erityistä syytä "erota", kun romantiikka ei ole kummallekaan elämän tärkein asia. Mutta jos kaivattu minut tahtoisi niin olisi se kyllä menoa. Sama tilanne sovittu jos puoliso löytää jonkun muun.
Hän on enää kaveri ja lapsien äiti, sillä ei ole rakkauden tai ikävän kanssa mitään tekemisistä. Minkä tiedät jos olet aikuinen ajatteleva ihminen.
Valehtelija
Sinulla on oikeus kirjoitella höpöjä anonyymille ihmiselle.
Sinulla on oikeus valehdella ja lirkutella kaikille naisille.
😁 kuinka väärässä oletkaan. Mutta on tämä jollain tavalla huvittavaa että joku/jotkut luulee koko ajan kirjoittelevansa jollekin tutulleen. Olisi siis huvittavaa jos ei olisi tunteiden takia surullista. Tämäkin palsta on paljon muuttunut viime kesän jälkeen. Pelkkää nälvimistä ja harhaisia ihmisiä, kun pitäisi olla kauniita asioita.
Oletteko yhdessä vai erossa jo
Minä en netin anonyymipalstalla keskustele henkilökohtaisista asioista, sellaisista joista pitäisi keskustella ikäväni kohteen kanssa. Tämäkin on jo liikaa, mutta joskus innostuu. Älä kiitos luule tuntevasi tai tietäväsi minua, joten ei tarvitse spekuloida jonkun yksittäisen anonyymin asioita. Puran täällä rakastumisen tunteita ihan kuin joku muukin.
Niin kirjoittaa voi kuin hänelle❤️
Tuo on niin totta. Ihan riistäytynyt käsistä tämä ihmisten "tunnistelu" ja kuvittelu täällä viime kuukausina...
Totta, niin minäkin teen joissain tapauksissa , mutta en elämääni ala täällä selostaa. Kivaa päivää.
Multa tuli jo, vaikka en ole edes puutarhuri.
Uusi rakkaus ei nollaa edellistä. Se vaan on siellä taustalla himmeämpänä ja muistuttaa aika ajoin olemassaolollaan. Näin ainakin mielestäni pitkien liittojen jälkeen.
Eipä harvinaista, että exät uuden suhteen aikana ovat toisilleen hyvät ystävät.
Ei tulisi ikävä ero tilanteessa. Lapsi vain minulla yksinhuoltajuutena, joten ei tarvetta pitää yhteyttä edelleen kehenkään. Tullut kummallekin selväksi että helppo ero tulisi jos edes toinen sen päättää. Tunne ja henkinen suhde puuttunut.
Haavena on muuttaa pois suomesta.
Jos keksin duunin mitä teen muualta niin lähden ❌❌❌
En usko. Luulen, että kokisin helpotusta. Inhoan riitelyä. Viihdyn kotona vain, jos mies on poissa.